За статистикою більшість крадіжок електронних грошей в Інтернет відбуваються з вини самих користувачів, які, не бажаючи вчитися на чужих помилках, стають жертвами своєї безладності і незліченних шахраїв, що поширюють "троянські" програми під виглядом всіляких "зломщиків" і "webmoney-генераторів". Саме з цієї причини, ми розробили вісім простих рекомендацій по забезпеченню безпеки електронних грошей, ігноруючи які, ви можете не тільки втратити свої гроші, але і позбутися контролю над своїми гаманцями. А це вже більш серйозна проблема.
1. Утримайтеся від застосування і установки на свій комп'ютер різних crack-ів, складальників різноманітних грошових бонусів і решти "сумнівних" програм. Як показує практика, більшість з них, не тільки не виконує декларованих функцій, проте ще і містить троянські програми, направлені на крадіжку паролів і інших персональних даних.
2. Перш ніж під'єднатися до сайту платіжної системи, або запускати програму, що виконує це підключення, упевніться в тому, що на комп'ютері, з якого планується реалізувати підключення, відсутні віруси і осоружні програми - шпигуни. Зробити це можна з підтримкою антивірусних програм.
Якщо ж з якихось причин це зробити не можливо, рекомендуємо вам утриматися від роботи з електронними грошима з такого комп'ютера.
3. Підключення до сайту платіжної системи здійснюйте тільки за протоколом https – з'єднання. І не дивлячись на те, що більшість платіжних систем в примусовому порядку переводять користувачів на нього, упевніться в тому, що перехід пройшов успішно.
4. Встановіть пароль для свого аккаунта в платіжній системі 7-12 знаків, в які входять букви, цифри і різні символи. На злом такого пароля піде багато часу і грошей. Більш того, необхідно час від часу міняти пароль.
Також, можна створити текстовий файл зі своїм паролем. Після чого, вводити його на сайті платіжної системи, копіюючи з файлу - цей захід захистить від програм-кейлогерів, бо вони перехоплюють паролі, які ви набираєте з клавіатури.
5. Не показуйте свої паролі (і файли ключів для WebMoney) третім особам, навіть якщо вони представляються співробітниками платіжної системи. Дійсні співробітники платіжних систем з відповідним рівнем допуску, можуть здійснити доступ до вашого аккаунту і без них. У 99% випадків, паролі і ключі просять у вас тільки шахраї.
6. Більшість систем електронних грошей, пропонують своїм користувачам активувати додаткові функції безпеки і повідомлень. Часто користувачі ігнорують ними, що приводить до втрати грошей і контролю над гаманцями. Якраз з цієї причини, активуйте всі можливі функції безпеки і повідомлень пропоновані вашою платіжною системою. Це дозволить вам збільшити ступінь контролю над вашими грошима, ну, і у разі спроби їх розкрадання, оперативно зреагувати.
7. Якщо ви хочете обміняти одні електронні гроші на інші, наприклад: wme на wmg або wmg на wme, і при цьому курс обміну на сайті платіжної системи вас не влаштовує, в цьому випадку для розшуку обмінного пункту вживайте моніторинг обмінників. Оскільки в ньому, сумнівних і неблагонадійних обмінних пунктів не буває.
8. Якщо ви хочете що-небудь придбати в Інтернет, або ж провести розрахунок з людиною раніше вам не знайомою, не полінуйтеся дійти до пошукової системи і знайти відгуки про магазин / людину. Якщо в мережі переважають негативні відгуки про цей магазин / людину, утримайтеся від покупок у них.
Резюмуючи все раніше сказане, хочеться відзначити, що приведені рекомендації достатньо прості. Тому щиро сподіваємося, що ви зможете без проблем узяти і вживати їх для оберігання своїх грошей.
Рекомендації від збірки статей www.stateyki.org.ua
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/k-zahistiti-elektronni-finansi/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/k-zahistiti-elektronni-finansi/">Як захистити свої електронні фінанси</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/k-zahistiti-elektronni-finansi/]Як захистити свої електронні фінанси[/url] |