Цілком природно, що батьки бажають на літніх канікулах з'їздити з дітьми кудись за кордон для повноцінного відпочинку. Тому не рідкість, коли в екзотичних країнах можна почути знайому мову і навіть поспілкуватися зі співвітчизниками.
Як стверджують медики, багато дітей, що побували в Східній і Південній Азії на відпочинку, часто приїжджають з «сюрпризом» у вигляді зараження гепатитом Е.
Дійсно, він не такий відомий в Європі, як його «побратим» - гепатит А. Але все одно він несе руйнування печінки і навіть в деяких випадках може виявитися причиною летального результату.
У науковому розумінні вірус, що провокує появу гепатиту Е, являє собою безоболонкову структуру з позитивно-полярною одноланцюжковою РНК.
Головним шляхом його потрапляння до організму є забруднена фекаліями вода. Зазвичай таке антисанітарне явище спостерігається в країнах, де погано влаштована система водопостачання з огляду на обмежений доступ до водного ресурсу. Можливо, саме тому фахівці не рекомендують заселятися в дешеві азіатські готелі і мити фрукти і овочі, які куплені на ринках або в магазинах, водою неперевіреної якості, особливо що тіче з кранів, розташованих безпосередньо на пляжах. Навіть якщо мити руки під проточною водою, то необхідно використовувати спеціальні антисептичні засоби, придбані в аптеці.
Крім того, необхідно бути обережним при спілкуванні з приматами, які також входять до групи переносників інфекції: у багатьох країнах практикується годування мавпочок на вулицях, а це не так вже й безпечно.
Якщо говорити про дорослих, то до групи найбільшого ризику потрапляють вагітні жінки. У них ослаблений імунітет, а на додачу і так спостерігається токсикоз. Якщо майбутня матуся, яка вирішила відпочити в азіатській країні, - зазвичай це відбувається на ранніх термінах, - з'їсть необроблену термічно їжу, зокрема молюсків, то вона має всі шанси заразитися гепатитом Е і передати це захворювання дитині. А це дуже негативно позначиться на імунній та кровоносній системи маляти.
Загалом, цей різновид гепатиту зникає самостійно після інкубаційного періоду в 4-6 тижнів, не проявляючи себе практично ніяк. Тільки ось пошкодження печінкових клітин не виключається, через що після відпочинку всій сім'ї варто пройти курс прийняття препаратів-гепатопротекторів, а їх дозування повинно визначатися тільки лікарем.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/gepatit-e-strashnyj-chi-ni/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/gepatit-e-strashnyj-chi-ni/">Гепатит Е: страшний чи ні?</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/gepatit-e-strashnyj-chi-ni/]Гепатит Е: страшний чи ні?[/url] |