СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Введення в експлуатацію самовільно збудованих будинків

комментариев: 0 / добавить комментарий

Правові рамки визначаються відповідно до Цивільного кодексу, що самовільне будівництво полягає у відсутності документації, істотності порушення Державних будівельних норм. Два основних методи введення в експлуатацію будинків, тобто перетворення в об'єкта цивільних прав та обов'язків - полягають в реєстрації й розробці дозвільної та/або планувальної документації, або через суд. Варто звернути увагу, що шлях через суд буде більш витратним по часовим й грошовим показникам. Якщо варіант обирається з найменш проблемного то тут три основі піднапрямки:

1) Для будинків зведених до 1992 року.

2) Для будинків побудованих 1992 по 2015 рік.

3) Іншого будівництва житлових, дачних, садових будинків.

Факт встановлення будівельних робіт до 1992 року передбачає наявність доказів, це видані дозволи на право користування чи власності ділянкою відповідної категорії, якщо це можна отримати без суду, то відразу можна реєструвати право власності.

Для будівельної амністії до 2015 року необхідні аналогічні докази, при цьому не притягуються до відповідальності власники самовільно забудованих земель, водночас всі місця розташування будинків, будівель, інженерного забезпечення будуть видимі для Державної архітектурно-будівельної інспекції, що за наявності порушень створить ситуацію за якої можливо прийдеться щось перебудовувати або звертатися до суду.

В переважній більшості варто обирати третій розширений варіант, це виготовлення всієї документації: будівельного паспорту, оформлення землі за необхідності, дозволи на будівельні роботи, присвоєння поштових й будівельних адрес й нарешті, подача декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Інколи може існувати нагальна необхідність по питанням з землею, наприклад коли є два будинки на одній земельній ділянці й потрібно два окремих об'єкти цивільних прав, тому перед цим здійснюється поділ земельної ділянки, або зміна цільового призначення земельної ділянки, якщо категорія земель не відповідає будівництву, або загалом офомлення землі яка не має меж визначених в натурі й кадастрового номеру.

Розміри штрафів за самовільне будівництво можуть сягати десяткам тисяч гривень, паралельно власники таких будинків не можуть їх застрахувати, дати в заставу, відомі випадки коли люди прострочували кредит, а в заставі була земельна ділянка, яку стягував банк, а потім виселяв людей з будинку, бо де-юре його не існує, а ділянка вже чужа.

Поверхнево зазначимо, що в Україні є три класи основних наслідків будівництва для яких відбуваються різні процедури введення в експлуатацію, загалом цей процес довгий й вимагає глибоких знань нормативно-правового законодавства в сфері містобудування та архітектури, останні зміни відбувалися внесенням поправок в Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності від 2017 року, оскільки раніше були категорії будівництва від 1 до 5.

Тому купуйте будинки які є вже оформленими, або ж будуйте з юридичним супроводом.

автор: Legal Pride
комментариев: 0 | просмотров: 103 | 12/11/2019
Читайте также:
Узаконить самострой
Узаконить самострой необходимая опция когда нужно срочно иметь докумен ...
Юридическая компания VB Experts
Юридическая компания VB Experts – это команда профессионалов, которые ...
Как ликвидировать предприятие
Ни один бизнес сегодня не обходится без, так называемых, регистрационн ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Введення в експлуатацію самовільно збудованих будинків»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/vvedennya-v-ekspluatatsiyu-samovilno-zbudovanih-budinkiv/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/vvedennya-v-ekspluatatsiyu-samovilno-zbudovanih-budinkiv/">Введення в експлуатацію самовільно збудованих будинків</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/vvedennya-v-ekspluatatsiyu-samovilno-zbudovanih-budinkiv/]Введення в експлуатацію самовільно збудованих будинків[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ