Сьогодні дуже багато городян виявляють свою любов до городу і робіт на свіжому повітрі. Щоб відпочити від нескінченної міської метушні, монотонної роботи, різних ділових зустрічей і т.і., ми часто виїжджаємо в сад і відпочиваємо на природі. У цій невеликій зарисовці я хотів би поговорити про культивацію квітів, а точніше про півники (іриси). Іриси (півники) – це унікальний рід рослин з сімейства Півникових. Ці рослини досить невибагливі і бачимо ми їх у всіх куточках землі. Унікальні вони також великою різноманітністю колірних відтінків і форм. Час розквіту у них достатньо великий – починається він на початку весни і закінчується в середині літа, в цей час сотні сортів даної квітки прикрашають садові ділянки за містом.
Великий попит півники отримали в ландшафтному мистецтві. З їх допомогою можна застелити якусь садову зону або виростити як діамант зверху гори, добре прикрасять вони і водоймища. Сьогодні культивують як великі, так і невеликі види ірисів. Застосовуються вони і для зрізу, виходять прекрасні букети, які сподобаються будь-якій дівчині. Необхідно сказати, що півники застосовуються не тільки для облагороджування саду, його складові частини використовуються у всіляких настоянках і лікувальних сумішах, а також в парфумерії для виділення унікального аромату. Ось, наприклад, ірисове масло, яке отримують з висушеного коріння рослини, затребуване навіть більше ніж масло з троянд. Окремо потрібно виділити красу пелюсток цієї квітки, кожна пелюстка виділяється унікальним малюнком і кольором, часто вони розташовуються в декілька рядів.
Як вже наголошувалося спочатку, вирощувати даний вигляд абсолютно не важко, сьогодні навіть є де отримати допомогу з порадами з культивації і посадки – книга про півники. Але якщо ви вперше бажаєте ознайомитися з цією культурою на особистій садовій ділянці, то краще вибрати сорти, які поширені у вашій області. Серпень – найбільш виграшний період для висадки їх на ділянці. Не треба садити їх в темному місці, вони люблять освітлені місця, або з незначною тінню, наприклад: біля дерев. Не варто чекати коли рослини рясно розростаються, тоді їх коріння заважає один одному і вони не в силах квітнути. Потрібно пам'ятати і про добриво землі, "війні" з шкідливими комахами і утепленням на зиму, щоб коріння не померзнуло. В період спеки, півники потрібно рясно поливати. Дотримуючись цих простих порад, ви можете отримати відмінну композицію цих прекрасних квітів.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/prikrashajemo-sadovu-dilyanku-nyuansi-visadki-pivnikiv/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/prikrashajemo-sadovu-dilyanku-nyuansi-visadki-pivnikiv/">Прикрашаємо садову ділянку – нюанси висадки півників</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/prikrashajemo-sadovu-dilyanku-nyuansi-visadki-pivnikiv/]Прикрашаємо садову ділянку – нюанси висадки півників[/url] |