Закон України «Про амністію у 2014 році» від 08.04.14 набрав законної чинності 18.04.2014р. Тобто з цієї дати можна казати про початок амністії 2014 р. в Україні. Амністія 2014 р. Націлена поширити свою дію в першу чергу на ті категорії осіб, які скоїли нетяжкі злочини і є найбільш незахищеними в соціальному плані, а саме: неповнолітні, особи, які мають дітей віком до 18 років, інваліди 1-3 груп, особи, які страждають на тяжкі захворювання, тощо.
Амністія 2014 може стати наймасштабнішою за всю історію незалежності України. За оцінкою лідера фракції «Батьківщина» Сергія Соболєва під час реалізації Закону «Про амністію в 2014 році» буде звільнено до 25 тис. засуджених. Проведенню масштабної амністії завадили обмеження закладені в Законі «Про застосування амністії в Україні». Ці обмеження частково були зняті Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо застосування амністії в Україні» №1246-VII від 06.05.2014, який набрав чинності 14 травня 2014р. Таким чином, коло осіб, на яке розповсюджується дія Закону «Про амністію» суттєво розширено. Зокрема, тепер не вимагатиметься відшкодування збитків як умова застосування амністії. Важливими змінами в Законі «Про амністію в 2014 році» є наприклад виключення з ст.8 даного Закону п. А) та п. Г’) – тобто застосування амністії до осіб, які після ухвалення вироку, але до повного відбуття покарання знову вчинили умисний злочин та, які злісно порушують установлений порядок відбування покарання. Окрім того суттєво змінено п. Е) ст.8 даного закону - так званий список постаттєвих виключень. Наприклад - виключено ст.190 КК України (шахрайство).
Щодо практичного застосування судами амністії, воно здійснюється за клопотанням засуджених або поданням відповідних органів. Особа щодо якої вирішується питання про застосування амністії, дає свою згоду суду в усній чи письмовій формі, застосування амністії не допускається, якщо засуджений заперечує проти цього. Рішення про застосування або незастосування амністії приймається судом щодо кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.
Вивчення Закону «Про амністію у 2014 році» дає можливість зробити висновок, що він є одним із гуманніших порівняно з аналогічними законами минувших років.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/zastosuvannya-zakonu-ukrajini-pro-amnistiyu-u-2014r/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/zastosuvannya-zakonu-ukrajini-pro-amnistiyu-u-2014r/">Застосування Закону України «Про амністію у 2014р.»</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/zastosuvannya-zakonu-ukrajini-pro-amnistiyu-u-2014r/]Застосування Закону України «Про амністію у 2014р.»[/url] |