СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Профілактика раку в США: плюси і мінуси

комментариев: 0 / добавить комментарий

Кожні два роки дослідники з Американського онкологічного товариства аналізують дані за чинниками ризику розвитку раку і скринінгу, що надходять з Центрів з контролю і профілактики захворювань. Їхня мета – активізувати зусилля щодо профілактики раку. Цього року результати їхніх досліджень опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention, а також на сторінках незалежного видання для масового споживача Cancer Prevention & Early Detection Facts & Figures.

Незважаючи на те, що за кілька останніх десятиліть США вдалося домогтися значних успіхів у боротьбі з раком в сфері скорочення куріння і збільшення частки використання онкоскринінгу, прогрес в деяких інших областях помітно відстає, говориться в новій доповіді. Серед категорій викликають найбільше занепокоєння: куріння (всередині певних груп населення), ожиріння, засмага в солярії і низький рівень використання нової вакцини проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) – того самого вірусу, який викликає рак шийки матки та інші його види. Крім того, метод скринінгу колоректального раку, який здатний не тільки виявляти пухлини, а й запобігати їхньому розвитку, використовується недостатньо інтенсивно, особливо серед незастрахованої частини населення.

Споживання тютюну

Вживання тютюну залишається величезною, але єдиною причиною захворюваності та передчасної смертності в Сполучених Штатах, яка відноситься до групи тих, яким можна запобігти. За 50 років з моменту публікації доповіді головного лікаря США за темою питань куріння і здоров'я померли 20 мільйонів тютюнозалежних людей.

За підрахунками фахівців у 2013 році загін курців з числа дорослого населення скоротився до 17,8% (20,5% чоловіків і 15,3% жінок) у порівнянні з 23,5% в 1999 році.

У той час як куріння знизилося у всіх освітніх групах, існує широкий розкид у використанні цигарок в залежності від освіти. Так, якщо курців з вищою освітою в цьому році було 22%, то зі ступенем бакалавра всього лише 9,1%, а з вченим ступенем і зовсім 5,6%.

Серед рас і етнічних груп поширеність куріння розподілена від 9,6% в Азії до 22,7% у американських індіанців і 22,7% у корінних жителів Аляски. Велика поширеність використання тютюну відзначалася серед людей з нетрадиційною орієнтацією: у геїв і лесбіянок (25,8%), а також у бісексуалів (28,6%) вона вище, ніж у звичайних людей (17,6%).

Надмірна вага і ожиріння, фізична активність і харчування

Ожиріння, малорухливий спосіб життя і погане харчування є основними факторами ризику розвитку раку, поступаючись лише вживанню тютюну. За оцінкою Світового фонду досліджень раку, близько третини або чверті всіх випадків онкозахворювань в Сполучених Штатах може бути пов'язано з дієтою і недостатньою фізичною активністю, а також надмірною вагою і ожирінням.

У 2013 році понад дві третини дорослих американців страждали від надмірної ваги або ожиріння. Найвищий показник поширеності ожиріння серед слабкої статі був у чорношкірих жінок - 57,4%. Далі йшли латиноамериканки - 45,2%, за ними - представниці іспаномовного білого населення - 33,3% і азіатки - 11,3%.

Першими у списку найбільш огрядних чоловіків були вихідці з Латинської Америки з показником поширеності ожиріння - 40,9%. За ними йшли чорношкірі чоловіки - 37,5%, неіспаномовні білі - 32,8% і азіати - 10,8%.

Профілактика і раннє виявлення

В останні кілька десятиліть за рахунок більш широкого використання методу скринінгу для виявлення раку грудей, шийки матки і товстої кишки, помітно знизилася смертність від цих онкологічних захворювань. За даними за 2013 рік, приблизно 58,6% дорослого населення від 50 років і старше пройшли рекомендовану їм процедуру скринінгу колоректального раку. Приблизно 65,9% жінок протягом двох останніх років пройшли мамографію, а 80,8% жінок – скринінг раку шийки матки.

Не дивлячись на те, що використання вакцини проти вірусу папіломи людини помітно зросла, загальний відсоток охоплення дітей щепленнями залишається низьким. Лише 37,6% дівчаток і 13,9% хлопчиків-підлітків зробили щеплення проти ВПЛ.

источник: www.stateyki.org.ua | комментариев: 0 | просмотров: 45 | 13/02/2016
Читайте также:
Что делать с наркоманом? Лечение наркомании в Харькове
В последнее время все чаще и чаще поднимается вопрос о том, что делать ...
Какие фрукты способствуют похудению?
Все знают ещё с детства, что фрукты полезные. Их нужно употреблять в д ...
Здоровье человека начинается с него самого
ВИЧ-СПИД шагает по планете такими темпами, что, например, в Екатеринбу ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Профілактика раку в США: плюси і мінуси»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/profilaktika-raku-v-ssha-plyusi-i-minusi/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/profilaktika-raku-v-ssha-plyusi-i-minusi/">Профілактика раку в США: плюси і мінуси</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/profilaktika-raku-v-ssha-plyusi-i-minusi/]Профілактика раку в США: плюси і мінуси[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ