СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Стероїди

комментариев: 0 / добавить комментарий

Основними хімічними компонентами клітин і учасниками біохімічних і фізіологічних процесів є біологічні полімери (біополімери) і низькомолекулярні біологічно активні речовини (БАР). До біополімерів відносять пептиди, білки, вуглеводи (полісахариди) і нуклеїнові кислоти.

Низькомолекулярні БАР включають терпени, стероїди і інші ліпіди, алкалоїди, вітаміни, антибіотики, ейкозаноїди, багато синтетичних біологічно активних з'єднань, зокрема лікарські речовини і пестициди. У групу низькомолекулярних БАР можна віднести також початкові речовини і деякі проміжні метаболіти, що входять в схеми обміну біополімерів, зокрема амінокислоти, глюкозу, нуклеозіди і ін., які самі по собі є біологічно активними і застосовуються в медицині і ветеринарії. Окрім перерахованих вище груп речовин, в обміні речовин живих організмів беруть участь також і неорганічні компоненти, що виходять за рамки біоорганічної і біологічної хімії, тому вони тут розглядатися не будуть.

Низькомолекулярні БАР беруть безпосередню участь в регуляції обміну речовин в живому організмі. Тому ці речовини можна розглядати як низькомолекулярні біорегулятори. Регуляторні функції, зважаючи на ряд структурних особливостей, найбільш характерні для стероїдів.

Стероїди (від греч. stereiz — тут в значенні «твердий» і eidoz — зовнішній вигляд) — група дуже важливих біологічно активних речовин рослинного і тваринного походження. Вони широко поширені в природі і виконують в організмах різноманітні функції. Стероїди як складова частина клітин живих організмів з'явилися на самих ранніх етапах еволюції життя на Землі. Вже в докембрийских відкладеннях (570 млн. років тому) мас-спектрометричним методом вдалося виявити з'єднання із стероїдним «скелетом», що містять 27–29 атомів вуглецю. До теперішнього часу відомо більше 20 000 стероїдних з'єднань, понад 100 з яких застосовуються в медицині і ветеринарії. Разом з природними стероїдами методами хімічного синтезу отримані сотні біологічно активних речовин, що мають базову структуру, ідентичну стероїдним «скелетам».

комментариев: 0 | просмотров: 241 | 05/01/2010
Читайте также:
Виявлено гормон, який пригнічує пристрасть до солодкого
Нове досліджня співробітникіенв Університету Айови показало, що гормон ...
Общая теория живых систем
Возникновение живых систем закономерный процесс в развитии Мироздания. ...
Тайны Земли
Земля - не остывшее до конца солнце. Внутри нее горит термоядерная реа ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Стероїди»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/sterojidi/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/sterojidi/">Стероїди</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/sterojidi/]Стероїди[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ