Функція вентиляції - подати чисте повітря з вулиці (приток) і видалити забруднене повітря з приміщень (витяжка), інакше кажучи, створити свіжу атмосферу. Це її перша функція. Друга функція - забезпечити комфорт в приміщенні, тому повітря взимку підігрівають, іноді зволожують, а влітку охолоджують.
Витяжна вентиляція необхідна найчастіше в промисловості, на складах, громадському харчуванні або недорогих офісах і будинках.
Але, за великим рахунком, витяжна вентиляція малоефективна без відповідної приточної вентиляції. Якщо об'єм повітря, що витягається, набагато перевищує об'єм приточного повітря, то починають виявлятися негативні наслідки — протяги, холод і тому подібне.
Тому найефективнішою вважається приточно-витяжна вентиляція.
Без приточно-витяжної вентиляції не можуть обійтися ні цехи, ні ресторани і кафе, ні офіси і навіть хороші квартири. Приточна система робить повітря свіжим, витяжна система видаляє шкідливості.
Спільно працюючи, ці системи створюють комфорт (для житлових і адміністративних приміщень) або прийнятні умови (у промисловості).
Спершу, є два варіанти:
Потужність вентилятора (кількість повітря, що подається) спрощено підбирається таким чином:
Офіси - з розрахунку 60 м3/г свіжого повітря на одну людину. Тобто, якщо в кімнаті 7 працюючих, то необхідно подавати 420 м3/г. Потужність витяжки повинна бути трохи менше.
Квартири - тут розрахунок такий же, але досвід підказує, що краще для квартир і котеджів підбирати потужність виходячи з об'єму приміщення, помноженого на 2-3. Якщо кімната має площу 30 кв.м при висоті стелі в 3 метри, то потужність вентиляції повинна бути: 30х3х2=180 м3/г.
Ресторани - кількість людей помножується на 60 м3/г. Якщо передбачається кондиціонування, то кількість людей можна помножити на 30 м3/г. Якщо в залах палять, то потужність потрібно різко збільшити, аж до 10-ти кратного об'єму зали.
Промислові об'єкти - в цьому випадку потужність підраховується виходячи з виділень забруднень або жару.
Потужність калорифера = витрата повітря х 46 / 3.
Цифра 46 це наскільки температура підвищується в калорифері. Якщо на вулиці мінус 26 градусів, а подаємо плюс 20, то підйом температури рівний 46 градусів.
Приклад:
Потужність вентиляції 1000 м3/г. Потужність калорифера = 1000х46/3=15 кВт. Зазвичай, коли електрики не дуже багато, то взимку вентилятор ставиться на меншу швидкість, наприклад на 600 кубів. У результаті, 9 Квт. Крім того, можна піднімати температуру не до 20 град. Тоді калорифер буде ще менший. Точнішу інформацію ви завжди можете отримати у фахівців, які завжди готові надати повну і кваліфіковану консультацію щодо підбору, відладки і ремонту промислового або побутового вентилятора, що вас цікавить.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/navischo-potribna-ventilyatsiya/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/navischo-potribna-ventilyatsiya/">Навіщо потрібна вентиляція</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/navischo-potribna-ventilyatsiya/]Навіщо потрібна вентиляція[/url] |