СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Гломерулонефрит: симптоми і тактика лікування

комментариев: 0 / добавить комментарий

Гострий запальний процес в клубочках нирок називають гломерулонефритом. Каталізатором цього захворювання найчастіше бувають вірусні або бактерійні інфекції.

Залежно від стадії і симптоматики, розрізняють два типи гломерулонефриту:

1. Гострий - виявляється загальним зниженням тонусу організму, набряками на обличчі вранці і на ногах вечорами, болями в попереку, підвищенням артеріального тиску, можуть прослуховуватися систолічні шуми в серці. Сечовиділення зменшується, а виділення стають кольору «м'ясних помиїв». Аналізи сечі вказують на наявність білку, велику кількость еритроцитів. Гострий період триває від 1 до 3 тижнів і вимагає лікування в стаціонарних умовах. Хворому призначаються:

  • постільний режим;
  • сувора дієта з виключенням солі, цитрусових, шоколаду, бульйонів. Споживання білків скорочується до 1 г на 1 кг маси тіла. Використовується сечогінний чай;
  • терапія антибіотиками.

Після виписки з лікарні необхідно дотримуватися дієти на період не менше 6 місяців. Рекомендована і курортотерапія в санаторіях ниркового профілю. Якщо в перебігу 3 років не спостерігалося рецидивів хвороби - пацієнт вважається здоровим.

2. Хронічний - розвивається на тлі невилікуваного гострого гломерулонефриту. Цей тип може виявлятися різними формами:

  • в гематуричній - виявляється домішкою крові в сечі і наявністю невеликої кількості білку. Набряки при цьому відсутні;
  • в нефротичній - для неї властиві виражені набряки, значна кількість білку в сечі і зниження білку в сироватці крові, підвищення рівня холестерину.

Хронічний перебіг хвороби небезпечний тим, що може перерости в ниркову недостатність. Тому, в періоди загострень, госпіталізація - обов'язкова. З лікарських препаратів призначають глюкокортикоїди, цитостатики, антикоагулянти, сечогінні і гіпотензивні засоби. У стадії ремісії обов'язковими будуть регулярні консультації нефролога (не менше одних відвідин в два-три місяці), дотримання дієти з виключенням м'ясних, рибних, грибних відварів, а також продуктів-алергенів.

комментариев: 0 | просмотров: 124 | 14/12/2009
Читайте также:
Гиперкенез и его проявления
Статья поможет вам узнать чем вызван гиперкенез и понять его внешние п ...
Рак кістки — симптоми, ознаки та лікування
Діагноз про рак кістки, хордома, хондросаркома — це те, що не хочеться ...
В центрі уваги: рак підшлункової залози і його лікування
Рак підшлункової залози вбиває більше людей, ніж будь-який інший вид р ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Гломерулонефрит: симптоми і тактика лікування»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/glomerulonefrit-simptomi-i-taktika-likuvannya/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/glomerulonefrit-simptomi-i-taktika-likuvannya/">Гломерулонефрит: симптоми і тактика лікування</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/glomerulonefrit-simptomi-i-taktika-likuvannya/]Гломерулонефрит: симптоми і тактика лікування[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ