Для холодного періоду року вельми характерні спалахи простудних захворювань. Контактуючи навіть з обмеженим числом дорослих, новонароджені і грудні діти також схильні до ризику захворювання. Ось декілька корисних рад, які допоможуть вам і вашому малюкові подолати недугу.
Діти першого року життя з серйозними захворюваннями поступають на лікування в лікарню. Якщо дитина хвора не важко, то лікування дитини проводиться батьками в домашніх умовах під спостереженням дільничного педіатра. Успіх лікування складається з двох складових: точного виконання рекомендацій лікаря і ретельності догляду.
Про те, що малюк захворів, ви відразу дізнаєтеся зі зміни його поведінки. Він стає млявим, капризним, відмовляється від їжі. В першу чергу зміряйте дитині температуру і викличте лікаря додому.
Підвищення температури не завжди говорить про серйозність і тяжкість захворювання. У новонароджених і грудних дітей вона може підвищуватися від перегрівання і навіть від недостатнього вживання води при високій температурі повітря. Безперечними ознаками захворювання є кашель, нежить, блювота або пронос.
Уклавши дитину в ліжко, не укутуйте його дуже сильно. Насильно не годуйте, особливо якщо почалися блювота або пронос. Дотримуйте спокій, оскільки дитина дуже чутлива до поведінки матері. Не посилюйте його нездужання своєю нервозністю.
У кімнаті забезпечте наявність свіжого повітря. На час провітрювання виносьте малюка в інше приміщення. Після провітрювання дайте повітрю в кімнаті зігрітися, а вже потім заносьте туди дитину. Вологе прибирання бажано проводити кілька разів в день. Відвідини родичів і знайомих краще відкласти до повного одужання.
Дуже висока температура повітря в приміщенні важко переноситься хворими дітьми. Якщо вашому малюкові ще немає шести місяців, то температура повинна бути 21-22 градуси. Для дітей другого півріччя життя повітря може бути на 1-2 градуси нижче.
До приходу лікаря лікарські засоби давати не варто. Але, якщо температура дуже вже висока і досягає 39 і вище, можна скористатися рідким жарознижуючим засобом в дозуванні, що вказане в інструкції. Новонародженим і грудним дітям лікі дають в рідкому вигляді. При необхідності, пігулки розчиняють у воді або малоконцентрованому цукровому сиропі. З молоком або іншою їжею ліків змішувати не варто, оскільки із-за гіркого смаку дитина може відмовитися від їжі.
Запасіться терпінням, і вас буде винагороджено нормальною температурою, міцним здоров'ям, радісною усмішкою і міцним спокійним сном вашого малюка!
Саттю опубліковано в каталог статей
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/doglyad-za-hvorim-novonarodzhenim-v-simji/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/doglyad-za-hvorim-novonarodzhenim-v-simji/">Догляд за хворим новонародженим в сім'ї</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/doglyad-za-hvorim-novonarodzhenim-v-simji/]Догляд за хворим новонародженим в сім'ї[/url] |