Оцінка – діяльність експертів із систематизованого збору та аналізу даних, необхідних для визначення вартості різноманітних видів майна та бізнесу на підставі чинного законодавства України та стандартів. Тобто оцінювати що-небудь – означає, визначати вартість об’єкту.
Об’єктами оцінки можуть бути різноманітні активи: земля, будівлі, споруди та інші об’єкти нерухомості, обладнання, цінні папери, нематеріальні активи (авторські права, патенти, торгова марка і т.і.), підприємство як діючий бізнес та ін. Важливим є те, що вартість об’єкту оцінки визначається для специфічних цілей. Процес оцінки включає в себе дві базові складові: аналітичну та розрахункову, грамотне поєднання яких дозволяє сформувати науково обґрунтовану думку.
Щодо видів майна, що підлягає оцінці, то оцінити можливо все, що відноситься до об’єктів цивільних прав, які у відповідності до українського законодавства можуть брати участь у цивільному обігу.
Оцінщики зазвичай розподіляють усі види майна на чотири основні групи:
На практиці об’єктів оцінки можна виділити ще більше. Оцінити можна борги та права, вимоги, роботи, послуги та деякі інші види майна. Кінцевий продукт будь-якої оцінки – це документальне підтвердження вартості об’єкту оцінки. Цей документ є єдиною законною підставою для постановки майна на баланс за вартістю, визначеною оцінщиком, єдиним документом для податкових органів, нотаріусів тощо.
До нерухомості відносяться будівлі, споруди, об’єкти незавершеного будівництва, житлові приміщення (будинки, квартири, котеджі), земельні ділянки, ліси, багатолітні насадження.
До цієї групи відносяться машини, обладнання та транспортні засоби. До речі, Цивільний кодекс України відносить до нерухомості також повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання та космічні об’єкти, хоча, по суті, вони є транспортними засобами. Цей казус, однак, на роботу оцінщиків не впливає.
До цієї групи входять патенти, ліцензії, авторські свідоцтва, а також ноу-хау (нова, невідома іншим інформація, що має комерційну вартість), ділова репутація (гудвіл) та інші нематеріальні об’єкти.
Зазвичай в рамках оцінки бізнесу оцінюються акції та інші первинні та цінні виробничі папери, а також борги та паї в капіталі підприємств різних організаційно - правових форм власності.
Пропонуємо вам допомогу у вирішенні проблем з незалежної оцінки.
У нас ви зможете замовити зазначені нижче послуги:
Ринкова вартість – це ідеальний стандарт, який не завжди є досяжним і тому, наведені вище допущення не завжди дотримуються. З цієї причини реальна ціна угоди часто не співпадає з обґрунтованою ринковою вартістю і тому, найчастіше визначається НАЙБІЛЬШ ВІРОГІДНА ПРОДАЖНА ЦІНА. Найбільш вірогідна продажна ціна – це показник вірогідної ціни, за якою власність може бути реалізована, з врахуванням існуючих ринкових умов, фактичної інформованості та поведінки покупців та продавців.
П’ять беззаперечних плюсів:
Візьмемо, наприклад, невелике підприємство з виробництва трикотажу. Обладнання давно списане – балансова вартість нульова, тому неможливо отримати кредит на розвиток. Здійснивши ринкову оцінку обладнання, це стає можливим.
Переоцінка – шлях до розвитку вашого бізнесу.
Ви бажаєте вкласти гроші в певний проект чи компанію, але сумніваєтесь в прозорості та рівні ризику цієї операції. Ми готові Вам допомогти, розрахувавши ризик вкладень.
З інвестиційної точки зору – відкритість - це прозорість не тільки фінансів, але і корпоративної структури (взаємовідносини акціонерів та менеджерів, відношення до міноритарних акціонерів, склад ради директорів та її роль в управлінні компанією). Така відкритість дозволяє оцінити прибутковість компанії, потенційну рентабельність інвестицій та рівень ризиків, властивих цій компанії.
Під оцінкою підприємства (бізнесу) слід розуміти не тільки оцінку вартості майна та власного капіталу, але й оцінку вартості компанії, її привабливість для інвестицій. Ринкова оцінка підприємства (компанії) здійснюється з метою підвищення ефективності управління – прийняття обґрунтованих інвестиційних та управлінських рішень, у випадку його купівлі-продажу, злиття, реструктуризації.
Одним із основних завдань оцінки підприємства є визначення його вартості в конкретний момент часу, оскільки саме вартість визначає рівень прибутковості, ліквідності та доцільність інвестицій в цей бізнес.
Аналіз вартості підприємства та факторів, що впливають на її зміну, може мати на меті декілька цілей:
Для цих цілей визначається дійсна (ринкова) вартість підприємства.
Для визначення вартості підприємства застосовується фундаментальний аналіз вартості, який передбачає проведення макроекономічних, галузевих та мікроекономічних досліджень ринку.
Отже, оцінка є важливим та невід’ємним інструментом ведення бізнесу в сучасних умовах, який допомагає ефективно здійснювати господарську діяльність, оптимізувати існуючі негативні фактори та мінімізувати вірогідні ризики для власників бізнесу.
Статтю надано Міжнародною Юридичною Компанією «ЮЛС Чарногурський та Вишнякова» / “ULC Carnogursky & Vishnyakova” International Law Firm
Київ - Україна
вул. Горького, 172, офіс 1316
03150, Київ
Україна
Тел.: +380-44-361 3021
Факс: +380-44-529 1732
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/skilki-koshtuje-vash-biznes/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/skilki-koshtuje-vash-biznes/">Скільки коштує ваш бізнес?</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/skilki-koshtuje-vash-biznes/]Скільки коштує ваш бізнес?[/url] |