Настільні ігри – одна з найдавніших інтелектуальних розваг людства, перші з настільних ігор виникли близько 5000 років тому. Принаймні, знайдені в Єгипті артефакти свідчать про те, що близько 3000 років до н.е. єгиптяни грали в сенет – найдавнішу з відомих стратегічних ігор.
Зараз є багато різновидів настільних ігор, але найцікавішими є стратегічні ігри з ігровим полем. Найбільш характерний приклад – шахи.
Настільна гра з ігровим полем - різновид настільної гри з використанням попередньо розміченій поверхні («поля»). Традиційні ігри даного типу: шахи, нарди, го, сьогі - використовували дерев'яне поле, або дошку, звідки відбувається їх узагальнене англійська назва board game (англ. Board - дошка, англ. Game - гра).
При розіграші партії в поряд з ігровим полем, як правило, використовуються фішки або картки, що відзначають хід гри. Часто використовуються гральні кубики.
Зараз настільні ігри виробляють по всьому світу. Найпростіші у виробництві ігри – поліграфічні, наприклад, «Монополія». Такі ігри можуть робити у будь-якій друкарні. Набагато важче ситуація з більш «фундаментальними» іграми – з дерева або пластику, адже для їхнього виробництва потрібне громіздке та дороге обладнання.
Зараз деякі стародавні ігри отримали в Україні друге народження. Наведемо приклади.
Стародавня китайська гра на шість гравців. Мета гри - перевести 10 своїх шашок в протилежний промінь шестикутної зірки.
Ходити можна або на сусіднє поле, або перестрибувати через свої та чужі шашки. Бити в цій настільній грі не можна, критичним фактором є не кількість шашок, а час, бо виграє той, хто першим проведе всі свої шашки в протилежний промінь.
Це екзотичні індонезійські шашки, які прийшли до нас з острова Ява.
Дивує механіка ігрового процесу. Гравець може ходити на будь-яке вільне сусіднє поле, а може бити суперника. Причому бити треба у незвичний спосіб - для бою шашка повинна пройти через одну або кілька кругових ліній.
Мета гри - знищити усі шашки супротивника.
Виробництво цих ігор організувала компанія з Запоріжжя. Спочатку це був магазин головоломок «Крутиголов», який пропонував головоломки оптом, завезені з Китаю. Але 2015 року компанія запустила виробництво настільних ігор еко-стилістики. В іграх відсутні пластикові компоненти, лише дерево та скляні шашки. Завдяки лазерному гравіруванню, розмітка дошок чітка і має чорний колір.
На жаль, стратегічні ігри не є популярним товаром, адже більшість споживачів бажає суто розважальних ігор, а такі ігри більше підходять для дозвілля інтелігенції та будь-яких цінителів стародавніх культур.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/nastilni-igri-ta-jihnje-virobnitstvo-v-ukrajini/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/nastilni-igri-ta-jihnje-virobnitstvo-v-ukrajini/">Настільні ігри та їхнє виробництво в Україні</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/nastilni-igri-ta-jihnje-virobnitstvo-v-ukrajini/]Настільні ігри та їхнє виробництво в Україні[/url] |