Отже, повернувшись додому після прогулянки по лісі або міському парку, ви знайшли на собі кліща. Першою реакцією в цьому випадку найчастіше буває паніка. В голову лізуть найчорніші думки. Ви відразу згадуєте все, що знаєте про енцефаліт. Все, що читали, всі страшні історії, які чули від знайомих. Фантазія малює картини з страшними подробицями та вашою участю. Але пам'ятайте, паніка - деструктивне почуття, яке ніяк не зможе вам допомогти. І найчастіше вона безпідставна. Видихніть, давайте розберемося.
Найголовніше - ймовірність, що це енцефалітний кліщ, наближена до нуля. Справа в тому, що цей кліщ, зустрічається більш-менш часто тільки на схід від Волги. І все ж, якщо занепокоєння не залишає, і ви хочете виключити навіть неймовірне, зверніться в медпункт. Там протягом трьох днів після укусу вам введуть протикліщовий препарат. Також, можна віднести кліща на обстеження в лабораторію.
А щоб виключити хвилювання на майбутнє, можна прищепитися проти енцефаліту. Щеплення дозволяє нашому тілу виробляти антитіла, які самі з успіхом перемагають вірус.
Отже, ми з'ясували, що до вас причепився звичайний кровосос - неприємний, але нешкідливий. Подальший порядок дій простий. Можна звернутися до медиків, і вони позбавлять від нього. А можна, не поспішаючи і з розстановкою, витягнути кліща в домашніх умовах. Якщо він знаходиться у важкодоступному місці, попросіть допомогти близьку та надійну людину. Візьміть пінцет або зробіть з нитки петельку. Обережно накиньте петельку на шию кліща (або затисніть це місце пінцетом) і починайте його витягати такими рухами, якими зазвичай викручуєте викруткою шурупа. Не хвилюйтеся, у вас все вийде. Намагайтеся не відірвати тільце від голови, таки чужорідне тіло може стати причиною запалення. Продезінфікуйте місце укусу. Ви вільні від шкідника!
Як бачите, підстав для паніки немає. Позбутися від кліща самостійно зовсім просто. Але щоб уникнути надалі такої процедури, треба виконувати кілька простих рекомендацій:
Багато хто відчуває незрозумілий жах перед кліщами. Хоча боятися тут нема кого. Дотримуючись заходів обережності, ви позбавляєте їх шансу для укусу.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/klisch-panika-ni-do-chogo/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/klisch-panika-ni-do-chogo/">Кліщ - паніка ні до чого!</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/klisch-panika-ni-do-chogo/]Кліщ - паніка ні до чого![/url] |