Тара – це велика номенклатура виробів, що використовують при переміщенні і зберіганні товару. Всі ці вироби значно розрізняються між собою по формах, призначенні, кратності використання, стійкості до дії навколишнього середовища і зовнішніх чинників, матеріалу виготовлення.
За матеріалом виготовлення тара і упаковка буває полімерна, керамічна, дерев'яна, комбінована, скляна, картонна, паперова.
Полімерна, вона ж пластикова тара, найбільш популярна в даний час з розвитком хімічної галузі. До неї відносяться вироби з синтетичних матеріалів, які міцні, легкі по вазі і надійні в ролі захисту товару від дії різних чинників. Вона сполучає в собі різноманітний асортимент транспортної і споживчої тари - це каністри, бідони, туби, бочки пластикові і дерев'яні, коробки, пакети, ящики.
Керамічна і скляна тара не знайде собі такого широкого застосування, як пластикова із-за крихкості і ненадійності. Зазвичай таку тару використовують для різних рідин, в основному це лікеро-горілчана продукція.
Дерев'яна тара не поступається в популярності першим різновидом і також часто використовується в товарообігу. Звичайно це ящики, бочки і корзини.
Ящики підрозділяються у свою чергу на:
Така тара має значну сферу застосування – овочі, фрукти, винні вироби, консерви, рибна продукція і кондитерські вироби.
Вони розрізняються розмірами, призначенням, об'ємом і іншими мірками. Ящики бувають як нерозбірні, так і розбірні і вміщають до двохсот кілограмів продукції.
Бочки підрозділяють на:
Як випливає з назв, в заливні бочки затарюють різні рідкі продукти, а в сухотарні сухі: різну порошу, суху фарбу, мастику. Ємність бочок не обмежена, зазвичай складає від шістдесяти до шестисот кілограмів.
Картонна тара - це коробки і ящики. Коробки виготовляють з пресованого картону, ящики – з пресованого і гофрованого. Вона набагато легше дерев'яної, і для виготовлення потрібно багато менше деревної маси. Сировина для картонної тари – відходи деревини. Як сам процес виробництва такої тари, так і процедуру затарювання механізувати легко, тому така тара застосовується достатньо широко.
Паперова тара використовується для затарювання сухих сипких продуктів. Це мішки і пакети. Мішки підрозділяють на вологоміцні і бітумовані. Останні просочують розчинами. За способом виготовлення вони бувають склеєні і зшиті, з відкритою і закритою горловиною.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/klasifikatsiya-upakovki-i-tari/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/klasifikatsiya-upakovki-i-tari/">Класифікація упаковки і тари</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/klasifikatsiya-upakovki-i-tari/]Класифікація упаковки і тари[/url] |