СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Чому собака гавкає?

комментариев: 0 / добавить комментарий

Чому собака гавкає?

Гавкання для собак один з багатьох способів щоб виразити свої емоції. Супроводжувати його можуть: писк, скавучання, виття або гарчання. Коли однак гавкання дуже часте, дуже голосне або відбувається невчасно, це стає проблемою якщо не для собаки, то для людей, що живуть в його оточенні.

Схильність до гавкання визначена генетично, а також через середовище. Гавкання може бути вивчене на базі досвіду, наприклад, коли собака гавкнув раз, рефлекторно, на вигляд особи, що несподівано з'явилася, і побачив, що та забралася або відскочила. Собака вже знає, що завдяки гавканню, може зупинити або змусити до відступу підозрілу особу. Наступного разу, коли буде нудно, собака згадає, що завдяки гавканню власник звертає на нього увагу, дивлячись або навіть розмовляючи з ним.

Тому, щоб продіагностувати проблеми, мусимо дізнатися якими є обставини, що викликають гавкання в собак. Послужить цьому кілька простих запитань:

 • Коли собака гавкає? Уночі? Коли залишається сам? Під час бурі?
 • Де собака гавкає? Назовні? У автомобілі? Вдома? На прогулянках?
 • Коли почалося гавкання? Від щеняти? Після переїзду? Після повернення з відпочинку?
 • Чи пов'язане гавкання з присутністю, або відсутністю людини?
 • Чи собака гавкає дивлячись на щось конкретне? На особу, річ, тварину? Без значення?

Конкретною інформацією є те, чи і як власник реагував на гавкання і які приносило це результати. Я далека від розкладання по поличках дій собак оскільки, кожен пес є своєрідним. Час від часу, однак, спостерігається певна закономірність і можливе описання найчастіше розповсюджених ситуацій, в яких собаки гавкають. Ось вони:

 1. Гавкання для звернення на себе уваги: «Чи хто-небудь може мною зайнятися?»
 2. Гавкання в захисті території: «Утікай звідси, це моє місце!»
 3. Гавкання з нудьги: «Я не маю чим зайнятися. Гавкання це єдине що я можу зробити!»
 4. Гавкання із страху: «Я боюся. Я прошу відійди подалі!»
 5. Гавкання із веселощів: «Чи потрібні мені приводи? Я попросту чудово веселюся!»
 6. Гавкання з туги: «Не лишай мене, повернися до мене!»

Кожна з перерахованих ситуацій являє особливу проблему. Інакше поводиться собака і інакше звучить гавкання. Може бути однак так, що справжня проблема лежить десь більш глибоко, спричиняючи наростаючий стрес, який підходить до декількох із згаданих ситуацій.

1. Гавкання, щоб звернути на себе увагу

Для цього собаці підходить будь-хто, хто зверне на нього увагу. Не зацікавлений він на конкретній особі. Цей собака дуже соціальний, любить перебувати в товаристві людей і бути через них помітний. Саме тому в момент, коли залишається сам або коли люди перестають ним займатися робить все, що в його розумінні може звернути на нього увагу. Гавкання цього типу в цілому високе, просто пискливе, переривисте, характеризується звукоуловлюванням чи хтось не наближається, або вичікуванням на реакцію людини. Замість гавкання, собака може, наприклад, обгризати меблі чи знищувати різні предмети.

Буде радіти, якщо забезпечимо псу достатню кількість руху, особливо перед тим як залишимо самого вдома. Хорошим буде біганина біля велосипеда, чи довга прогулянка. Не повинні перед тим, як залишити його самого в дома, веселитися з ним, оскільки тим сильніше відчує він раптове його залишення. Важливою засадою є також те, щоб ми не звертали на собаку уваги, якщо він того наполегливо прагне і займатися ним тоді, коли він є слухняний.

2. Гавкання в захисті території

Собака в цьому випадку гавкає на кожен об'єкт, що порушує його територію. Ситуацією, що призводить до гавкання, може бути спроба входу на територію, до дому або зайве наближення до місця, де собака відпочиває. Гавкання має низьке звучання, коротке, переривисте і йому часто передує гарчання. Собака, який захищає себе або оточення, може атакувати, якщо не відреагуємо на його застережне гавкання.

Якщо хочемо відучити собаку від цього поводження, не лишаймо його на подвір'ї самого без прив'язі. Під час нашої відсутності, а також уночі, собака, зачинений вдома або в своїй клітці, не відчуватиме відповідальності з охорони подвір'я і більшість часу повинен проспати.

3. Гавкання з нудьги

Цей тип собаки можна прирівняти до чайника з водою, що кип'ятиться: коли тиск є за високим, чайник починає свистіти. Нудний собака, який не має можливості розвантаження своєї енергії, починає гавкати, обгризати предмети, дряпати, копати або робити будь-що, що дасть йому полегшення. Гавкання такого собаки переважно монотонне, час від часу переривається виттям.

Виходом з ситуації є доручення псу заняття, стомлення його на прогулянці, а також залишення псу іграшок.

4. Гавкання із страху

Собака в цьому випадку гавкає на кожен об'єкт, що переступає зону безпеки навколо нього. Собака гавканням хоче налякати ворога, але в моменті, коли той не відреагує на застереження, собака впадає в паніку. Гавкання такого собаки переважно дуже голосне, завиваюче. Найчастішою реакцією є відхід собаки і повторне гавкання з віддалі. Собака може також побігти за об'єктом, який віддаляється. А через хвилину вернутися в безпечне місце.

Поведінку цю можемо заспокоїти, якщо на неї реагуватимемо швидко і із спокоєм. У момент, коли собака гавкне, повинні його виправити швидким, але легким потягуванням за повідця або шнурка (якщо собака гавкає на прогулянці) або крикнути на собаку так, щоб відвернути його увагу. Якщо собака припинить гавкати і подивиться на вас, повинен одержати від вас нагороду.

5. Гавкання із веселощів

Цей собака має дуже багато енергії і ентузіазму, над якими важко йому запанувати. Стрибання, біганина, махання хвостом чи виконання кілець навколо себе – це для нього недостатній спосіб на виявлення свого гарного настрою. Цей собака легко загорається до веселощів, особливо якщо йдеться про те, щоб ганятися за об'єктами, що швидко рухаються. Цікавлять його речі, які більшість собак ігнорує, тому дуже часто цього типу собаки піднімають тривогу навіть на найтихіші звуки з оточення, особливо якщо він може асоціюватися з веселощами.

Для такого собаки найкращим видом активності буде довга, монотонна прогулянка або біганина при велосипеді, щоб собака втомився, але водночас розвеселився. Веселощі з іншими собаками також його розвеселять і їх завжди буде мало.

6. Гавкання з суму

Гавкання із стресу, пов'язаного з самотністю, відрізняється в основному від гавкання для звернення на себе уваги. Ця проблема стосується собак надто прив'язаних до однієї людини. Оскільки цей собака залежний від однієї особи, присутність інших не приносить йому більшої втіхи. Гавкання можуть супроводжувати біганина навколо, надмірне слинення, судоми, а також виття у напрямі місця, де собака останній раз бачив свою улюблену особу.

Таке поводження переважно є наслідком занедбань у період соціалізації собаки. Собака не навчився самостійності і має порушене відчуття безпеки. Його проблему можна розв'язати опрацьовуючи для собаки тренувальну терапію у формі різних вправ, які збільшуватимуть в собаці віру в себе.

Кожна з обговорених ситуацій зображає різний тип індивідуальності собаки, отже допомога в рішенні його проблеми повинна завжди братися до уваги. Напевно корисним буде тренер чи дресирувальник, який визначить точно характер собаки і спосіб поводження з ним. Власник не завжди вміє інтерпретувати дії свого песеня, оскільки з ним пов'язаний емоційно і не вміє бути об'єктивним. Часто достатньо один візит тренера, щоб власник інакше подивився на свого собаку і навчився грамотно з ним поводитися.

комментариев: 0 | просмотров: 286 | 14/09/2009
Читайте также:
Золотистый ретривер: описание породы, уход и содержание
Золотистый ретривер заслуженно считается одной из самых добрых и умных ...
Антицарапки для кошек. Мягкие коготки
У вас есть кошка и она царапает мебель, обои и тело своих хозяев? Анти ...
Стрижка кошек в Екатеринбурге
Линька кошек доставляет немало беспокойств всем жителям и гостям кварт ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Чому собака гавкає?»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/omu-sobaka-gavkaje/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/omu-sobaka-gavkaje/">Чому собака гавкає?</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/omu-sobaka-gavkaje/]Чому собака гавкає?[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ