СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Вибори по-українськи: реєстрація – через суд

комментариев: 0 / добавить комментарий

Київ - Більше сотні кандидатів у депутати та мери міста Васильків судяться з міською виборчою комісією, яка відмовилася їх реєструвати. Більшість із них суд програли, і не братимуть участі у виборах. Потерпілі говорять, що їхні виборчі документи підробили, додавши туди помилок. Незалежні експерти запевняють, що відмова в реєстрації кандидатів є масовою і вплине на результати виборів.

117 позовних заяв подали васильківські кандидати до Київського окружного адміністративного суду. Про це свідчать спільні підрахунки опозиційних партій, кандидатів від яких міська виборча комісія відмовилася зареєструвати. 11 жовтня суд працював до півночі.12 жовтня – останній день, коли можна захистити своє право бути обраним у суді першої інстанції. Проте у Василькові це вдалося одиницям.

Кандидат-мажоритарник Юрій Крахмальников – один з небагатьох, кому це вдалося.

Спершу йому відмовили в реєстрації через те, що подані ним документи нібито не відповідають вимогам ЦВК. Хоча він запевняє, що робив їх точно за зразками Центрвиборчкому. Врешті, суд таки зобов’язав міський виборчий комітет його зареєструвати. Близько сімдесяти його земляків у цьому відмовили. Це свідчить про спробу чинної влади усунути конкурентів ще до початку голосування, так пояснює ситуацію Юрій Крахмальников.

«У Василькові така ситуація через те, що Партія регіонів поставила на чинного мера Сергія Іващенка. А в нього настільки низький рейтинг, що його обійде більшість опозиційних кандидатів. Тому влада вдається до залякувань, погроз, і зняття з реєстрації кандидатів у депутати та міські голови», пояснює кандидат у депутати.

Кандидати, яким було відмовлено, говорять, що їхні заяви, автобіографії та декларації сфальсифікували, на доказ показують у суді різні копії цих документів.

Голова ж васильківського виборчого комітету Олександр Крикунов виступає у судах не як відповідач на позови кандидатів, а як свідок. На судових розглядах він заявляє, що за перевірку документів і за відмову комісії реєструвати кандидатів він не відповідає.

«Комісія працювала відповідно до закону. Це були колегіальні рішення. Я документи оглядаю лише на предмет наявності. Тому деякі недоліки можу сам побачити, деякі – ні», – сказав Крикунов на одному із судових засідань.

Водночас кандидат у міські голови василькова, головний опонент чинного мера Валерій Попович заявив Радіо Свобода, що Олександр Крикунов пообіцяв не допустити його до виборів. «Ми по різні боки барикад, і я тебе ніколи не зареєструю», – цитує голову міськвиборчкому Валерій Попович.

Зняття з реєстрації – головна політтехнологія виборів-2010?

Технологія усунення опонентів на виборах через відмову їх реєструвати є особливістю цьогорічних виборів, яка вплине на їхній результат у багатьох регіонах – такими є підсумки моніторингу, проведеного громадською мережею «Опора», каже координатор мережі Ольга Айвазовська.

«Багато таких випадків ми побачили у 9 областях. Люди отримують позитивні рішення, але виборчі комісії подають апеляції, таким чином затягуючи суд і позбавляючи кандидатів можливості брати участь у виборах, – розповідає експерт. – Найгірша ситуація у Київській області у Фастові та Василькові. У першому випадку вимагають незаконну довідку про безпартійність, яку отримати неможливо. У другому – реєструють кандидатів лише від трьох провладних сил».

Подібні технології застосовуються в тих містах, де підтримка Партії регіонів є незначною, а отже, можуть суттєво змінити результат виборів на її користь, підсумовує Ольга Айвазовська.

12.10.10. Євген Солонина. Радіо СВОБОДА.

Аудіо та відео: http://rutube.ru

автор: Юрий Крахмальников
источник: www.radiosvoboda.org | комментариев: 0 | просмотров: 203 | 29/10/2010
Читайте также:
Вирус ФЗ, уничтожая БЮТ, проталкивает в Верховный Совет отпетых мерзавцев и тихих «рыги-налов»
Судя по всему, и вправду юный кролик решил кидануть Тимошенко, да еще ...
Интервью с Евгением Ярёменко
Журналисты журнала Olligator.Ru побывали в гостях у помощника депутата ...
У Василькові не реєструють «невигідних» кандидатів
Кількадесят кандидатів у депутати та претендентів на посаду мера вибор ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Вибори по-українськи: реєстрація – через суд»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/vibori-po-ukrajinski-rejestratsiya-cherez-sud/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/vibori-po-ukrajinski-rejestratsiya-cherez-sud/">Вибори по-українськи: реєстрація – через суд</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/vibori-po-ukrajinski-rejestratsiya-cherez-sud/]Вибори по-українськи: реєстрація – через суд[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ