Грудень (лат. December) — перший місяць зими, дванадцятий місяць Григоріанського календаря. Десятий місяць староримського року, що починався до реформи Цезаря з березня. Назву отримав від лат. Decem — десять. Після переходу початку року на січень став дванадцятим, останнім місяцем року. Для кожного з нас грудень є особливим місяцем. У цей місяць ми прагнемо завершити всі-всі незавершені справи, щоб увійти до нового року упевненими і вільними від зайвих турбот. Які ж свята в грудні коштують того, щоб пам'ятати про них? Насправді, в грудні не так багато знаменних дат, але на такі як "день конституції" і "день енергетика", поза сумнівом, варто звернути увагу. Ну а якщо ви католик, то грудень для вас поза сумнівом один з важливих місяців в році. Отже...
Міжнародні свята грудня:
Російські свята грудня:
Християнські свята грудня:
З досвіду спостереження наших предків виникли народні прикмети, які дозволяли судити про погоду на протязі року, спостерігаючи за погодою в грудні. Народні прикмети грудня місяця: Якщо грудень сухий — весна і літо будуть сухі. Якщо цей місяць холодний, сніжний, з інеєм і вітром — буде врожай. Якщо багато інею, снігу і земля промерзла — то це теж до врожаю. Якщо привалить сніг в грудні упритул до воріт — літо буде без урожаю. Якщо на Парамона (12 грудня) з ранку гарна погода, весь грудень буде ясним. Якщо ж мете завірюху, то така погода збережеться до свята Святого Миколи (19 грудня). Якщо на Спиридона (24 — 25 грудня) сонце показувалося і «грало», то на Новий Рік і Різдво очікувалася гарна погода. Якщо на Агтея (29 грудня) випаде багато інею — на Новий Рік і Різдво ляже глибокий сніг. Ну, а якщо цього дня вдарить мороз — холоди протримаються до самого Хрещення. Якщо кінь лягає в упряжці — до снігу. Якщо по горбах багато снігу навалено — влітку достигне суниця пахучою.
Ну, і на завершення статті трохи російського фольклору... Прислів'я і приказки про грудень: Грудень рік кінчає, зиму починає. Грудень — шапка зими. Грудень і замостить, і зацвяхує, і саням хід дасть. У грудні зима стелить полотна, а мороз наводить мости. Грудень — стужайло, на всю зиму землю студить. Грудень — місяць "лютий", запитає, як ти взутий. Грудень око снігом тішить, та вухо морозом рве. Грудень запитає, що влітку припасене.
Статтю додано в базу статей 29/11/09
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/svyata-grudnya-v-rosiji/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/svyata-grudnya-v-rosiji/">Свята грудня в Росії</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/svyata-grudnya-v-rosiji/]Свята грудня в Росії[/url] |