СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Готується проголошення „Холодноярської республіки”

комментариев: 0 / добавить комментарий

Готується проголошення „Холодноярської республіки”

„... І повіє вогонь новий З Холодного яру”. Ці слова Тараса Шевченка згадалися днями, коли стало відомо про підготовку представників Чигирина, Кам’янки, Сміли і кількох сіл до проголошення „Холодноярської республіки”.
Установче зібрання планується провести 5 квітня. У цей день виповнюється 300 років з часу укладання „Пактів і конституцій законів і вольностей Війська Запорізького”. Документ той отримав назву „Конституція Пилипа Орлика” і передував прийняттю конституцій Польщі, Франції, США... Та продемонструв світу зразок конструювання демократично-республіканського устрою.

Чи згадають про це нинішні керманичі держави? – Невідомо. А потомки холодноярців – пам’ятають. Не забули наші земляки і про те, як тут прокотилась національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, вирувала Гайдамаччина, боролись за волю у 20-ті роки минулого століття...

Ініціатори створення сучасної „Холодноярської республіки” прагнуть нагадати спільноті актуальність положень „Конституції Пилипа Орлика” щодо необхідності ревізії „громадських маєтностей, що ними наділені державці” та пророчу Кобзареву фразу: „Ви – розбойники неситі, Голодні ворони. По якому правдивому, Святому закону І землею, всім даною, І сердешним людом Торгуєте? Стережіться ж, Бо лихо вам буде, Тяжке лихо!...”

Створення „Холодноярської республіки” підтримало Тясминське незалежне козацтво. На відміну від існуючих козацьких організацій, ця ніде не реєструється, але їй приписують низку просвітницьких акцій, стримування „прихватизації” розміщеного між селами Степанки і Хацьки озера „Острівське”, результативне використання інформації про чиновницькі зловживання... А днями Тясминські козаки розповсюдили Маніфест засновників „Холодноярської республіки” у якому, зокрема, говориться:

Кожен відповідає за майбутнє!

Очільники України часто демонструють нездатність гідно відповідати на виклики часу. Тому і зруйновано потужну вітчизняну промисловість та сільське господарство, занепадає наука і культура, відбувається стрімке зубожіння та вимирання народу. Здається, що в Україні відсутня українська влада та йде холодна війна багатих проти бідних. І війну цю веде держава. Найбільших перемог над народом такій владі вдавалося досягати завдяки роз’єднанню громадян на сотні партій, породжуючи конфесійні та мовні конфлікти, прищеплюючи індивідуалізм та прагнення наживи, формуючи споживацьку психологію. В умовах соціально-економічної кризи політика доларизації країни переростає у фінансове поневолення. Створюються всі умови для розпродажу не лише залишків прибуткових державних підприємств, а й землі та її надр. В черговий раз виникає загроза існуванню самої держави.

Подібний стан суспільства і влади породжує відсутність усвідомленої народом національної ідеї та потужного руху її провідників. Саме тому представники Тясминського козацтва ініціюють створення громадського руху „Холодноярська республіка”. Ми ставимо за мету формування світогляду, який призводить до усвідомлення необхідності вчитись відчувати і розуміти імпульси, енергії, сили, закони вселенського розвитку, жити у злагоді з ними. На основі такого світогляду може сформуватися життєздатна національна ідея єдності заради розвитку.

Переконані, що досягненю такої мети послугує слідування ідеології розбудови життєвого простору на засадах духовності, справедливості, гармонійного єднання колективізму та свободи, інтелекту та народовладдя.

Для реалізацїї поставлених цілей ми беремося вивчати і пропагувати кращий досвід суспільного і державного устрою, згуртовувати духовних співвітчизників. А такими ми вважаємо людей, які мають мужність озброїтися совістю і йти вірними дорогами життя.

Сьогодні цей поступ вимагає відмови від принципу хуторянського індивідуалізму „моя хата cкраю” і об’єднання заради виховання молоді, розвитку національної культури, збереження природи, вирішення економічних і соціальних проблем громад і суспільства вцілому. При цьому нагальною вбачається потреба роз’яснення співвітчизникам того, що ефективний розвиток нації можливий тільки у своїй державі. А держави не будують розпродуючи і розкрадаючи власність, що створювали діди і батьки, та перетворюючи робітничий клас на безробітних, торгашів або безправних рабів сучасних олігархів. Така політика є несправедливою і злочинною. Історична справедливість вимагає не допустити розпродажу українських чорноземів та подальшого розшарування спільноти на вітчизняних чи іноземних феодалів-латифундистів та кріпаків. Саме тому на часі відродження козацтва як захисника народу від різноманітних форм поневолення, оборонця свободи, прав і вольностей українців.

Сприятиме тому і якнайширше впровадження громадського самоврядування. Споконвіку на наших землях були поширені практики прийняття рішень колективно: на віче, раді чи козацькому крузі. Відтак, актуальним є формування владних інституцій, що не прийматимуть жодного важливого рішення без згоди громади. А не допустити у цих процесах стихійності може влада духовного, справедливого інтелекту, яку й потрібно утверджувати в суспільстві.
Творенню такої влади можуть слугувати потужні імпульси громадськості щодо неприпустимості розгляду в умовах системної кризи суспільства питань, які роз’єднують більшість народу: про мову, релігію, НАТО...

Разом із тим, важливо рішуче вимагати від влади невідкладних дій, що можуть об’єднати народ: проведення аудиту діяльності владних інституцій; Рішуче звільнення аморальних чиновників та приведення до влади гідних професіоналів; Рішучої боротьби із корупцією та тіньовою економікою; Утвердження законності; Припинення розпродажу державного майна; Підтримки вітчизняних виробників; Реформування податкової системи шляхом відміни ПДВ, прибуткового податку з громадян та зменшення розміру податків суб’єктів господарювання до 10 відсотків від прибутку, збереження демократії та свободи слова...

Особливої актуальності набуває потреба зміни виборчого законодавства з врахуванням народних традицій (ліквідація партійно-пропорційної виборчої системи, скорочення терміну між виборами та спрощення процедури їх проведення...). Ми засновуємо громадський рух „Холодноярська республіка” щоб вести системну роботу із пропагування та реалізації викладених цілей, формувати центри генерування ідей, які здатні змінювати життя на краще. Крім того, ми створюємо розгалужену мережу організації, що здійснюватиме постійний моніторинг роботи владних інституцій, всіма доступними засобами домагатиметься вирішення суспільних проблем в інтересах людей. В цьому ми готові до співпраці із владою. Але це не змінює нашого переконання: коли лжееліта не здатна вивести країну із кризи, це має робити народ. Якщо влада й надалі здійснюватиме політику зради національних інтересів, необхідно готуватися до заміни такої влади. Насамкінець, закликаємо співвітчизників, незалежно від партійності, соціального статусу, релігійної приналежності чи мови спілкування, об’єднуватися для подібної роботи. Кожен із нас несе відповідальність за майбутнє наших дітей, за майбутнє України.

(Довідки за телефоном: 067-367-67-30)

автор: Ігор Чекаленко
комментариев: 0 | просмотров: 145 | 18/03/2010
Читайте также:
Царство мёртвых
Царство мертвых - статья известного бизнесмена и мецената Рубена Григо ...
Скажи мені, хто твій ворог - і я скажу, хто ти... (продовження)
Ми раніше вже починали досліджувати проблему "ворогів всередині держав ...
Скажи мені, хто твій ворог, і я скажу, хто ти...
Суспільство останнім часом поділилося на "своїх" та "чужих", немає жод ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Готується проголошення „Холодноярської республіки”»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/gotujetsya-progoloshennya-holodnoyarskoji-respubliki/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/gotujetsya-progoloshennya-holodnoyarskoji-respubliki/">Готується проголошення „Холодноярської республіки”</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/gotujetsya-progoloshennya-holodnoyarskoji-respubliki/]Готується проголошення „Холодноярської республіки”[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ