СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Перевищення розумного строку розгляду справ в судах

комментариев: 0 / добавить комментарий

На правах реклами

Стаття 6 «Конвенції про захист прав людини та основних свобод» - гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Цивільний процесуальний кодекс України встановлює одномісячний строк для проведення попереднього судового засідання та максимум двохмісячний – для самого судового розгляду. Крім того, як зазначено в ч. 2 ст. 157 ЦПК, у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може подовжити розгляд справи, але не більше, ніж на один місяць.

Строки розгляду судової справи – не дуже приємна тема для суддів, і навпаки, – дуже болюча для практикуючих адвокатів та юристів.

Критерії оцінювання розумності строку розгляду справ є спільними для всіх категорій вищенаведених справ. Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (безпосередньо суду). Відповідальність за затягування провадження у справі, як правило, настає в разі нерегулярного призначення судових засідань, великі інтервали, затягування при пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів для дисциплінування сторін у справі, експертів, свідків, повторного направлення справи на новий судовий розгляд чи додаткове розслідування.

Але у даній проблемі винні не лише судді. Сторони процесу, також зловживають своїми правами, спрямовують всі свої намагання на затягнення судового розгляду справи, який може призвести до небажаного для них рішення. Адвокати та юристи у своїй практиці достатньо часто стикаються з такими хитрощами. Досвідченим адвокатам відомо багато способів як затягти справу. Одні це роблять в інтересах клієнтів, інші – в своїх особистих інтересах, розраховуючи на оплату постійних адвокатських послуг. Однак в умовах недосконалого законодавства та відсутності правових механізмів впливу, це життєва необхідність.

Встановлення порядку визнання порушення розумних строків розгляду справ у судах загальної юрисдикції необхідно вирішувати, внесенням відповідних доповнень до чинного законодавства України. Фізична або юридична особа повинна матиме право звернутися до суду із скаргою про перевищення розумного строку розгляду та відшкодування у зв’язку з цим матеріальної та моральної шкоди. Скаргу про перевищення розумного строку розгляду справи в суді першої інстанції може розглядати апеляційний суд, а скаргу про перевищення розумного строку розгляду справи в апеляційному суді може розглядати Верховний Суд України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Конституції України положення Конвенції про захист прав людини та основних свобод є частиною національного законодавства України, тобто суди при розгляді та вирішенні справ повинні застосовувати конвенційні норми.

Внесення відповідних змін дозволить усунути неузгодженість чинного законодавства України із положеннями Конвенції про захист прав і свобод людини.

Світлана Трофимчук

Партнер, Адвокат

Юридична фірма «Сергій Тюрін і Партнери»

вул. Комінтерну, 13/135, м. Київ, 01032, Україна

тел. +380 44 234 4097

тел./факс: +380 44 289 9850

E-MAIL

 

автор: Трофимчук Світлана
комментариев: 0 | просмотров: 325 | 05/10/2009
Читайте также:
На ринге должники и кредиторы или взыскание долгов в Германии
Должники, как известно, могут быть не только хитрыми и скрытными, но и ...
Будьте осторожны на дорогах
Каждый день, выходя на улицу, не все задумываются о том, какие опаснос ...
Должник в Германии не возвращает долг. Что делать?
С просьбой о помощи обратился обманутый недобросовестным должником кр ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Перевищення розумного строку розгляду справ в судах»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/perevischennya-rozumnogo-stroku-rozglyadu-sprav-v-sudah/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/perevischennya-rozumnogo-stroku-rozglyadu-sprav-v-sudah/">Перевищення розумного строку розгляду справ в судах</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/perevischennya-rozumnogo-stroku-rozglyadu-sprav-v-sudah/]Перевищення розумного строку розгляду справ в судах[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ