Зворотний зв'язок з виборцями.
Існуюча система виборів депутатів різного рівня страждає на відсутність зворотного зв’язку з виборцями, тобто відсутня залежність депутатів від їх виборців.
Пропоную:
- Для усунення цього недоліку ввести інститут громадського контролю за діяльністю депутатів.
- У кожному селі, місті, районі, області шляхом зборів громадськості відповідного регіону з активних рядових громадян, яких знає добре громада, шляхом їх висунення, формуються комітети по контролю за діяльністю депутатів у кількості 5-7 членів.
- Якщо член комітету запідозрений у непорядності чи інших негативних вчинках, його виводять з членів комітету шляхом зборів громадськості, а на його місце вводиться новий член.
- Збори громадськості може запропонувати і провести кожен член комітету.
- В комітети не можуть вибиратися керівники любого рівня, партійні активісти, так як вони вже мають суспільне навантаження і не зможуть повністю бути чесними перед громадою не враховувати свої інтереси як керівника і інтереси відповідної партійної групи, що б дуже зашкодило самій ідеї громадського контролю.
- Кожен з таких комітетів є самостійною адміністративною структурою і підпорядковується тільки зборам громадськості відповідного села, міста, району, області. Підпорядкування будь-якого комітету іншому чи любій структурі недопустиме і є карним.
- Його рішення обов’язкові для депутатів відповідного рівня.
- Комітет існує на громадських засадах, тобто члени комітету за роботу в комітеті грошей не отримують, ніякими привілеями не користуються, крім тих, що їм були надані до висунення у комітет.
- Кожен з членів комітету має рівні права, тому на кожне засідання комітету вибирається новий керуючий.
- Робота комітету базується на звітності перед громадою щомісячно, де звітує і депутат висунутий від цієї громади, де ставляться завдання на наступний місяць.
- Якщо на протязі трьох місяців депутат не звітує перед громадою, він втрачає право представляти дану громаду у відповідній раді, на його місце висувається інший кандидат.
- Якщо робота депутата не влаштовує громадськість, на його місце висувається інший кандидат.
- Для поточного контроля роботи рад необхідно щосереди, щоб депутат доповідав на засіданні комітету, де можуть бути присутні любі громадяни в любій кількості.
- Для засідань комітету громада виділяє приміщення.
- З кожним членом комітету може спілкуватися любий громадянин відповідного регіону.
- В комітеті повинно бути п’ять – сім членів, але не більше ніж виборчих дільниць у населеному пункті.
- Любі перешкоди у спілкуванні з членами комітету є карними.
- Любі перешкоди діяльності членів комітету є карними.
- У кожній виборчій дільниці повинен бути один член комітету.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/sistema-vk-zvorotnii-zvyazok-z-vibortsyami/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/sistema-vk-zvorotnii-zvyazok-z-vibortsyami/">СИСТЕМА «ВІК» Зворотний зв'язок з виборцями</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/sistema-vk-zvorotnii-zvyazok-z-vibortsyami/]СИСТЕМА «ВІК» Зворотний зв'язок з виборцями[/url] |