СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Види і значення віконної фурнітури

комментариев: 0 / добавить комментарий

Фурнітура (від французького fourniture) – це набір різноманітних додаткових технічних і декоративних частин, необхідних при виробництві меблів, одягу, взуття, будівельних конструкцій і так далі. Кожен період часу оснащувалися фурнітурою і різноманітні системи для вікон і дверей.

В наші дні віконна фурнітура є складною структурою сполучних частин і механізмів (кронштейнів, петель, тяг тощо), які дозволяють забезпечувати відкриття і закривання вікна у всіляких режимах, а також припускають створення багатьох інших важливих функцій.

Фурнітура для вікон, будучи однією з найбільш істотних складових, стовідсотково повинна бути якісною, оскільки саме від якості фурнітури, в результаті, залежить стабільність системи. Завдяки якісній фурнітурі, вікно витримує великі навантаження, є надійним, зручним в обслуговуванні і, в той же час, виглядає дуже красиво.

Розглядають декілька основних критеріїв якості, яким покликана відповідати віконна фурнітура.

По-перше, це висока зносостійкість. У цьому сенсі віконна фурнітура є міцною, якщо витримує мінімум десять тисяч циклів відкриття-закривання вікна. В той же час, фурнітура для вікон від лідируючих європейських виробників (G-U, AUBI, Winkhaus, Roto, Siegenia, Maco і ін.) розрахована на п'ятдесят-шістдесят тисяч циклів. До показників зносостійкості приписують і можливість фурнітури протистояти корозії.

По-друге, виробники дійсно якісної фурнітури ніколи не застосовують в якості силових елементів деталі з пластику. Звичайно, фурнітура для вікон не може не включати і пластмасові компоненти, але вживаються вони лише для виконання декоративної функції (різні обробні вставки, накладки, ковпачки і так далі). При виборі фурнітури варто уникати емалевих покриттів, адже вони вмить оббиваються або облазять.

По-третє, значним показником якості фурнітури вважається плавність ходу без вимушеного прикладання сили.

І, врешті-решт, по-четверте, якісна фурнітура для вікна повинна бути безпечною і виглядати красиво.

У сучасних вікнах фурнітура - це непростий механізм замикання-відмикання. До складу комплекту, крім ручок, замків і петель, можуть входити ще десятки елементів найрізноманітнішого призначення. З'єднання окремих елементів по всьому периметру стулки утворює єдину замкнуту силову систему, яка забезпечує сприятливий розподіл статичних і динамічних навантажень, що виникають.

Віконна фурнітура, залежно від комплектації і призначення, може забезпечувати і ряд другорядних функцій, таких, як мікропровітрювання приміщень в різних режимах, спрощення процесу періодичного очищення від забруднень, небажаного відкриття вікна дітьми і так далі. Грає роль також захист від злому. Є певна протизломна віконна фурнітура, яка стабільніше утримуючи стулку в рамі, додає конструкції особливу жорсткість. Проте ціна такої фурнітури істотно перевищує вартість стандартного комплекту, а тому протизломна фурнітура для вікон найчастіше імпортується до України виключно під замовлення.

Фурнітура для вікон в стандартній комплектації включає посилені петлі (верхні і нижні на стулкові і рамні частини), запобіжник довільного самозакриття, компенсатор, фіксатори для паза фурнітури і автоматичного монтажу, система підйому стулки, поворотно-відкидні механізми, ножничный кронштейн. Є також можливість додаткового комплектування тими або іншими додатковими деталями.

Майже всі виробники фурнітури для вікон виготовляють свої конструкції, виходячи з так званого модульного принципу, яка дозволяє пристосовувати до різних марок профілю один тип фурнітури. Як правило, до складу модуля входять головний механічний привід (основний замок), механізми, передавальні рух через кут, петлеві групи (нижняя і верхня).

Фурнітуру необхідно розділяти за способом і напрямом відкриття стулки (праве або ліве), можливою масою стулки, декільком іншим параметрам.

За способом відкриття віконна фурнітура класифікується на три головні типи, що включають фурнітуру поворотну з вертикальним підвісом, поворотну з горизонтальним підвісом і поворотно-відкидну.

Класичний і широко вживаний тип фурнітури - поворотна з вертикальним підвісом. При застосуванні поворотної фурнітури з горизонтальним підвісом віконна стулка однією ручкою без проблем повертається на будь-який кут, залишаючись в даному положенні без додаткової фіксації. Фурнітура для вікна обох типів може бути дуже просто адаптована до вікон будь-яких форм, розмірів і маси.

Розробка і введення у використання сучасного типу фурнітури - поворотно-відкидного - додало вікну ряд унікальних можливостей. Перш за все, відпала необхідність в пристосуванні віконних кватирок або фрамуг, що зменшують світловий отвір. Механізм поворотно-відкидного типу забезпечує функцію безпротягового мікропровітрювання. Важливо також, що віконний механізм регулюється за допомогою однієї ручки - при фіксації ручки в певному положенні вікно відкриється в необхідному напрямі.

Допустима маса стулки в контексті віконної фурнітури залежить від застосування того або іншого виду петель. Виробниками фурнітури пропонується великий асортимент петель, які розраховані на стулки різної маси: 50 кг, 80 кг, 100 кг, 130 кг і так далі.

Крім стандартних елементів, віконна фурнітура в сучасних конструкціях може містити другорядні, які розроблені з метою розширення кола функціональних можливостей віконних систем.

Ось лише деякі з них.

Обмежувач повороту. Призначення цього елементу – надійна фіксація віконної стулки в крайньому відкритому положенні. Стійкість в будь-якому відкритому положенні в секторі від 65 до 150 градусів стулці додає спеціальне гальмо.

Клямка. Цей елемент віконної фурнітури запобіжить відкриття або закриття стулки поривом вітру.

Блокувальник повороту. Стулка, забезпечена таким пристроєм, може тільки відкидатися, мимовільне відкриття неможливе. Блокувальник повороту радять вживати для запобігання доступу дітей до розкритого вікна.

Декоративні накладки і ковпачки. Вони частини можуть бути надіті на всі виступаючі деталі фурнітури для вікон, додаючи оформленню вікна стильову оригінальність. Дані деталі проводяться в широкій колірній гаммі.

Відкидні ножиці або мікроліфт. Така фурнітура вікна необхідна для виключення провисання стулки з часом. Варіант відкриття забезпечується згідно напряму повороту ручки. Відкидні ножиці прикріплюють в нижню частину стулки. Це допомагає пристрою функціонувати як в положенні повороту, так і нахилу, завдяки чому тривалість терміну служби фурнітури значно зростає.

Щілинний провітрювач. Розширює ряд функцій поворотно-відкидної фурнітури, додаючи спосіб безпротягового провітрювання протягом тривалого часу. Є можливість використання елементу, що дозволяє здійснювати розгерметизацію вікна методом віджимання на 1,5-2 мм верхньої частини стулки, що покращує природну вентиляцію в приміщенні.

Дитячий замок або ручка з ключем. Запобігає доступу дітей до вікна. Дає можливість нахилити вікно, виключаючи можливості відкрити його при повороті.

Частини, якими укомплектовується віконна фурнітура пластикових і дерев'яних вікон, практично не розрізняються за виключенням, хіба що, петель, що вживаються в конструкціях. Різниця тут обумовлена, перш за все, тим, що методи кріплення петель до дерева і ПВХ разные.

Фурнітура вікна для пластикових і дерев'яних вікон традиційної комплектації виготовляється із сталі. Щоб уникнути корозії на сталеві поверхні наносять захисне цинкове покриття і після цього вироби хромують.

Фурнітуру для вікон з алюмінію виготовляють із сплавів алюмінію. При цьому фурнітура в алюмінієвих вікнах вмонтовується по-іншому, чим у вікнах з ПВХ або дерева. Якщо в пластикових і дерев'яних вікнах її накладають зверху і кріплять шурупами, то у вікнах з алюмінієвого профілю фурнітура рідко прикручується, а всовується в певний паз, де її фіксують, використовуючи затискні штифти. Проте, в більшості сучасних ПВХ-вікон також в наявності паз фурнітури, щоб деталі фурнітури (тяга) були по можливості на одному рівні з профілем.

На російському ринку віконна фурнітура пропонується в широкому асортименті. Виробниками фурнітури, що поставляється, є організації з країн Західної і Східної Європи, країн Південно-східної Азії. Ще не так давно в наший країні найбільшою популярністю користувалася високоякісна віконна фурнітура від німецьких і австрійських компаній-виробників, проте, останнім часом, все велику популярність отримує недорога, але така, що не відрізняється високими якісними показниками турецька і китайська фурнітура.

автор: Вікнар
комментариев: 0 | просмотров: 150 | 19/11/2009
Читайте также:
Правильный уход за пластиковыми окнами
Полезная информация относительно того, как правильно осуществлять уход ...
Какие окна и двери из ПВХ пришли на смену деревянных конструкций
Светопрозрачные конструкции изготовленные из деревянных рам давно мора ...
Пластиковые окна - выбираем
О правильном выборе пластиковых окон написано уже достаточно статей, н ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Види і значення віконної фурнітури»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/vidi-i-znachennya-vikonnoji-furnituri/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/vidi-i-znachennya-vikonnoji-furnituri/">Види і значення віконної фурнітури</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/vidi-i-znachennya-vikonnoji-furnituri/]Види і значення віконної фурнітури[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ