СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Настільні ігри та їхнє виробництво в Україні

комментариев: 0 / добавить комментарий

Настільні ігри – одна з найдавніших інтелектуальних розваг людства, перші з настільних ігор виникли близько 5000 років тому. Принаймні, знайдені в Єгипті артефакти свідчать про те, що близько 3000 років до н.е. єгиптяни грали в сенет – найдавнішу з відомих стратегічних ігор.

Зараз є багато різновидів настільних ігор, але найцікавішими є стратегічні ігри з ігровим полем. Найбільш характерний приклад – шахи.

Настільна гра з ігровим полем - різновид настільної гри з використанням попередньо розміченій поверхні («поля»). Традиційні ігри даного типу: шахи, нарди, го, сьогі - використовували дерев'яне поле, або дошку, звідки відбувається їх узагальнене англійська назва board game (англ. Board - дошка, англ. Game - гра).

При розіграші партії в поряд з ігровим полем, як правило, використовуються фішки або картки, що відзначають хід гри. Часто використовуються гральні кубики.

Зараз настільні ігри виробляють по всьому світу. Найпростіші у виробництві ігри – поліграфічні, наприклад, «Монополія». Такі ігри можуть робити у будь-якій друкарні. Набагато важче ситуація з більш «фундаментальними» іграми – з дерева або пластику, адже для їхнього виробництва потрібне громіздке та дороге обладнання.

Зараз деякі стародавні ігри отримали в Україні друге народження. Наведемо приклади.

Китайські шашки

Китайські шашки

Стародавня китайська гра на шість гравців. Мета гри - перевести 10 своїх шашок в протилежний промінь шестикутної зірки.

Ходити можна або на сусіднє поле, або перестрибувати через свої та чужі шашки. Бити в цій настільній грі не можна, критичним фактором є не кількість шашок, а час, бо виграє той, хто першим проведе всі свої шашки в протилежний промінь.

Індонезійські шашки СуракартаСуракарта

Це екзотичні індонезійські шашки, які прийшли до нас з острова Ява.

Дивує механіка ігрового процесу. Гравець може ходити на будь-яке вільне сусіднє поле, а може бити суперника. Причому бити треба у незвичний спосіб - для бою шашка повинна пройти через одну або кілька кругових ліній.

Мета гри - знищити усі шашки супротивника.

Виробництво цих ігор організувала компанія з Запоріжжя. Спочатку це був магазин головоломок «Крутиголов», який пропонував головоломки оптом, завезені з Китаю. Але 2015 року компанія запустила виробництво настільних ігор еко-стилістики. В іграх відсутні пластикові компоненти, лише дерево та скляні шашки. Завдяки лазерному гравіруванню, розмітка дошок чітка і має чорний колір.

На жаль, стратегічні ігри не є популярним товаром, адже більшість споживачів бажає суто розважальних ігор, а такі ігри більше підходять для дозвілля інтелігенції та будь-яких цінителів стародавніх культур.

автор: Микола Тарадайко
комментариев: 0 | просмотров: 321 | 31/03/2016
Читайте также:
Выбираем безопасные игрушки для ребенка
Разноцветные, яркие и совсем недорогие… Кажется, мечта каждого родител ...
Іграшки, «які навчають», гальмують розвиток дітей
Вчені з'ясували, чи так корисні для дитячого розвитку іграшки з познач ...
Чем полезна игра Дженга?
Дженга, она же Башня – одна из наиболее модных в наше время настольных ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Настільні ігри та їхнє виробництво в Україні»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/nastilni-igri-ta-jihnje-virobnitstvo-v-ukrajini/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/nastilni-igri-ta-jihnje-virobnitstvo-v-ukrajini/">Настільні ігри та їхнє виробництво в Україні</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/nastilni-igri-ta-jihnje-virobnitstvo-v-ukrajini/]Настільні ігри та їхнє виробництво в Україні[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ