СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Як важливе для культуриста вчасне харчування

комментариев: 0 / добавить комментарий

Вуглеводи і білки — ось два головні компоненти харчування, на яких тримається бодібілдинг. Вуглеводи дають організму енергію, білки забезпечують зростання м'язових кліток. Найважливіша проблема живлення культуристів зводиться не стільки до прийому цих компонентів в достатній кількості, скільки до прийому їх вчасно. Саме даний аспект повинен бути в центрі уваги культуриста! Саме його культурист повинен вважати основним!

Як відомо, вуглеводи, що поступають в організм з їжею, "консервуються" там, перетворюючись на глікоген. Глікоген відкладається в печінці, а у атлетів високого рівня підготовленості — ще і прямо в м'язах. На тренуванні, коли енергетичні потреби мускулатури стають екстремальними, організм розкриває гликогенові "консерви" і пускає їх вміст у справу. До результату тренування запаси глікогену виснажуються настільки, що організм вимушений шукати додаткове джерело енергії. У хід йдуть м'язові білкові молекули. Вони "вибухають", немов уранові ізотопи, вивільняючи енергію, якої не вистачає. Сил додається, проте м'язи "худнуть"! Щоб цього не відбулося, після тренування потрібно прийняти не менше 50-100 грамів вуглеводів у вигляді свіжих фруктів, натуральних соків або напою, що є розчиненою у воді глюкозою.

Своєчасний прийом вуглеводів не тільки страхує від втрати м'язових об'ємів, але і призводить до прискореного і більш повноцінному поповненню складів глікогену в організмі. Тільки протягом 30-40 хвилин після останнього підходу організм здатний стрімко "ввібрати" вуглеводи, немов суха губка — воду. Потім т.з. "вуглеводне вікно" закривається. Далі глікоген накопичується повільним темпом, а це означає, що перерви між тренуваннями цілком може не вистачити, щоб привести енергетику в норму. Ось чому прийом вуглеводів відразу після тренування катастрофічно важливий для культуриста.

Кожен атлет відрізняється генетичними особливостями засвоєння вуглеводів. Для когось переважно напої, для когось — соки, для когось — свіжі або сухі фрукти. Як потрапити в "десятку"? Це просто. Від фізичних навантажень втомлюються не тільки м'язи, але і психіка. Підвищення рівня енергетики організму за рахунок прийому вуглеводів освіжаючи діє і на те, і на інше. Отже якщо ви з'їли вуглеводи і через 5-7 хвилин відчули повернення бадьорості і ентузіазму, це означає, що дана форма продукту вам підходить. Із спортивних препаратів кращим на сьогоднішній день є "Флекс файэ анаболик игнитер" (Flex Fire Anabolic Igniter). Він створений в дослідницькому центрі Джо Уайдера і спеціально призначений для прийому протягом півгодини після тренування.

ПРОТЕЇН

Протягом 60-120 хвилин після тренування відкрито "білкове вікно". Значення його для подальшого зростання м'язової "маси" величезне. Якщо в цей двогодинний період прийняти білкову суміш, обмінні процеси майже відразу вступають у фазу анаболізму! Примітно, що того ж ефекту не можна досягти прийомом білкових, наприклад, м'ясних блюд. Протеїн повинен мати легкозасвоювану форму напою. Для цієї мети підходять всі види концентрованого білку, що призначені для розведення молоком або водою. Живлення культуриста після тренування до недавнього часу представляли як двоступінчатий роздільний процес: спочатку прийом вуглеводів, потім білку. Проте останні дослідження показують, що у вуглеводну суміш слід додати трохи білка або додатково прийняти вільні амінокислоти в пігулках, наприклад, "Аміно ассетс шевбл" (Amino Assets Chewable). Подібна обставина врахована в препараті "Флекс файэ": разом з вуглеводами він містить і амінокислоти.

УВІ СНІ

Під час сну травна система, практично, не працює. Енергія, необхідна для підтримки життєдіяльності організму, витягується в процесі катаболічних реакцій руйнування м'язових кліток. Проте самі по собі енерговитрати невеликі і тому м'язи "худнуть" трохи. В цілому катаболічним ефектом сну варто було б нехтувати, якщо не одна обставина. Коли ви прокидаєтеся, організм знаходиться у владі катаболічних реакцій, що набрали інерцію. Перехід до фізичної активності вимагає додаткової енергії і тому катаболічні реакції посилюються. Якщо ви забаритеся зі сніданком, ви, дійсно, розгубите м'язи!

Культуристи-професіонали зазвичай не снідають важкими м'ясними блюдами, оскільки шлунок ще не розгойдався після сну і переварювання їжі йтиме насилу. Замість цього вони вживають легкозасвоювані білкові суміші. Ось приклад подібного "сніданку" Флекса Уїллера, який доводиться у нього на 6 годин ранку: 4 стакани знежиреного молока, дві порції "Мега-серія Маси" (Mega Mass 2000), 6 сирих яєчних білків (все перемішано міксером в однорідну суміш). Разом — 100г протеїну. До цього Флекс додає 6 пігулок вільних амінокислот (Amino Assets Chewable).

Катаболічний ефект сну, як наголошувалося, не великий, проте його слід уповільнити наступним прийомом. Перед самим засипанням потрібно прийняти три різні виду харчових добавок: білкову суміш на воді або молоці, амінокислоти в пігулках і протеїн в пігулках. Білкова суміш засвоїться майже миттєво. Амінокислоти звільняться від оболонки в шлунку трохи пізніше і пізніше будуть засвоєні. Черга протеїну в пігулках наступить десь до ранку. Таким чином, полум'я анаболізму поволі тлітиме у ваших м'язах всю ніч, стримуючи катаболічні реакції.

Слід пам'ятати, що активність всіх систем організму вночі мінімальна, тому і протеїнова "підтримка" енерговитрат повинна бути невеликою. Так Флекс Уїллер, перш ніж заснути, приймає не більше 25 г білку, розведеного в стакані соку, 2 пігулки вільних амінокислот і пара пігулок білку.

ІНСУЛІН?

Інсулін — це гормон, що бере участь в засвоєнні, складуванні і утилізації цукру в організмі. Їжа супроводжується рефлекторною реакцією — підвищенням рівня інсуліну в крові. Здавалося б, яке відношення це має до "накачування"? Виявляється, найпряміше. Як показали дослідження, інсулін грає особливу роль в білковому синтезі.

Як ви знаєте, складання нових білкових молекул відбувається усередині кліток. Їх оболонки пропускають всередину вільні амінокислоти, з яких і конструюються молекули білка. Проблема в тому, що амінокислоти проходять через оболонки кліток поволі і насилу. З цим-то і пов'язано повільне зростання м'язів.

Інсулін, як з'ясувалося, різко підвищує проникність оболонок! Анаболізм посилюється!

Це відкриття привело до створення сенсаційної методики: харчуватися потрібно під час тренування, провокуючи виділення інсуліну!

Загальна схема виглядає так. За 30 хвилин до тренування потрібно здійснити прийом 100 мілілітрів вуглеводної суміші високої якості. Це приводить до підвищення рівня інсуліну в крові у декілька разів. Другий прийом тієї ж кількості вуглеводів відбувається через 15 хвилин після початку тренування і потім кожні 15 хвилин до самого її закінчення.

Дана схема була багато разів протестована і показала свою безпрецедентну ефективність. Темпи зростання м'язових об'ємів — і це зафіксованого документально! — в два рази вище, ніж при ін'єкціях стероїдів!

ВИСНОВКИ

  1. За 30 хвилин до початку тренування прийміть високоякісну білково-вуглеводну суміш, щоб підвищити рівень інсуліну в крові і підняти енергетичний тонус;
  2. Приймайте високовуглеводну суміш кожні 15 хвилин тренування, щоб підтримати підвищений рівень інсуліну в крові;
  3. За 20 хвилин до закінчення тренування прийміть не менше 50-100 гг високоякісних вуглеводів, що легко засвоюються;
  4. Прийміть велику порцію білкового напою не пізніше 90 хвилин після тренування для стимуляції анаболізму;
  5. Перед сном прийміть невелику кількість білкового напою, вільні амінокислоти і білок в пігулках, щоб ослабити нічні катаболічні реакції;
  6. Рано вранці прийміть велику порцію високоякісної білково-вуглеводної суміші для нейтралізації катаболізму і "запуску" денних реакцій анаболізму.

Джерело

автор: Качок
комментариев: 0 | просмотров: 152 | 28/11/2009
Читайте также:
Погоня за мусором. Первый Плоггинг в Киеве
Зачем бегать трусцой, когда вы можете «плоггить» - новейший фитнес-тре ...
Программа тренировок для восстановления нужной формы
Сегодня я вам расскажу, как лучше прокачать все мышцы после большого р ...
ЧМ по футболу 2010. Впечатления и размышления
В статье изложены личные впечатления автора от просмотра матчей чемпио ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Як важливе для культуриста вчасне харчування»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/k-vazhlive-dlya-kulturista-vchasne-harchuvannya/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/k-vazhlive-dlya-kulturista-vchasne-harchuvannya/">Як важливе для культуриста вчасне харчування</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/k-vazhlive-dlya-kulturista-vchasne-harchuvannya/]Як важливе для культуриста вчасне харчування[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ