СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Визначення ефективності поля, що біжить

комментариев: 0 / добавить комментарий

При проектуванні електромагнітних пристроїв з магнітним полем, що біжить виникає необхідність виявлення умов максимальної ефективності перетворення електромагнітної енергії електромагнітного поля в механічну.

Дане питання може бути вирішене, якщо обчислити розподіл полів і сил у розглянутому середовищі і їхню залежність від параметрів пристрою. При цьому можна користуватися різними критеріями, наприклад відношенням корисного компонента електродинамічних сил, що розвиваються в робочому середовищі, к підведеній до цього середовища потужності або до джоулевим втрат у ній.

Однак обчислення розподілу поля і сил, в практично найбільш важливих випадках — для провідних тіл і джерел поля ускладненої форми — сполучено з великими труднощами. Тому результат в таких випадках доводится шукати іншими шляхами. В даний час переважно використовується розкладання поля на більш прості складові, дія кожної з яких відома. Застосовуються два типи таких розкладань: на біжучі та імпульсні складові, в спектр тимчасових і просторових гармонік.

Зміст розкладання на біжучі та імпульсні складові полягає в тому, що останні з погляду одержання зусиль, спрямованих вбік руху поля, в більшості випадків марні. Таке розкладання вдалося успішно здійснити для поля лінійної індукційної машини при розгляді його в плоскопаралельному наближенні. Однак для довільного поля таке розкладання нездійсненне, оскільки задача не має однозначного рішення. Щоб його здійснити, необхідно припустити, що шукане розкладання буде мати деякі визначені властивості. Зокрема, до складу поля варто приписати визначені значення початкової фази. Крім того, необхідно мати наувазі, що складова магнітного поля і струму взаємодіють одна з одною, і це ускладнює аналіз.

Розкладання поля в спектр гармонік — метод більш витончений. При цьому може бути використаний математичний апарат, розроблений для подібних цілей у теорії зв'язку. Для нескінченно довгої розрахункової моделі і центральної частини досить довгого пристрою виходить лінійчатий спектр, тобто розкладання в ряд Фур'є. У разі потреби обліку кінцевих розмірів пристрою варто користуватися розкладанням в інтеграл Фур'є. При цьому спектр гармонік утворюється безперервним. З аналізу стану проблеми визначення ефективності поля, що біжить, можна зробити висновок, що одним з реальних шляхів хоча б часткового її рішення може бути дослідження поля холостого ходу пристрою. Поле холостого ходу розрахувати значно простіше, ніж поле в робочому тілі, його можна також досліджувати експериментально. Для проведення таких досліджень можна застосовувати вже відомі методи розкладання поля на більш прості складові (розкладання в спектр), які можна назвати інтегральними, оскільки при виконанні відповідних математичних операцій в цих методах поле розглядається як єдине, з іншої сторони можуть бути використані «локальні» методи — дослідження властивостей поля по точках на підставі його амплітудної і фазової характеристик. Однак у будь-якому випадку потрібні додаткові відомості про загальні закономірності зв'язку ефективності поля з названими параметрами, оскільки в даний час про такі зв'язки відомо мало.

Легко встановити, що амплітудна характеристика сумарного поля, що містить біжучу та імпульсну складові, має вигляд періодичної кривої з максимумами та мінімумами. Однак зворотній висновок, що хвилевидність амплітудної характеристики свідчить про наявність імпульсної складової, невірно: відповідно до сказаного наприкінці попереднього пункту, поле, що біжить, без імпульсної складової може мати будь-яку амплітудну характеристику.

автор: web-studia
комментариев: 0 | просмотров: 67 | 22/06/2010
Читайте также:
Глубина материи
Краткий анонс статей о пространстве, времени и вселенной. Никакого отн ...
Экстернат: охота пуще неволи
Экстернат – это альтернативная форма обучения. Но иногда именно она яв ...
Сотрудничество между Монголией и Россией в области образования и науки
Рассмотрены исторические предпосылки российско-монгольского сотрудниче ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Визначення ефективності поля, що біжить»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/viznachennya-efektivnosti-bizhuchogo-polya/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/viznachennya-efektivnosti-bizhuchogo-polya/">Визначення ефективності поля, що біжить</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/viznachennya-efektivnosti-bizhuchogo-polya/]Визначення ефективності поля, що біжить[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ