Автонавантажувачі застосовуються для переміщення і складування різноманітних матеріалів на будівельних майданчиках і підприємствах будівельної індустрії.
Автонавантажувачем можна захопити і підняти вантаж, відвести його на необхідну відстань і укласти в заданому положенні на складі або розташувати в кузові транспортної машини. Якщо потрібне більш складне завдання - підняти більший вантаж і відвести його на велику відстань, то буде потрібний інший тип - екскаватори-навантажувачі, телескопічні навантажувачі.
Автонавантажувачі розподіляють за типом джерела енергії на "акумуляторні", тобто такі, що зазвичай вживаються для роботи в закритих приміщеннях, і з двигунами внутрішнього згоряння.
Ходовий пристрій автонавантажувачів виконується зазвичай з вузлів і деталей серійних автомобілів: двигуна, коробки швидкостей, коліс, рульового управління, карданних валів, радіатора і так далі.
На відміну від автомобілів, задній міст із здвоєними пневмоколесами встановлюється спереду автонавантажувача, оскільки передня частина автонавантажувача навантажується значно більше, ніж задня, вагою підйомного пристрою і вантажу, що піднімається. Двигун і керовані колеса з віссю встановлюються ззаду.
Вантажопідйомний пристрій складається з основної рами, шарнірно закріпленої на ходовій рамі автонавантажувача, а також направляючими, якими переміщається підйомна рама під впливом гідроциліндра.
При переміщенні підйомної рами, каретка із закріпленим за нею вилочним вантажозахватним пристроєм переміщається з потрійною швидкістю, проходить шлях, в 2 рази більший, ніж підйомна рама. З за "вилочних" вантажозахватних пристроїв, автонавантажувач ще називають вилочним навантажувачем. Основна рама вантажопідйомного пристрою утримується у вертикальному положенні штоком гідроциліндра.
При підйомі вантажу і його перевезенні основна рама за допомогою гідроциліндра відхиляється назад на кут до 13°, завдяки чому зменшується виліт передньої осі центру тяжіння вантажу, забезпечується надійніше положення вантажу на вилочних підхватах і розвантажується передня вісь автонавантажувача. Для кращого захвату і укладання вантажу в штабель або на транспортні засоби рама може нахилятися вперед на кут до 3°.
Для роботи зі штучними вантажами автонавантажувач озброюється вилочними підхватами (вилочний навантажувач), безблочною стрілою, штирем для перевезення коротких труб, захватом для перевезення колод і інших довгомірних матеріалів, телескопічною стрілою, а так само ковшем для роботи з сипкими і тістоподібними матеріалами.
Вантажопідйомність автонавантажувачів від 3 до 10 т. Висота підйому при озброєнні вилочним підхватом — 4-4,5 м і при озброєнні стрілою — до 7 м. Швидкість пересування ідеальним покриттям до 40 км/ч (без вантажу).
Пневмоколісний фронтальний навантажувач має вантажопідйомність 5 т. Базою машини є тягач з чотирма провідними колесами.
Основним робочим органом навантажувача є ківш, укріплений на рукоятях-дишлах, шарнірно пов'язаних з рамою навантажувача. Підйом рукояті разом з ковшем здійснюється гідроциліндрами, а поворот ковша щодо рукоятей — гідроциліндрами і важелями.
Існують тракторні навантажувачі, змонтовані на гусеничному тракторі, або звичайному колісному тракторі МТЗ-82. Його основним робочим органом є двощелепний ківш. Завантажується ківш урізуванням передньої кромки у відвал матеріалу при зімкнутих щелепах, а вивантажується при розкритті щелеп. Управління щелеп ковша здійснюється гідроциліндрами. Цей же навантажувач може бути використаний і як бульдозер. Тоді передня щелепа ковша піднімається в крайнє верхнє положення, а задня щелепа служить як звичайний відвал бульдозера.
Вантажопідйомність такого навантажувача приблизно 5 т. У комплект змінного робочого устаткування навантажувача входять: двощелепний ківш, нормальний вантажний ківш, ківш збільшеної ємкості, що вживається при роботі з легкими матеріалами, грейфер, гідромолот, ківш зменшеної ємкості, що використовувається при роботі з щебенем і важкими ґрунтами, захват для лісу і монтажний крюк вантажопідйомністю 5 т.
Навантажувач XCMG 50 призначений для вантаження сипких і дрібношматкових матеріалів в транспортні засоби, перевантаження матеріалів у відвал, укладання в штабелі і інших робіт.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/navantazhuvachi-yak-osnovnii-tip-budivelnoji-tehniki/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/navantazhuvachi-yak-osnovnii-tip-budivelnoji-tehniki/">Навантажувачі як основний тип будівельної техніки</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/navantazhuvachi-yak-osnovnii-tip-budivelnoji-tehniki/]Навантажувачі як основний тип будівельної техніки[/url] |