Майбутній мамі перед пологами дуже часто стає страшно. Особливо, коли це відбувається перший раз і попереду невідомість, то породіллю охоплює настрій близький до паніки. За кордоном приймається цілий комплекс заходів, щоб позбавити майбутню породіллю подібних жахів.
Болі, що виникають і тягнуть в області живота або поясниці, майбутня мама може сплутати із спазмами м'язів або з позивом до сечовипускання. Деякі можуть не звернути на це уваги, а інші в паніці почнуть відправку в пологовий будинок.
З початком переймів починається тривалий і втомливий період підготовки до самих пологів. І поки наступлять потуги, може пройти приблизно дванадцять годин. Весь цей час організм готує родові шляхи до майбутнього народження дитини. Шийка матки поступово стоншується, відкриваючись приблизно на 12 сантиметрів, а сама матка стає твердішою. Болі, що тягнуть, в поясниці, внизу живота, вихід навколоплідних вод, вихід слизистої пробки – свідоцтва початку переймів. Їх інтенсивність і тривалість поступово збільшуються, а проміжки часу між переймами стають все менше.
Але слизиста пробка може вийти приблизно за два дні до початку пологів і справжніх переймів. Та і перейми можуть бути помилковими. Тому вихід слизистих виділень з домішкою крові ще не привід збиратися в пологовий будинок. При цьому слід звернути увагу на регулярність переймів і їх безболісність. Та і матка при помилкових переймах не розкривається.
Якщо перейми тривають тривалий час, то відбувається розрив плодового міхура і навколоплідні води відходять. Дуже рідко буває, що такий розрив може відбутися до переймів. Відхід вод, як правило, відбувається нерівномірно. Спочатку це відбувається в невеликих кількостях, потім характер виділення міняється. Якщо вже води почали відходити в кількості приблизно 1–2 столових ложки, можна збиратися в пологовий будинок. Тепер потрібно обмежити свої пересування, поміняти білизну, застосувати гігієнічні прокладки і лежати. Але на самому початку переймів потрібно прагнути рухатися більше. Це прискорить розкриття маткового зіву, скорочення матки будуть не такі болісні і сам час пологів скоротиться.
Як тільки перейми починають відбуватися часто і інтенсивніше, то краще вибрати найбільш зручну позицію для тіла, так щоб відчувати себе комфортно. Тут вже можна вибрати позицію: лягти на бік, стати на карачки або лягти на надувний м'яч. Головне при цьому якнайкраще розслабитися і намагатися навіть подрімати в період між переймами для того, щоб запастися силами перед самими пологами. Дуже добре в цей період зробити масаж крижів. Якщо чоловік виконає такий масаж майбутній мамі, це значно полегшить її болі.
Опубліковано: каталог статей
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/koli-pochinayutsya-pologovi-pereimi/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/koli-pochinayutsya-pologovi-pereimi/">Коли починаються пологові перейми</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/koli-pochinayutsya-pologovi-pereimi/]Коли починаються пологові перейми[/url] |