СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Хвороби хребта

комментариев: 0 / добавить комментарий

Як людина, що за родом своєї діяльності постійно стикається із захворюваннями хребта, хочу трохи розповісти про його устрій і захворювання, які найчастіше зустрічаються, – це остеохондроз, кіфоз, сколіоз, лордоз та їх наслідки. Всі вищезгадані захворювання мають загальні ознаки – неправильна постава, неправильне положення хребців і міжхребетних дисків, що призводить до затискання нервів, виникнення гриж диску, порушення артеріального тиску, вегето-судинної дистонії, неправильної роботи серця, порушенню діяльності інших органів, захворюванням кісток і м'язів, ослабленню захисних сил організму. І це далеко не повний список.

Лікувати хребет і ці його захворювання можна, але краще проводити своєчасну профілактичну роботу зі своїм організмом, використовуючи для цього всім відомі методи: розвивати рухливість хребта за допомогою фізичних вправ і плавання, виправляти неправильне положення хребців, своєчасно звертаючись до масажистів, мануальних терапевтів і рефлексотерапевтів.

Хребет людини складається з 26 хребців. Сім шийних, дванадцять грудних, п'ять поперекових, крижі і куприк. Кожен хребець має тіло і дугу. Тіла і дуги утворюють хребетний канал, в якому розташований спинний мозок. Вигини на дугах хребців формують міжхребцеві отвори, через які виходять спинномозкові нерви. Від дуг хребців відходять дві пари суглобових відростків і один остистий відросток. Товщина хребців збільшується у бік нижнього відділу хребта. Між тілами хребців в шийному, грудному і поперековому відділах, є міжхребетні диски. Між крижовими і куприковими хребцями дисків немає. Міжхребетний диск відноситься до групи волокнистих хрящів. Він складається з фіброзного кільця і драглистого ядра. Центральна частина міжхребетного диска є драглистим ядром. Воно дуже пружне і є прошарком, що виконує роль пружини (компенсатора). При навантаженнях на хребет міжхребетний диск зростається з хрящем, що покриває поверхні тіл хребців, з якими він стикається. Товщина дисків збільшується у бік нижнього відділу хребта, так само як і товщина хребців.

ГРИЖА – це випинання яких-небудь тканин з порожнини, в якій вони знаходяться.

Міжхребетна грижа (грижа диска хребта) – утворюється в наслідок розриву фіброзного кільця міжхребетного диска, через який випинається частина драглистого ядра. Причин руйнування фіброзного кільця багато – це підняття важких предметів, нестача фізичних навантажень, остеохондроз, сколіоз, кіфоз, нервові і інші захворювання.

Грижа Шморля – це втискування диска в тіло хребця. Зазвичай природжене і не вимагає лікування на відміну від міжхребцевої грижі. Грижа Шморля не може здавити спинномозковий корінець або спинний мозок. Наявність грижі Шморля говорить про те, що в даному сегменті хребта за певних умов, може з'явитися грижа диска.

Протрузія – це випинання тканин диска хребта в спинномозковий канал без розриву фіброзного кільця. Причини утворення протрузії практично не відрізняються від причин виникнення грижі диска.

Остеохондроз – це дегенеративно-дистрофічне захворювання міжхребцевих дисків, що приводить до їх деформації, втрати еластичності, зменшення їх висоти і щільності. Остеохондроз небезпечний тим, що при його розвитку можуть утворюватися грижі диска, протрузії і затискання нервів по всій довжині хребетного стовпа. Часто остеохондроз є основною причиною порушення артеріального тиску, головних болів, порушення обміну речовин (надмірна вага), нервових розладів, гінекологічних захворювань у жінок, захворювань передміхурової залози і розвитку імпотенції у чоловіків.

Сколіоз – це викривлення хребта у фронтальній площині (бічне викривлення хребта). Розвиток сколіозу приводить до зміни грудної клітки і тазу, порушується положення стопи, роботи (функції) всіх органів, створюються умови для розвитку остеохондрозу.

Кіфоз – фізіологічне (нормальне) положення хребта з прогином назад (грудний відділ і куприк), а також патологічна (ненормальне) зміна з прогином назад по всій довжині хребта.

Лордоз – фізіологічне (нормальне) положення хребта з прогином вперед (поперековий відділ), а також патологічна (ненормальне) зміна з прогином вперед по всій довжині хребта.

Додано в каталог статей

автор: Мануальний терапевт
комментариев: 0 | просмотров: 1037 | 29/12/2009
Читайте также:
Гиперкенез и его проявления
Статья поможет вам узнать чем вызван гиперкенез и понять его внешние п ...
Рак кістки — симптоми, ознаки та лікування
Діагноз про рак кістки, хордома, хондросаркома — це те, що не хочеться ...
В центрі уваги: рак підшлункової залози і його лікування
Рак підшлункової залози вбиває більше людей, ніж будь-який інший вид р ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Хвороби хребта»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/hvorobi-hrebta/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/hvorobi-hrebta/">Хвороби хребта</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/hvorobi-hrebta/]Хвороби хребта[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ