СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Прихильники дарвінізму отримали нове підкріплення

комментариев: 0 / добавить комментарий

Ті, хто схиляється в своїх поглядах до теорії Чарльза Дарвіна, отримали нове підтвердження своїм поглядам. Учені виявили, що людина продовжує еволюціонувати.

В кінці сорокових років минулого сторіччя в американському місті Фрамінгхем почалися медичні дослідження, в яких спочатку взяли участь близько п'яти тисяч добровольців. Запрошені до участі в експерименті люди були різних віків. У цих людей брали різні аналізи, просили заповнити анкети з величезною кількістю різноманітних питань, вимірювали вагу, зріст, об'єм грудей, талії і тому подібне. Через два роки медичне обстеження цих людей починалося знову. Так тривало до сімдесятих років. Спочатку сімдесятих дослідники перемкнулися на дітей перших добровольців. На даний час вони ведуть спостереження вже за онуками, що погодилися колись брати участь в експерименті їх дідусів і бабусь. Близько сотні померлих навіть після своєї кончини послужили науковим дослідженням. Ці люди залишили заповіт, в якому мозок кожного з них після смерті повинен перейти до учених для подальшого вивчення.

Всі ці спостереження мали на меті встановити наскільки люди схильні до тих або інших спадкових захворювань і як ці захворювання передаються. Вся інформація про спостереження зберігалася в спеціально створеній для цього базі даних і на неї вже не звертали особливої уваги. Але нещодавно один із співробітників Єльського університету Стівен Стірнс вирішив вивчити дані бази і проаналізувати зміни людей від покоління до покоління. На підставі всіх вивчених ним відомостей він зробив висновок: сучасні люди змінюються, тобто в їх організмах відбуваються еволюційні зміни.

Тим самим Стівен Стірнс спростовує затвердження британського генетика Стіва Джонса, який ще сім років тому заявив, що еволюція людей припинилася. За його словами люди дістали доступ до досконалішого медичного обслуговування і тепер ті, хто має «погані» гени залишаються жити, а, так виходить, що природний відбір серед людей вже не діє.

Але своїми спостереженнями Стірнс доводить протилежне твердження. Він звернув особливу увагу на результати медичних спостережень за жінками, оскільки за ними велося найбільш ретельне спостереження. Кожну жінку обстежували не менш дев'ять разів.

Використовуючи при аналізі даних статистичні методи, учений-біолог виявив, що жінки змінювалися з покоління до покоління. І хоча ці зміни були незначні, проте вони свідчать на користь теорії еволюції старого Чарльза. Річ у тому, що нові покоління відрізнялися від попередніх тим, що їх організми містив менше холестерину в крові, мали нижчий кров'яний тиск, але були огряднішими за своїх попередниць. До того ж у нових поколінь розтягувався період здібності до розмноження.

Предки всіх досліджуваних жінок були вихідцями з різних регіонів Європи, до того ж вони відрізнялися своїм соціальним статусом. Але всі ці відмінності ніяк не позначилися на виявлених змінах.

Містер Стірнс вважає, що всі ці роки поки велося спостереження, серед людей продовжував діяти природний відбір, а в генотипі людей продовжували відбуватися поступові зміни. Це і було зафіксовано в результаті медичних обстежень. Свої слова вчений підкріплює математикою. Адже методи математичної статистики, що ним використані, безперечні.

Використовуючи все ту ж математику, Стірнс побудував модель, за допомогою якої постарався заглянути в майбутнє. Згідно з тими початковими даними, які він використовував, приблизно через три сотні років жінки важитимуть на 2% більше, а початок менопаузи у них відбуватиметься пізніше в середньому на рік.

Такі спостереження є унікальними, оскільки ще ніхто не довів, що організм людини міняється за такий короткий термін. Але все-таки остаточний доказ еволюції людини можуть дати великомасштабні генетичні дослідження. Такої думки дотримується професор Гарвардської медичної школи Шаміль Сюняєв.

Джерело: каталог статей stateyki.org.ua

комментариев: 0 | просмотров: 51 | 06/01/2010
Читайте также:
Организованное собрание слов, что это?
Словарь - это организованное собрание слов, определенным образом, и об ...
Киевский интеллектуальный клуб «Индиго»
Основной вид деятельности членов клуба «Индиго» – интеллектуальные игр ...
Фотоника - поворотный столик, светоделитель, диодный лазер
Такая наука как фотоника, дала нам множество новых изобретений и устро ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Прихильники дарвінізму отримали нове підкріплення»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/prihilniki-darvinizmu-otrimali-nove-pidkriplennya/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/prihilniki-darvinizmu-otrimali-nove-pidkriplennya/">Прихильники дарвінізму отримали нове підкріплення</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/prihilniki-darvinizmu-otrimali-nove-pidkriplennya/]Прихильники дарвінізму отримали нове підкріплення[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ