СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Якість пломби

комментариев: 0 / добавить комментарий

Пройшли часи, коли відвідувач стоматологічного кабінету отримував у разі потреби «просто пломбу». Сьогодні нам пропонують вибрати з декількох видів пломбувальних матеріалів. Яка між ними різниця і що слід вибирати - про це ми розмовляємо в даній статті з лікарем-стоматологом.

- Сьогодні найчастіше стоматологи пропонують дорогі пломби з фотополімерів. Вони дійсно кращі?

- Так, вони кращі. По-перше, сильні. Міцніше за цемент і пластмасу. Адже останні підлягають стиранню з часом, а фотополімерна пломба може дати тільки незначну усадку. Крім того, фотополімерні пломбувальні матеріали мають широку гамму відтінків, а це дозволяє зробити пломбу практично непомітною, підібравши відтінок, відповідний природному кольору зубів пацієнта. І ще одна перевага - пластичність, що також дозволяє краще відновлювати зуб. Фотополімери випускаються в капсулах, тюбиках, готовими до застосування. Чи не єдиний мінус цих матеріалів - висока ціна.

- Ви згадали також про цементи і пластмаси. Це просто дешевий варіант або вони мають свої переваги?

- Відразу скажу, що пластмаси зараз не використовуються. Вони були популярні в 80-і роки і здавалися кроком вперед в порівнянні з тодішнім мало естетичним цементом. Але дуже швидко з'ясувалося, що пломбування такими матеріалами має погані наслідки - вторинний карієс: пломба тримається надійно, а під нею зуб руйнується.

Що стосується цементу, то він достатньо широко застосовуються і сьогодні. Наприклад, як ізолююча прокладка під фотополімерну пломбу. Якщо порожнина зуба достатньо велика, бажано не заповнювати її повністю фотополімером, бо він може токсично впливати на пульпу. Замість цього цементи - цілком екологічні матеріали. Їх використовують також для фіксації коронок, штифтів, пломбування кореневих каналів. Цементи дуже добре зарекомендували себе в цьому, тому стоматологи від них не відмовляються. Хоча цемент, як і раніше, треба замішувати.

Крім того, є нове покоління цементів - склоіономірні. Вони також достатньо дорого коштують, але мають великі плюси з погляду лікування зубів. Якщо до складу таких цементів входять наповнені фториди, під час пломбування відбувається вивільнення фтору, необхідного для зміцнення зуба. Виникає не тільки механічний, але і хімічний зв'язок між зубом і пломбою. Така пломба дуже надійно тримається і не загрожує вторинним карієсом.

- Яка різниця між пломбуванням і реставрацією або реконструкцією зубів?

- Пломбування - це просто заповнення каріозної порожнини зуба пломбувальним матеріалом. Навпаки, реставрація - відновлення анатомічної форми зуба, повернення йому тієї форми, яка була до пошкодження. Реконструкція - ще складніше: форма зуба удосконалюється в порівнянні з природною. Якщо, наприклад, є значні проміжки між зубами, можна зробити зуби трохи ширше. Можна вирівняти ряд, якщо зуби різного розміру і висоти.

- Що все-таки визначає ціну пломби?

- Якість матеріалу і його кількість. Фотополімерні пломби найдорожчі, але і вони відрізняються між собою за ціною. Крім того, якщо треба заповнити велику порожнину, природно, використовується більша кількість матеріалу і це позначається на ціні.

комментариев: 0 | просмотров: 342 | 09/01/2010
Читайте также:
Протезирование зубов
Протезирование зубов – одна из самых востребованных стоматологических ...
Стоматология в Киеве
Обращение в стоматологию в Киеве вернет вашим зубам красоту и здоровье ...
Як вибрати брекет-систему?
Сьогодні красива відкрита посмішка - невід'ємна частина іміджу успішно ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Якість пломби»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/kist-plombi/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/kist-plombi/">Якість пломби</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/kist-plombi/]Якість пломби[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ