СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Коли пора міняти гуму?

комментариев: 0 / добавить комментарий

Суперечки про те, коли міняти гуму, за своїм напруженням не поступаються битвам адептів шипів і липучки.

У регіонах з яскраво вираженою зимою автовласники змушені мати 2 комплекти гуми - зимову і літню. Немає сумніву в необхідності два рази на рік міняти гуму. Але коли це робити? Погода може бути непередбачувана, і часом вибрати момент, коли сезон змінився остаточно, непросто.

Чому так важливо міняти гуму?

Літні та зимові шини мають не тільки абсолютно різний протектор, але і різний склад гуми. Зимова шина зроблена з більш м'якої гуми, що не твердне на морозі і не втрачає зчіпних властивостей. Літні ж покришки більш жорсткі, вони починають стрімко втрачати свої властивості, якщо температура повітря опускається нижче +7 градусів.

Якщо ж температура піднімається вище +7 градусів, зимова гума стає надмірно м'якою, автомобіль «плаває» по дорозі, знос шин збільшується. Більш того, якщо шина шипована, сильно зростає гальмівний шлях, шипи стираються і вилітають. При цьому існує хибна думка, що шипована гума, яка втратила шипи, працює як аналогічна, але спочатку не шипована. Це абсолютно не так. Шипована гума нормально працює тільки при наявності шипів. Її властивості істотно погіршуються, якщо відсутній більше 30% шипів.

Різні точки зору на питання зміни гуми

Автовласник приймає рішення про зміну гуми по одній з безлічі причин. Наприклад, різка зміна погоди, наближення календарної зими або весни, сезонне зниження завантаженості пунктів шиномонтажу і т.п. Багато змінюють гуму інтуїтивно або виходячи з довгострокового прогнозу погоди.

Існує думка, що міняти гуму на літню потрібно не раніше 15 березня, але, враховуючи зміни в кліматі, а також погодні відмінності регіонів, можна сказати, що "кордон" цей дуже відносний. Його можна вважати актуальним за умови, що немає ніяких кліматичних аномалій і температура повітря знаходиться в межах кліматичної норми.

У питанні зміни гуми не варто орієнтуватися виключно на календар

Найбільш розумний підхід - комбінований. Потрібно вивчити прогнози синоптиків на кілька тижнів вперед, але при цьому орієнтуватися як на денну, так і на нічну температуру. Справа в тому, що нічні заморозки призводять до утворення ожеледі, яка зникає лише ближче до полудня, так що в ранковий час дороги можуть залишатися слизькими. Середньодобова температура повинна бути не нижче +7 градусів.

Додаткові приводи вчасно змінити шини

Шини потрібно міняти, в першу чергу, з міркувань безпеки. Економічні причини також важливі: зимова гума швидко приходить в непридатність при експлуатації в теплу погоду, а їзда на літніх шинах в мороз може призвести до серйозного ДТП і, відповідно, витрат. Однак є й інші причини.

Так, страхові компанії можуть відмовити у виплатах по страховому випадку, якщо на момент ДТП на автомобілі були встановлені не відповідають сезону шини. У разі якщо в договорі страхування вказані конкретні періоди заміни шин, автовласникові доведеться вирішувати, чим керуватися - погодними умовами або договірними зобов'язаннями.

Термін зміни гуми також залежить від умов експлуатації автомобіля. Наприклад, якщо навесні автомобіль експлуатується переважно вранці і ввечері, можна не поспішати зі зміною гуми, так як в цей час доби можливі заморозки. Якщо восени автомобіль експлуатується вранці і ввечері, краще замінити гуму на зимову раніше.

Власникам шипованої гуми доводиться «перевзуватися» навесні раніше, а восени - пізніше, ніж власникам «липучки» (зимової гуми без шипів). Пов'язано це з тим, що шипована гума дуже швидко зношується в теплу погоду, а гальмівний шлях на сухому прогрітому асфальті дуже великий.

Шиповані шини потрібно ставити якомога пізніше восени і міняти якомога раніше навесні

Географія використання також має значення, так як за містом різниця між денними і нічними температурами зазвичай більше, ніж у місті, відповідно, вище ймовірність утворення криги. Сніг за містом тане довше, ніж у місті.

Законодавство і шини

В даний час законодавство не зобов'язує водіїв встановлювати відповідні сезону шини, відповідно, відсутні і санкції за їзду влітку на зимовій гумі, а взимку - на літній. Однак законопроект про обов'язкове використання відповідної сезону гуми в даний час розглядається.

Законодавство не зобов'язує автовласника міняти гуму на відповідну до пори року

Існує перелік несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів. Серед інших, цей перелік містить наступні пункти:

  • 5.1. Шини легкових автомобілів мають залишкову висоту малюнка протектора менше 1,6 мм, вантажних автомобілів - 1 мм, автобусів - 2 мм, мотоциклів і мопедів - 0,8 мм.
  • 5.2. Шини мають зовнішні пошкодження (пробої, порізи, розриви), через які видно корд, а також розшарування каркаса, відшарування протектора і боковини.

Рекомендації по заміні покришок

Існує думка, що регулярно міняти покришки на диску шкідливо як для гуми, так і для диска. Насправді, це не так, але тільки за умови, що покришки зберігаються належним чином: покришки без дисків повинні зберігатися тільки вертикально - в іншому випадку можлива деформація.

Змінювати треба всі 4 покришки відразу, причому вкрай бажано, щоб всі вони були абсолютно однаковими. Стосується це не тільки моделі, але й дати випуску коліс.

Якщо автомобіль має привід на одну вісь, гуму з провідної осі в новому сезоні бажано встановити на не головну. Щоб не заплутатися, покришки можна помітити крейдою.

Підводячи підсумки

Своєчасна заміна гуми необхідна, в першу чергу, в цілях безпеки. Шини потрібно міняти, виходячи з кліматичних умов, а також особливостей експлуатації автомобіля.

Слід пам'ятати, що використання всесезонноі гуми допустимо лише в регіонах з м'яким кліматом, де взимку не дуже холодно, а сніг випадає рідко. Всесезонна гума поступається за характеристиками зимовій взимку, а літній - влітку.

Якщо бажаєте купити шини дзвоніть по телефонам (044) 360-36-64, (096) 882-37-82 або напишіть на info@nakolesax.com.ua і фахівці інтернет-магазину На колесас з задоволенням доповожуть підібрати підходящі автомобільні шини.

источник: nakolesax.com.ua | комментариев: 0 | просмотров: 156 | 24/03/2015
Читайте также:
Замена масла в АКПП Тойота
Небольшой экскурс в историю, ведь мы меняем масло в акпп Тойота, а зна ...
Ремонт запотівання автомобільної оптики
В ході експлуатації автомобіля трапляється, що при підвищеній вологост ...
Что такое ампераж (Ah) и пусковой ток (A)?
не многие разбираются во всех тонкостях работы аккумулятора и не очень ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Коли пора міняти гуму?»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/koli-pora-minyati-gumu/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/koli-pora-minyati-gumu/">Коли пора міняти гуму?</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/koli-pora-minyati-gumu/]Коли пора міняти гуму?[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ