Нове досліджня співробітникіенв Університету Айови показало, що гормон FGF21, який виробляє печінка, здатний пригнічувати тягу до солодкого.
Гормон, під назвою фактор росту фібробластів 21 (FGF21), який виробляє печінка, у відповідь на високі рівні вуглеводів, потрапляючи у кров, посилає сигнал головному мозку «пригнічувати» бажання їсти солодкі страви.
Існують попередні дослідження, які вивчали вплив певних гормонів на апетит. Тим не менш, ці гормони не регулюють певний макроелемент – наприклад, вуглевод, білок або жир, і впливають на апетит в цілому, а не на бажання поглинати певний вид поживних речовин.
Нове ж дослідження вивчало геном людини, і в ньому були знайдені зв'язки між певними мутаціями ДНК і споживанням людьми певних макроелементів. Дві з таких мутацій були пов'язані з геном-стимулятором вироблення FGF21.
Вчені використовували генетично сконструйовані моделі мишей і фармакологічні тести, щоб дослідити роль FGF21 в тязі до солодкого. Вони ввели GFG21 звичайним мишам і дозволили їм вибрати між нормальним і насиченим цукром раціоном. Хоча миші не перестали їсти цукор зовсім, їхнє споживання солодкого знизилося в 7 разів.
Далі дослідники генетично модифікували мишей, щоб ті зовсім не виробляли FGF21 або виробляли підвищені рівні гормону. Вони виявили, що миші з недоліком FGF21 їли більше цукру. В результаті, вчені дійшли висновку, що FGF21 знижує апетит і рівень споживання солодощів. Однак він не знижує рівень споживання всіх видів цукрів. Також гормон не впливає на споживання складних вуглеводів.
За словами вчених, щоб до кінця з'ясувати роль гормону в бажанні споживати солодощі та розробити препарати для людей з діабетом і ожирінням, необхідно провести подальше дослідження.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/viyavleno-gormon-yakij-prignichuje-pristrast-do-solodkogo/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/viyavleno-gormon-yakij-prignichuje-pristrast-do-solodkogo/">Виявлено гормон, який пригнічує пристрасть до солодкого</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/viyavleno-gormon-yakij-prignichuje-pristrast-do-solodkogo/]Виявлено гормон, який пригнічує пристрасть до солодкого[/url] |