СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Святогірська лавра — рай для паломників

комментариев: 0 / добавить комментарий

На одному з крутих крейдяних схилів річки Сіверський Донець стоїть одна з найбільших святинь на Русі — Святогірська лавра. У XIII столітті Київ був спалений татаро-монгольським військом. Втікачі — монахи з Києво-Печерської лаври заснували тут свій монастир. У ті роки тут не було збудовано жодної надземної будови, усе розміщувалося в крейдяних печерах, тим самим забезпечуючи монахам безпеку. Ситуація змінилася, коли кордони Московії розширилися саме до цих місць. З утворенням царської армії відпала потреба в печерному монастирі й ченці змогли побудувати свою першу надземну будову — церкву Петра й Павла.

Згодом слава святих місць Святогорська, їхня краса й незвичність, досягли царського двору. І відтепер святогірські землі стали улюбленим місцем Катерини II, Миколи I та інших відомих людей того часу. Багато людей з усієї Московії закохувалися в ці місця й будували тут садиби: Чехов, Потьомкін, Катерина Друга. Настільки красива й незвичайна тут природа, що навіть не віриться, що ти перебуваєш у степовому краю.

Монастир ширився й розвивався аж до початку революції, коли його перетворили спочатку на будинок відпочинку, а потім у санаторій. У 1992 році монастирю відписали Собор Успіння Пресвятої Богородиці і стартувала чергова епоха відродження.

Зараз територію монастиря не впізнати. Відновлено і відремонтовано всі вцілілі церкви й лаврські будівлі, побудований великий і красивий дерев’яний скит, відкриті стародавні печери. Територія монастиря чиста, усюди квіти, яскраво біліють стіни собору й церков, дзюрчать фонтани й навколо витає заспокійливий аромат ладану й палаючих свічок.

У будь-який час року в монастирі моляться сотні віруючих, які приїжджають з усіх кінців православного світу. У монастирі ви зможете помолитися великим святиням: Святогірській іконі Божої Матері, Іконі Святителя Миколая із зображенням внизу Святогірської обителі, Святим мощам Іоанна Затворника й іншим. Обов’язково прочитайте молитви в цих чудових святинь.

Не залишайте без уваги й розташовані тут екскурсійні бюро. Грамотні екскурсоводи багато розкажуть вам про історію та особливості цих місць. Екскурсія найцікавішими місцями Святогірської лаври розрахована на чотири-шість годин. Але врахуйте рельєф місця: пагорби, підйоми, спуски, одягніть відповідне взуття. Побачене цього варте.

Одне з найкрасивіших місць монастиря — Миколаївська церква побудована просто на обриві над річкою. Не пошкодуйте часу, підніміться до неї. Потім можна помолитися древнім похованням настоятелів монастиря, деякі з них зараховані до лику святих, а святі, як відомо, допоможуть у всьому. Поблизу від монастиря розташований і пам’ятник більшовицької епохи — пам’ятник Артему, що підноситься над монастирем на одному з пагорбів. Гарні враження залишить і прогулянка човном Сіверським Донцем.

комментариев: 0 | просмотров: 96 | 08/10/2016
Читайте также:
Как шикарно отдохнуть на Азовском море и оздоровиться
Выбирать место отдыха на лето интересно, но не всегда просто. Многие и ...
Отдых в Бердянске
Бердянск был известен еще до революции. Отдых в Бердянске не только ве ...
Античный город Херсонес
Погрузитесь в глубину веков!.. Окунитесь в атмосферу античности!.. Это ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Святогірська лавра — рай для паломників»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/svyatogirska-lavra-rai-dlya-palomnikiv/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/svyatogirska-lavra-rai-dlya-palomnikiv/">Святогірська лавра — рай для паломників</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/svyatogirska-lavra-rai-dlya-palomnikiv/]Святогірська лавра — рай для паломників[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ