СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Робоче устаткування екскаватора

комментариев: 0 / добавить комментарий

Робоче устаткування екскаватора розрізняється за способом кінематичного зв'язку між стрілою і ковшем: ківш може бути або жорстко пов'язаний із стрілою, або між стрілою і ковшем здійснюється гнучкий зв'язок. До першої групи відносяться пряма і зворотна лопата, струг, планувальник, дизель-молот, до другої — драглайн, грейфер і устаткування крану.

Пряма лопата. Цей вид робочого устаткування складається з наступних основних вузлів: ковша, рукояті, стріли, сідлового підшипника, що пов'язує стрілу з рукояттю, і сталевих канатів — стрілопідйомного, що забезпечує утримання стріли під певним кутом до горизонту і при необхідності змінює його, і підйомного каната, за допомогою якого піднімається або опускається ківш. Підйомний канат через головні блоки стріли прямує на барабан підйомної лебідки, що встановлена на поворотній платформі. Ківш жорстко закріплений на рукояті. Рукоять має можливість повертатися у вертикальній площині щодо стріли і здійснювати зворотно-поступальний рух уздовж своєї осі.

Зворотна лопата. Робоче устаткування зворотної лопати складається з ковша, що закріплений на рукояті, яка шарнірно сполучена з головною частиною стріли.

У передній частині поворотної платформи встановлюється додаткова стійка з блоками, що направляють підйомний канат на барабан лебідки, встановленої на поворотній платформі. Через підйомний блок перевернутого (в порівнянні з прямою лопатою) ковша пропущений канат, що є в даному випадку тяговим. Перевернута рукоять прямої лопати встановлена так, що може здійснювати рух, що гойдає, у вертикальній площині щодо осі шарніра на головці стріли.

Для екскаватора невеликої ємкості робоче устаткування зворотної лопати є основним. Ковші зворотної лопати, так само як і прямої лопати мають два виконання: стандартне із зубами і напівкругле з суцільною ріжучою кромкою.

Грейфер — третій вид змінного робочого устаткування екскаватора — дозволяє вести розробку легких ґрунтів або виконувати перевалочні роботи з сипкими матеріалами як вище, так і нижче за рівень стоянки екскаватора.

При роботі з грейфером екскаватор оснащується решітчастою стрілою.

Даний вид будівельної техніки призначений для відкопування ґрунту нижче за рівень стоянки (розробка котлованів, траншей). Вітчизняні екскаватори із зворотною лопатою обмежені позарядовою місткістю ковша 1,4 куб. м для канатних машин і 2 куб. м — для гідравлічних. Створюються могутні кар'єрні гідравлічні зворотні лопати. Зарубіжною промисловістю так само проводяться екскаватори із зворотною лопатою. Британська фірма JCB випускає якісні екскаватори гусеничні і колісні екскаватори.

Робоче устаткування даного виду будівельної техніки включає стрілу, рукоять і ківш. Рукоять екскаватора гусеничного сполучена із стрілою шарніром на кінці останньої, а ківш укріплений на кінці рукояті. Окрім основних зубів, встановлених на козирку ковша, останній обладнали також підрізними бічними зубами. При розробці траншей ці зуби підрізають бічні стінки, попереджаючи заклинювання ковша. Застосовують ці ж ковші з напівкруглими днищами і поточною кромкою замість зубів. Робочі положення ковша забезпечуються зміною довжин тягового і підйомного механізмів.

При переобладнанні універсального екскаватора з прямої лопати на зворотну окрім установки відповідного робочого устаткування переобладнали також напірний механізм в тяговий. Стрілопідйомну лебідку використовують для установки в необхідне положення додаткової стійки. У гідравлічних екскаваторів другої — четвертої розмірних груп зворотна лопата є основним видом робочого устаткування. Її стрілу найчастіше виконують з двох секцій — корінної і такої, що подовжує — сполучених між собою шарніром і тягою.

Джерело: stateyki.org.ua

комментариев: 0 | просмотров: 158 | 20/12/2009
Читайте также:
Использование болгарок с регулятором оборотов
Болгарки с использованием регулятора оборотов! Так, как же выбрать пра ...
Шлифование поверхностей из дерева
Даже если деревянная поверхность не требует шлифования и кажется совер ...
Выбрать подходящее грузоподъемное оборудование для выполнения строительных работ
Подбор грузоподъемного оборудования практичнее доверить квалифицирован ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Робоче устаткування екскаватора»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/roboche-ustatkuvannya-ekskavatora/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/roboche-ustatkuvannya-ekskavatora/">Робоче устаткування екскаватора</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/roboche-ustatkuvannya-ekskavatora/]Робоче устаткування екскаватора[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ