СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Правова відповідальність клініки і лікаря за лікування в Німеччині і його наслідки

комментариев: 0 / добавить комментарий

Яка ситуація відносно правової відповідальності персоналу клінік і окремих лікарів за лікування в Німеччині?

Що стосується відповідальності за будь-яку діяльність в області лікування, ми повинні розглянути окремо - які претензії можуть бути підняті і пред'явлені до німецької клініки і докторів.

- Претензії у зв'язку з незадовільними результатами лікування. Приклад: "Я витратила багато грошей на лікаря і клініку, але всі їх діагностичні і лікувальні заходи були марними. Моя ракова хвороба не вилікувана або, наприклад, мої груди зліва стали ще менші, ніж справа".

Для пред'явлення такого роду претензій, правова система в Німеччині не пропонує ніяких юридичних підстав. Договір про лікування, який укладається між клінікою (або лікарем) і пацієнтом, як практикується у всій Європі, не дає останньому гарантій будь-якого результату. Договір про надання медичних послуг тільки зобов'язує приватну або університетську клініку в Німеччині, або приватного німецького доктора до того, щоб лікувати пацієнтів відповідно до останніх сучасних медичних стандартів. Але ніколи не буде яких-небудь договірних зобов'язань в яких буде обіцятися забезпечення певного результату.

- Претензії у зв'язку з тілесними ушкодженнями. Лікування за кордоном, також як і скрізь у світі, здійснюється переважно людиною, а не ідеальними роботами, тому ніколи не можна виключити ризик яких-небудь помилок, які можуть відбуватися під час лікування. Помилка може полягати в тому, що операційна команда може забути медичний інструмент всередині тіла пацієнта або медсестра переплутає прописані для пацієнта ліки, що і викличе серйозні проблеми із здоров'ям у пацієнта. Крім того, якщо лікування не було надане відповідно до сучасних вимог або персонал забув провести необхідні процедури медичного обстеження, то це теж буде вважатися помилкою.

Для таких випадків, правова система в Німеччині передбачає ряд можливостей для пред'явлення претензій. Проте обов'язок доведення того, що була допущена помилка і хто саме має нести персональну відповідальність за цю помилку лежить на заявнику. Він також повинен довести на чому може бути заснована відповідальність – на намірі або необережності, оскільки навіть невелика недбалість може привести до повної особистої відповідальності за всі фінансові збитки, які виникають з подібної медичної помилки. В принципі, позивач може вимагати, щоб ситуація була повернута в попереднє становище, начебто помилки не відбулося (наприклад, усунення нанесених пошкоджень і недоліків). Якщо це не є можливим (наприклад, неправильно була ампутована нога), то фінансові наслідки (витрати на необхідне лікування, наслідки зниження або втрати працездатності і т.і.) повинні бути сплачені винною стороною.

Проте, німецька система більше зосереджується на матеріальних збитках. Іноземний пацієнт, що проводить своє лікування за кордоном – в Німеччині (хай, наприклад, в клініці Мюнхена, оскільки вони вважаються найбільш "просунутими"), повинен пам'ятати, що нематеріальний збиток, такий як компенсація за біль, шок або емоційні розлади, не розглядаються як важливі і суми грошей, які присуджуються судом з цих причин, є низькими в порівнянні, наприклад, із Сполученими Штатами Америки.

Для обох видів відповідальності, лікарі і клініки в Німеччині, звичайно, мають свої договори страхування такої професійної медичної відповідальності. Таким чином, претензії майже не розглядається в самій клініці. Страхові компанії, що здійснюють медичне страхування і страхування відповідальності медичних клінік і докторів, вирішують самі, коли вони зможуть визнати відповідальність і зможуть провести страхові виплати, а коли вони шукатимуть справедливості в спірному питанні в суді. І тут також існує помітна відмінність в положенні подібних справ в Німеччині – більшість цивільних справ про професійну відповідальність лікарів і клінік дійсно вирішена судами, а мирові угоди є не такими частими.

источник: bavarmed.com | комментариев: 0 | просмотров: 147 | 30/12/2009
Читайте также:
Лечение в Израиле - особенности и стоимость
Медицинский туризм в Израиле включает диагностику и лечение больного. ...
Операция детям с ДЦП по методу доктора Ульзибата в Германии. Перкутанная миофасциотомия
Известно, что лечение ДЦП в Германии занимает важное место в системе з ...
Лікування раку головного мозку: Кібер-Ніж (CyberKnife), хіміотерапія
Лікування гліобластоми мультиформної Кібер-Ножем не йде ні у яке порів ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Правова відповідальність клініки і лікаря за лікування в Німеччині і його наслідки»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/pravova-vidpovidalnist-kliniki-i-likarya-za-likuvannya-v-nimechchini-i-iogo-naslidki/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/pravova-vidpovidalnist-kliniki-i-likarya-za-likuvannya-v-nimechchini-i-iogo-naslidki/">Правова відповідальність клініки і лікаря за лікування в Німеччині і його наслідки</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/pravova-vidpovidalnist-kliniki-i-likarya-za-likuvannya-v-nimechchini-i-iogo-naslidki/]Правова відповідальність клініки і лікаря за лікування в Німеччині і його наслідки[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ