СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Свята грудня в Росії

комментариев: 0 / добавить комментарий

Грудень (лат. December) — перший місяць зими, дванадцятий місяць Григоріанського календаря. Десятий місяць староримського року, що починався до реформи Цезаря з березня. Назву отримав від лат. Decem — десять. Після переходу початку року на січень став дванадцятим, останнім місяцем року. Для кожного з нас грудень є особливим місяцем. У цей місяць ми прагнемо завершити всі-всі незавершені справи, щоб увійти до нового року упевненими і вільними від зайвих турбот. Які ж свята в грудні коштують того, щоб пам'ятати про них? Насправді, в грудні не так багато знаменних дат, але на такі як "день конституції" і "день енергетика", поза сумнівом, варто звернути увагу. Ну а якщо ви католик, то грудень для вас поза сумнівом один з важливих місяців в році. Отже...

Міжнародні свята грудня:

  • 1 грудня — День захисту від СНІДУ (англ.).
  • 10 грудня — День прав людини.


Російські свята грудня:

  • 12 грудня — День конституції;
  • 22 грудня — День енергетика.

Християнські свята грудня:

  • 25 грудня — Різдво за григоріанським календарем.

З досвіду спостереження наших предків виникли народні прикмети, які дозволяли судити про погоду на протязі року, спостерігаючи за погодою в грудні. Народні прикмети грудня місяця: Якщо грудень сухий — весна і літо будуть сухі. Якщо цей місяць холодний, сніжний, з інеєм і вітром — буде врожай. Якщо багато інею, снігу і земля промерзла — то це теж до врожаю. Якщо привалить сніг в грудні упритул до воріт — літо буде без урожаю. Якщо на Парамона (12 грудня) з ранку гарна погода, весь грудень буде ясним. Якщо ж мете завірюху, то така погода збережеться до свята Святого Миколи (19 грудня). Якщо на Спиридона (24 — 25 грудня) сонце показувалося і «грало», то на Новий Рік і Різдво очікувалася гарна погода. Якщо на Агтея (29 грудня) випаде багато інею — на Новий Рік і Різдво ляже глибокий сніг. Ну, а якщо цього дня вдарить мороз — холоди протримаються до самого Хрещення. Якщо кінь лягає в упряжці — до снігу. Якщо по горбах багато снігу навалено — влітку достигне суниця пахучою.

Ну, і на завершення статті трохи російського фольклору... Прислів'я і приказки про грудень: Грудень рік кінчає, зиму починає. Грудень — шапка зими. Грудень і замостить, і зацвяхує, і саням хід дасть. У грудні зима стелить полотна, а мороз наводить мости. Грудень — стужайло, на всю зиму землю студить. Грудень — місяць "лютий", запитає, як ти взутий. Грудень око снігом тішить, та вухо морозом рве. Грудень запитає, що влітку припасене.

Статтю додано в базу статей 29/11/09

комментариев: 0 | просмотров: 233 | 29/11/2009
Читайте также:
Деревянное строительство карельского народа
Перед российскими строителями стоит чрезвычайно важная проблема - доба ...
Пояс верности
Нет недостатка в исследованиях истории возникновения поясов верности, ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Свята грудня в Росії»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/svyata-grudnya-v-rosiji/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/svyata-grudnya-v-rosiji/">Свята грудня в Росії</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/svyata-grudnya-v-rosiji/]Свята грудня в Росії[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ