Дев'ять людей з десяти на питання - Що таке прополіс? – дадуть відповідь – Продукт життєдіяльності бджіл. Деякі ще додадуть про його цілющість. Але хто знає, що цією унікальною речовиною можна лікувати такий спектр хвороб (від банальної ангіни до онкозахворювань), що його можна сміливо вважати якщо не панацеєю, то універсальним природним лікарем.
Звідки береться прополіс у вулику? Працелюбні бджоли по крапельках збирають клейку смолу з бруньок дерев (берези, тополі, осики), а потім збагачують своїми ферментами.
Цілющі властивості прополісу відомі з давніх часів. Вже в давньому Єгипті жерці використовували його для лікування різних хвороб. Великий Ібн-сіна (Авіценна) присвятив прополісу цілі розділи в своїх медичних трактатах.
Сучасні медичні дослідження довели, що прополіс володіє наступними властивостями:
Ось далеко неповний список захворювань, які в даний час успішно лікують за допомогою препаратів, до складу яких входить прополіс: запалення товстої кишки, кон'юнктивіт, зараження сечових шляхів, ангіна, подагра, гострі респіраторні захворювання, грип, бронхіт, гастрит, пародонтоз, мігрень, грибкові хвороби, екзема, пневмонія, виразка, артрит, хвороба Паркінсона, фурункульоз, склероз, обмороження і так далі.
Якщо ви тримаєте пасіку або маєте можливість придбати прополіс в чистому вигляді, радимо зробити лікувальну мазь самостійно. Її можна зробити на жировій основі - вазеліні, риб'ячому жирі, свинячому салі. На 1 кг жиру беремо певну кількість прополісу (залежно від того яку мазь готуємо).
Жир розтопити в емальованому посуді, зняти з вогню і помістити на водяну лазню. При температурі приблизно 80°С додати подрібнений прополіс і протягом 30 хвилин помішувати суміш дерев'яною ложкою. Потім профільтрувати через 2 шару марлі, розлити по баночках. Ця мазь може, не втрачаючи своїх цілющих властивостей, зберігатися роками, якщо тримати її в темному прохолодному місці (але не в холодильнику).
При виразці шлунку і дванадцятипалої кишки відмінно допомагає прополісна олія.
Узяти 900 г хорошого вершкового масла (без хімічних домішок і консервантів), довести до кипіння, зняти з вогню, остудити до 80°С, додати 150 г подрібненого прополісу, помішуючи, тримати на водяній лазні 15 хв. Після чого профільтрувати через марлю. Приймати 3 рази на день по чайній ложці за півгодини до їжі.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/propolis-prirodnii-antibiotik/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/propolis-prirodnii-antibiotik/">Прополіс - природний антибіотик</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/propolis-prirodnii-antibiotik/]Прополіс - природний антибіотик[/url] |