СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Запрошення до подвигів

комментариев: 0 / добавить комментарий

Запрошення до подвигів

Нам часто доводиться чути різноманітні декларації та коментарі декотрих надміру активних російських громадян з приводу правопорядку в Україні. І звучать вони, як не дивно, з наших таки вітчизняних телеекранів. У погоні за сенсаціями та скандалами наші "виробники медіа-продукту" навперебій запрошують панів Жириновського, Затуліна, Рогозіна, Маркова, Дугіна та їм подібних, щоб ті ощасливили нас своїми настановами, як маємо правильно жити і працювати.

А що вже турбуються наші гості про загнаних у мало не мовне гето етнічних росіян, ба всіх російськомовних громадян України – не переслухати. Після таких запальних промов, якийсь довірливий іноземець і справді може подумати, ніби українські націоналісти тільки те й роблять, що скрізь і завше затикають роти бідолашним і приниженим нацменшинам, особливо тим, хто з російським язиком у роті. Але самі московські пани так не думають. О-о, вони-то добре знають, що мають російськомовні громадяни в Україні та що мають україномовні в Росії.

Насправді гості б΄ють на випередження: не дай Боже, аби ті "хохли" почали серйозно розширювати свій мовний ареал. Дуже їм хочеться, щоб, як і колись, українці пристосовувались до "русскоговорящих" і не рипалися зі своїми претензіями на повноцінну державу, щоб не почали, як в Ізраїлі, натуралізовувати своїх єдинокровних заблудлих братів. Це така психологічна атака, безперервний посил нашому керівництву, мовляв, будьте раді, якщо вам пощастить захистити хоча б те, що маєте, а захочете більшого – "худо будет".

Найагресивнішим московським заривакам та їхній креатурі з 5-ї колони є діло навіть до наших державних символів – можуть отак "запросто" понищити їх на дорогій для нашого Президента Говерлі та зухвало наплювати в обличчя всім нашим реєстровим і нереєстровим козакам, встановлюючи пам΄ Ятники їхньому найбільшому історичному ворогові Катерині II. Еге, можуть навіть вигнати чужого корабля, що з дружнім візитом завітав до нашої держави. Он які вони всемогутні!... Ну, гаразд, тут, як завжди, втремося і скажемо, що то був дощ або навіть божа роса, лише б не прогнівити сусіда, а то, чого доброго, насварить пальцем чи перекриє газ.

А взагалі-то, ми незалежні, принаймні так твердимо всьому світові, бо маємо свого герба і прапора та право на іноземні позики. Лише просимо затикати вуха, коли чуєте, що літаки наші, гвинтокрили і ракети майже не літають – бракує пального; Гармати не стріляють, бо дорогі снаряди, зате самі по собі ті снаряди – ух! – як грімко вибухають. І кіна власного нема, і грошей на книжки не вистачає. Кругом біда. Але, як любить казати телеведучий пан Л. Канєвський, то вже інша тема. Сьогодні головна моя мета: закликати наших гостей – настирних російських пропагандистів – до... Патріотичних діянь. Так-так, до подвигів у власній країні. Ото й кажу вам, шановні гості: навіщо вам наші справи й атрибути?... Краще подбайте про свої... Скажімо, про назви населених пунктів у Росії.

Як подає нам Інтернет-видання "Власти.Нет", посилаючись на газету "Новые известия", молодь не хоче жити в селах "с карикатурными и нецензурными названиями", а змінити назву непросто. Легше виїхати кудись подалі, що вона й робить. Цей дискомфорт професійно аналізує психолог Ольга Маховська.

Зважаючи на це, мушу запитати: от ви, пане Лужков, маєте багато влади, грошей та енергії, то як можете миритися з назвами підмосковних сіл "Бухловка", "Пьянкино", "Дурыкино", "Блядищево", "Дрочево", "Педрилово", "Сосково", "Парашино", "Мочилы"? Це ж усе-таки область неабияка – носить ім'я столиці. (Прошу вибачення у читачів, але то офіційні назви у державному реєстрі та на в'їзді до сіл).

Любителів чи то пак захисників російської словесності зацікавлять населені пункти "Мусорка" в Ульяновській області, "Чуваки" – у Пермській, "Голодранкино" – в Челябінській, "Отхожее" – в Тамбовській, "Муходоево" – в Бєлгородській, "Большое Бухалово" – у Вологодській, "Писькино" – в Івановській, "Козлы", "Куёкнуло", "Мошонка", станція "Остолопово", деревня "Говнище" – у Тверській, "Дешёвки", "Мошонки" і "Дураково" – в Калузькій, "Попки", "Лобок", "Сопляково", "Блохи", "Опухлики" – у Псковській, город "Дно" (недалеко від Пскова), "Первое..." і "Второе Матюково" – в Тульській, "Какино" – в Нижегородській, "Хренище", "Хреновое" – у Воронезькій, "Долбенкино" – в Липецькій, "Мошонки" – в Калузькій, "Попки" – у Волгоградській, "Вагина" – в Тюменській, Дураково – ще у Вологодській, Козявкино, Старые Черви, Новопозорново – в Кемеровській, Дураки – в Красноярському краї та інші. Ба навіть у самій Москві постало питання про перейменнування вулиць типу "Хавская", "Щипок", "Ленивка". Остання в центрі столиці. Як повідомляє Vsedoma. Km. ru, "Мэр Москвы Юрий Лужков отнесся к этому предложению с осторожностью, однако признал, что неблагозвучные названия улиц действительно нужно менять. И несколько улиц в "Москва-Сити" все-таки изменили свои названия".

Назви сіл чи міст – справа серйозна. "Поговорка о том, что "как вы лодку назовете, так она и поплывет", относится и к географическим названиям", - зазначає керівник Центру психологічної та соціальної медицини Євгеній Шапошніков. Він стверджує, що "эмоционально-поведенческий статус человека напрямую связан с названием места, в котором этот человек проживает". Адже "люди, живущие в поселке Попкино или на Дураковской улице, будут подсознательно испытывать чувство глубокого дискомфорта. Особенно проявляется это в подростковом возрасте, когда до всего есть дело, и внешнее обрамление жизни очень существенно".

Не менш стурбована такою картиною дописувач видання "Агументы. Ру" Надія Попова. У статті "Мартышкин хутор жаждет перемен" вона пише: "Все первые годы советской власти неблагозвучные названия заменяли на нейтральные. Первым официальным переименованием, которое прошло в полном соответствии с советским законодательством, стала смена названия деревни Запердяжье на Цветково. А следом деревня Дрянная превратилась в Дружную, Дураково – в Орлы, Херовка стала Красной Пристанью. Деревушка Негодяиха хотела стать Сталино. Но стоп... По каким-то соображениям Негодяиха получила отказ. И переименовалась во Львово. Рабочий поселок Растяпино стал Дзержинском. Поменяли свои названия Пердуново, Погулянки и Ссакино. Но нелепых названий от этих перемен меньше не стало. И сегодня на просторах России есть деревня Самодуровка (как в Башкирии, так и в Саратовской области). Новая Самодуровка "прописалась" в Пензенской области. Еще в России есть более десятка деревень с душевным названием Собакино: в Пензенской области, Ивановской области, в Удмуртии. А также в Калужской, Орловской и Кировской областях. А вот люди, живущие в этих деревнях, как могут называться? Собакинцы? Или собакчане? Или просто гав-гавцы?".

Ненормативна топоніміка в Росії має давні традиції. За підрахунками В. Д. Назарова, "Неполное изучение источников XV-XVI веков позволяет выявить для того времени 67 русских топонимических названий (около 0.1 %), производных от обсценной лексики, например, речки: Блядея; Еботенка, Наебуха и Ненаебуха; Волость Елда; Пустоши Пердилово, Пердухино, Пердунова, Хуярово, Пезделёво-Долгое, Пиздино, Пиздоклеин починок; Починки Пердунов и Пердякин; Деревни Пердуново (две), Мандино, Пезделка, Пизденково, Пиздюрино, Хуйково, Ебехово, Поиблица; Селища Мудищево, Бздунишка; Овраги Блядейский отвершек, Пересеря; Местности Бздихина поляна и урочище Бздихино" (Вікіпедія).

Проте вчений-історик із Московського державного університету Д. Володіхін вважає, що "менять такие названия – ханжество", бо "в них видна национальная психология". Погодимося: національна психологія тут справді "присутня". Підтвердженням тому є непоодинокі протести старшого покоління проти будь-яких змін.

"Сучкино", "Херовку", "Ибаково" і "Поздютки" вже перейменували. Та, як зауважує заступник декана історичного факультету того ж МДУ А. Власов, тільки в середній смузі Росії залишається понад 120 населених пунктів із "неблагозвучными названиями". NEWSru.com слушно додає: "...переименовать Блядищево или Лохово мешает бюрократия".

Авжеж, перейменувати населені пункти нелегко: треба виправити мапи, довідники, печатки, адреси, таблички на будинках, прописку... Та й у російському законодавстві така зміна через неблагозвучність не прописана. Але зробити це треба і можна. В Інтернеті читач знайде наполегливі листи пересічних росіян до свого Президента з таким проханням. І їм треба поспівчувати, допомогти. Гріх тут лишатись байдужими і декотрим вельми хоробрим на відстані тележурналістам типу М. Лєонтьєва... Отож, панове гості та негості, приступайте і дійте! Як мовив російський класик: "Там уж поприще широко: знай работай, да не трусь...".

То що, пане Лужков, може, вдарите своєю знаменитою кепкою об землю та візьметеся за діло?... Бо знайти сіл-побратимів до вищезгаданих "деревень" буде нелегко. Не завадить попросити моральної підтримки і в діаспори, особливо у російських організацій України. У вас же налагодилась нечувана взаємодопомога та солідарність. Ви їх так полум'яно вмієте закликати і націлювати!... Але хіба тільки Лужкова це стосується? Широченне поле для діяльності тут має і президент, і прем'єр, і Держдума Росії. А то все їх цікавить наше поле, страх як переживають за Україну та "по-братньому" її повчають, як жити... Одне слово, запрошую до подвигів!

Олекса Палійчук.

Обращение жителей села БЛЯДИЩИ к Президенту МЕДВЕДЕВУ

Исследования психологов показывают, что россияне, живущие в населенных пунктах с нецензурными или просто некрасивыми названиями, которые вызывают у них заниженную самооценку и комплексы, нередко "сбегают" в более "приличные" места. Тем не менее, в Подмосковье до сих пор стоят, например, "обитаемые" села Педрилово, Бухловка и Пьянкино, в Тверской области – Большое и Малое Лохово, в Калужской области – Дешевки, в Ивановской – Писькино...

...Дела здесь у нас таковы,
что может дойти до кровищи,
когда не поможете вы
страдальцам селенья Блядищи!

Хоть камень на шею да в пруд:
соседи, как дети в мартышку,
в нас пальцами тычут и ржут –
ещё бы, их мелочь-сельчишко

(ей-богу, не взглянешь без слёз -
четыре косые избёнки,
увязшие насмерть в навоз)
зовётся "БОЛЬШИЕ МОШОНКИ"!

Но, сколь ни задрипан на вид
мошонковец сольно и в куче,
"БОЛЬШИЕ МОШОНКИ" звучит
"БЛЯДИЩ" горделивей и круче!

Такая обида – хоть плачь
да пей день деньской без закуски
на козьем помёте первач...
...Короче, чтоб мощно, по-русски,

не спиться большому числу
блядищевцев от стыдобищи,
мы просим вас – дайте селу
названье БОЛЬШИЕ БЛЯДИЩИ!...

___________________________________________

Див. Інтернет-сторінки:
1. Живете в Блядищево? Срочно переезжайте в Лоховку!... Россияне бегут из деревень с "громкими" названиями.
2. Нецензурные названия населенных пунктов: вы бы жили в Мошонке?
3. Смешные названия российских деревень.
4. Культура письменной речи. КОМНАТА ОТДЫХА – "КРАСНОЕ СЛОВЦО...
5. Шедевры топонимики.
6. Обращение жителей села БЛЯДИЩИ к Президенту МЕДВЕДЕВУ.
7. Назаров В.Д. "Срамословие" в топонимике России XV-XVI вв. // "А се грехи злые, смертные..." М., Ладомир. 1999. С. 551-566.
8. Реальные названия городов, деревень, улиц, рек.
9. Нецензурные деревни.
10. Почему россияне бегут из населенных пунктов с нецензурными названиями.
___________________________________________
Примітка: ілюстрації до цієї статті можна подивитися на сайті paliychuk.ho.ua у розділі "Статті".

автор: Олекса Палійчук
источник: paliychuk.ho.ua | комментариев: 0 | просмотров: 83 | 05/11/2009
Читайте также:
Вирус ФЗ, уничтожая БЮТ, проталкивает в Верховный Совет отпетых мерзавцев и тихих «рыги-налов»
Судя по всему, и вправду юный кролик решил кидануть Тимошенко, да еще ...
Интервью с Евгением Ярёменко
Журналисты журнала Olligator.Ru побывали в гостях у помощника депутата ...
Вибори по-українськи: реєстрація – через суд
Кандидати, яким було відмовлено, говорять, що їхні заяви, автобіографі ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Запрошення до подвигів»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/zaproshennya-do-podvigiv/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/zaproshennya-do-podvigiv/">Запрошення до подвигів</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/zaproshennya-do-podvigiv/]Запрошення до подвигів[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ