СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Який пароль краще? Підбираємо пароль

комментариев: 0 / добавить комментарий

Сьогодні неможливо уявити своє життя без паролів. Ми використовуємо їх практично всюди: на домашньому комп'ютері, на мобільному телефоні, на пластиковій картці, для входу в електронний поштовий ящик, форум, чат і багато ще де. В Інтернеті ми часто стикаємося з проблемою вибору паролю.

Більшу половину подібних паролів нам доводиться встановлювати самим. І тут доводиться констатувати – не доопрацьовуємо! Чи то фантазії не вистачає, чи то не віримо в свої можливості, чи то ще що. Нещодавно зроблене статистичне дослідження показало, що сьогодні найпоширеніший пароль - 12345. Ще більш сумну картину дали дослідження фахівців Інженерної школи Джеймса Кларка: частіше всього хакери піддають злому найпростіший пароль «1234».

А серед логінів подібне сумнівне лідерство, як повідомляється на сайті TG Daily, утримує «root». Тим часом, за даними Інженерної школи, нині хакерські атаки в Глобальній мережі Інтернет робляться вже кожні 39 секунд, тобто практично безперервно. Як заявив професор Майкл Кукьє, під керівництвом якого здійснювалося згадане дослідження, для більшості хакерських атак використовуються програмні скрипти, які «прочісують» тисячі комп'ютерів на предмет вразливостей. Так, задіяні в даному експерименті машини піддавалися подібним атакам в середньому 2244 рази на день.

А з такими паролями і логінами, як вищенаведені, всі наші секрети, які ми бажаємо зберегти в конфіденційності, можуть стати доступний будь-кому – навіть зловмиснику початківцю. Раніше в чужі кватирки хлоп'ят закидали, замки скріпкою відкривали, зараз сайти і бази даних зламують. Прогрес…

Послідовність цифр за збільшенням або за зменшенням взагалі серед «найрозумніших паролів», яким віддається перевага користувачами. І хакери, скануючи мережу, добираються до них. Вони також закидають невід з розрахунку на букводрукувані «password» (напевно, слово «пароль» по-англійськи здається цілком логічним рішенням, коли програма вимагає ввести пароль), «passwd», «paswd» і т.п., а також «test». Серед логінів найпопулярнішими залишаються «administrator», «admin», «user», «info», «oracle». Про належну безпеку тут, самі розумієте, говорити не доводиться. І хакери, бажаючи отримати несанкціонований доступ до особистих відомостей про користувача – номер банківського рахунку, кредитної карти і т.п.,– зустрічають при такому захисті дуже слабкий опір.

У зв'язку з легкістю виявлення шахраями паролів та логінів категорично не рекомендується використовувати наступні дані:
– дати народження, повноліття, весіллів і інших урочистих подій, пов'язаних з вами або вашими родичами;
– номер вашого телефону (домашній, робочий, мобільний), аналогічні номери телефонів ваших родичів;
– адреса помешкання – знову ж таки ваш або близького вам людини;
– імена і прізвища близьких вам людей;
– серію і номер паспорта, посвідчення водія, членського квитка і т.п.;
– занадто простий пароль типу «1234» або «абвгд».

Пароль для входу на форум не повинен співпадати з логіном. Бажано, щоб він містив як буквені, так і цифрові символи. Дуже довгий пароль теж робити не потрібно – запам'ятовувати важче! Він не повинен бути довгим, інакше вам буде важко його запам'ятати.

Одна з рекомендацій по складанню паролю, пов'язана з комбінуванням клавіатур – кирилиця + латиниця. Здається, непогано. Візьмемо, для прикладу, яке-небудь випадкове слово. Ось, скажімо, у зв'язку з початком нового учбового року хай буде «навчання». Наберіть це слово, але не україномовною клавіатурою, а латиницею, натискуючи на ті ж самі клавіші. Що вийшло? Правильно – extybt. Можна ще цифр додати, скажемо – 72extybt3. Зовсім славно вийшло, жоден хакер не підбереться.

Останнє по черзі, але не по значенню: постаравшись і придумавши непоганий пароль, зробіть ще одне зусилля – не записуйте його і не залишайте де попало! А якщо неодмінно бажаєте записати, то хоча б ховайте його як слід. Хай шукають. І якщо навіть знайдуть, щоб ніхто не здогадався, в чому значення цих букв з циферками.

автор: Віталік
комментариев: 0 | просмотров: 142 | 21/10/2009
Читайте также:
Интернет вещей и безопасность
Интернет вещей (IoT) станет следующим шагом в интеграции еще большего ...
Исследователи заявили о дырах в антивирусах «Касперского», Avast и McAfee
Специалисты Digital Security изучили надежность современных антивирусо ...
Современные технологии защиты и контроля времени работников компаний
Проблема утечки данных в настоящее время становится все более актуальн ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Який пароль краще? Підбираємо пароль»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/kii-parol-krasche-pidbirajemo-parol/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/kii-parol-krasche-pidbirajemo-parol/">Який пароль краще? Підбираємо пароль</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/kii-parol-krasche-pidbirajemo-parol/]Який пароль краще? Підбираємо пароль[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ