СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Енергозбереження в ЖКГ

комментариев: 0 / добавить комментарий

ЖКГ починає застосовувати енергозберігаючі технології

Енергозбереження в старих і нових будинках

Все частіше енергозберігаючі технології – найпоширеніша тема для розмов, але, на думку більшості людей, відноситься це тільки до великих заводів і просторих офісних будівель. Для чого воно звичайним власникам квартир? Якщо поглянути на це питання по-іншому, стане зрозуміло, що ЖКГ – це сфера, де споживання електроенергії дуже велике, тому енергозбереження повинні в першу чергу застосовувати саме тут.

На даний момент проблема зниження витрати електрики стоїть вельми гостро: світова фінансова криза відіб'ється на вартості світла, опалювання і води, і більшість жителів знову повинні будуть затягувати пояси, оплачуючи квартплату. Як тут не пригадати енергозберігаючі технології і потенційну економію?

На використання чайників, телевізорів і іншої техніки в стандартному багатоповерховому будинку витрачається близько 1/3 енергії, що споживається, решта частини йде на опалення і забезпечення мешканців гарячим водопостачанням. При зведенні нових будинків енергозберігаючі технології використовуються впродовж останніх декількох років. Системі опалювання приділяється особлива увага: економити оптимальну температуру повітря набагато складніше, ніж скорочувати витрати на освітлення, тому головні зусилля проектувальників і будівельників направлені на те, щоб зробити квартиру теплою. Модернізація системи теплоізоляції квартири дає можливість встановити не таке могутнє опалювальне устаткування. Наприклад, можна встановити опалювальні прилади меншої площі і міняти функціонування опалювальної системи в цілому. Залежно від типу опалювальної системи потрібно продумати теплоізоляцію приміщення усередині або зовні. У квартирі з опалюванням газом потрібно звернути особливу увагу на ізоляцію усередині приміщення, а будинок з водною системою, необхідно ретельно ізолювати ззовні.

Якщо в нових будинках енергозберігаючі технології використовуються повсюди, то змінити ситуацію в будинках, яким більше десяти років, дуже непросто. Абсолютна більшість будинків були зведені ще тоді, коли слова «енергозбереження ЖКГ» ще тільки входили в ужиток. В результаті старі будинки не відповідають новим вимогам економії ресурсів, неможлива якісна зміна опалювальних систем і водопостачання. Тому сьогодні існує декілька інших способів вирішення проблем в цій сфері.

Енергозбереження ЖКГ: спільна робота мешканців і компанії, що управляє

В першу чергу комунальне господарство зобов'язане організувати енергетичний аудит. Після подібної експертизи фахівці висловлять свою думку про втрату тепла квартири і вкажуть на проблемні моменти, що мають першорядне значення.

Енергозбереження має на увазі, що в кожному будинку буде проведено установку лічильників, що враховують витрату водо- і газопостачання і лічильників на електрику. В даному випадку у власників житла з'являється мотивація економити ресурси, зокрема електрику: всі витрати відразу будуть внесені до платіжної квитанції, а значить, енергозбереження буде причиною того, що в економії енергії будуть зацікавлені не тільки власті, але і кінцеві споживачі.

Крім економії, додатковою перевагою установки лічильників є можливість встановлювати "розумне" устаткування, яке дає можливість стежити за виникненням аварії і миттєво діяти при їх появі. Датчики вмить повідомляють про неполадки власника і самі починають діяти - блокують подачу водопостачання або перекривають газ, якщо в газовій системі виявлені неполадки. Установка лічильників і «інтелектуальної» автоматики допоможе раз і назавжди вирішити проблему зіпсованого дорогого ремонту у сусідів знизу, а також зробить будинок набагато безпечніше для господарів.

Сучасні енергозберігаючі технології в звичайній лампочці

В рамках програм впровадження енергозбереження, постійно чути рекламу енергозберігаючих ламп. Це можуть бути і стандартні довгі трубки, які люблять ставити в лікарнях, і невеликі енергозберігаючі лампи традиційної, звичайної форми. Їх умовно висока вартість цілком виправдана: однієї лампочки в 20 Вт, за словами виробників, вистачить більш ніж на вісімнадцять місяців безперервної роботи. До речі, варто пам'ятати, що її світловидатність порівнянна зі світловидатністю звичайної стоватної лампи розжарювання, тому, енергозберігаючі лампи витрачають з сімейного бюджету в 5 разів менше грошей.

Така перевага дозволяє використовувати енергозберігаючі лампи в крихітних бра з великою кількістю пластмасових запчастин. Застосування звичайної лампочки Ілліча може загрожувати тим, що в бра зіпсується патрон або дріт. Якщо світильник призначений для освітлення робочої поверхні – письмового столу або кошика з рукоділлям, обов'язково застосовуйте енергозберігаючі технології: при роботі вони не мерехтять, а це означає менше навантаження на ваші очі. Для того, щоб освітлення наповнювало будинок теплом, а не перетворювало кімнату на лікарню, необхідно уважніше подивитися на маркування. На коробці від лампи зобов'язаний бути присутнім код, що включає три цифри, він позначає індекс перенесення кольорів і колірну температуру лампи. Для приємного світла в квартирі або будинку бажано набувати лампи із значенням коду від 800 до 900.

«Розумне» енергозбереження усередині і зовні будинку

Територія біля житлового об'єкту теж може бути оснащена енергозберігаючими технологіями: вони повинні бути освітлені тільки в той час, коли це потрібно для пересування, решта часу яскраві лампи даремно витрачають божевільну кількість енергії. Введена в дію сучасна енергозберігаюча технологія може забезпечувати економну витрату енергії і примушувати працювати лампи тоді, коли датчик подасть сигнал про рух: машина або пішохід, що наближається, змусять прожектори засвітити в повну силу, а після їх відходу енергозберігаюча технологія знову знизить освітлення до мінімуму.

Те ж саме стосується і території під козирком під'їзду. Ті ж датчики, що уловлюють рух, дозволяють контролювати рух пішохода і включати максимальне освітлення. У нічний час буде достатнім лише злегка підсвічувати територію: прожектори, що працюють упівсили, заощадять дуже багато кіловат, адже приблизно з 2 до 6 ночі освітлення в цьому місці, загалом, надмірність.

Енергозберігаючі технології повинні вирішити ще одну складність: освітлення сходів і майданчиків на даний момент - величезна стаття витрат. Цей простір має бути освітлений весь час, не дивлячись на те, що в багатоповерхових будинках мешканці, звичайно, вважатимуть за краще користуватися ліфтом. Освітлення сходового майданчика потрібне за правилами безпеки: якщо двері ліфта будуть відкриті, а кабіна буде розташована декількома поверхами нижче або вище, можливі нещасні випадки. Саме тому економічним рішенням також буде установка тут устаткування з датчиками руху або звуку. Інтелектуальні енергозберігаючі технології включать освітлення тільки у разі наближення людини, а решту часу освітлювальні прилади або не працюють зовсім, або функціонують в режимі чергового освітлення.

Статтю додано на сайт статей

комментариев: 0 | просмотров: 284 | 16/12/2009
Читайте также:
Виявлено гормон, який пригнічує пристрасть до солодкого
Нове досліджня співробітникіенв Університету Айови показало, що гормон ...
Общая теория живых систем
Возникновение живых систем закономерный процесс в развитии Мироздания. ...
Тайны Земли
Земля - не остывшее до конца солнце. Внутри нее горит термоядерная реа ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Енергозбереження в ЖКГ»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/energozberezhennya-v-zhkg/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/energozberezhennya-v-zhkg/">Енергозбереження в ЖКГ</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/energozberezhennya-v-zhkg/]Енергозбереження в ЖКГ[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ