СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Вишивання - українське національне хобі

комментариев: 1 / добавить комментарий

Українська вишиванка

Вишивка – такий вид народного мистецтва, що благотворно впливає на естетичний розвиток людини. В Україні здавана прийнято прикрашати одяг та предмети повсякденного вжитку тканими чи вишитими орнаментами. Спочатку візерунки на тканині ткалися при виготовленні полотна і, виходячи з перпендикулярного переплетіння волокон, були геометричні. Створення красивого, симетричного, багатоколірного тканого візерунку потребує неабияких навиків у роботі з ткацьким станком. Десь з 19 століття виготовлення тканин в переважній більшості перемістилось з кустарного домашнього виробництва до міських артілей та фабрик. І ткані орнаменти поступово були витіснені вишивкою. Вишивка в свою чергу більш трудомістка, потребує більше часу, але простіше в технічному сенсі. Цікаво, що в більшості регіонів України, вишиванка мала геометричні ткані вставки, а також оздоблювалась квітковими орнаментами. Ткані та вишиті елементи перешивались зі старих зношених сорочок на нові речі, що дає змогу відслідкувати еволюцію орнаментів, але ускладнює їх датування.

Окремим атрибутом української хати завжди був вишитий рушник. Походження слова рушник – від слов’янського, а зараз білоруського «ручнік» - той, що для рук. Виникли рушники з чисто практичних потреб, оздоблювались тканими узорами, мережками, згодом вишивкою. Зараз вишитий рушник – це декоративний елемент, ним прикрашають ікони, їх використовують у сучасних весільних обрядах.

На сьогоднішній день завдяки Інтернету та спілкуванню прихильники вишивки можуть з легкістю обмінюватись інформацією, фотографіями, схемами узорів. Вишивати картини та святкові листівки, робити весільні рушники та вишиті ікони, оздоблювати одяг сучасними та традиційними українськими орнаментами – кожен можен знайти своє у світі вишивки.

Сучасні технології допомагають нашій фантазії втілюватись у неповторні схеми для вишивки хрестиком. Оригінальне переосмислення бабусиних візерунків та багата кольорова гама ниток дозволяє реалізовувати нові задумки та незвичайні дизайнерські рішення. Ми живемо у цікавий час, бо зараз можна придбати домоткане полотно та відтворити вишиванку кінця 18 – початку 19 століття за тогочасним кроєм та візерунком, також можна створити унікальну сорочку, яка буде сучасна, актуальна та матиме неповторний національний колорит.

комментариев: 1 | просмотров: 2764 | 20/10/2015
Читайте также:
История Карт Таро Уэйта и их Значение
История появления самой знаменитой колоды карт Таро. История карт Таро ...
11 лучших игр на выживание для Android в 2020 году
На сегодняшний день выбор Android игр настолько велик, что можно выбир ...
Сборные модели. Хобби для детей и взрослых
Сборные модели самолетов, кораблей и бронетехники являются увлекательн ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
1
Влад | 21/10/2015
Ну так, дійсно. Такого попиту на українську вишивку, як за останні два роки, не було. Тепер як прорвало. Сподіваюся, що в кожній хаті у кожного буде по вишиванці.
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Вишивання - українське національне хобі»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/vishivannya-ukrajinske-natsionalne-hobi/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/vishivannya-ukrajinske-natsionalne-hobi/">Вишивання - українське національне хобі</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/vishivannya-ukrajinske-natsionalne-hobi/]Вишивання - українське національне хобі[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ