СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Де жити бідному студенту?

комментариев: 0 / добавить комментарий

Не дарма кажуть: аби відчути смак справжнього студентського життя, треба пожити в гуртожитку. Досить велика кількість студентів кіровоградських ВНЗ є іногородніми. Отже, якщо вони обирають на час навчання життя не на квартирі чи у родичів, а саме у гуртожитку, то до вражень про перипетії навчання додаються і незабутні спогади про гуртове життя.

Про гуртожитки педуніверситету ми поговорили із головою профспілкового комітету студентів КДПУ ім. Винниченка Сергієм Бойко. За його словами, у «педагогічних» гуртожитках 1148 місць. Університет має забезпечити житлом 70 відсотків від приїжджих студентів. Однак це не завжди вдається, тому що, як відомо, один з гуртожитків досі стоїть «законсервований», а на його ремонт потрібно 3 млн. грн., які держава не виділяє.

Вартість проживання у гуртожитку КДПУ за 10 місяців – 1470 гривень. У першу чергу заселяють першокурсників, спочатку пільгові категорії. Ті, хто навчається на старших курсах, до 25 травня пишуть заяви, а потім слідкують за рейтинг-листами, які вивішують протягом двох тижнів. Враховується й успішність навчання, і громадська діяльність студента, який претендує на місце у гуртожитку. На чотирьох факультетах, де панує самоврядування, студенти самі вирішують, кому жити наступного року в гуртожитку. Голова студпрофспілки радить не впадати у відчай тим, хто у вересні не зміг поселитися. Можливо, за місяць-півтора у гуртожитку з’явиться вільне місце. Або протягом навчального року. Обставини бувають різні: когось взяли родичі, хтось знайшов квартиру, хтось одружився.

Зі студентського гуртожитку можна виселитися і не за власним бажанням. Позбавлення житлової площі загрожує тим студентам, які отримають дві догани в університеті. Щодо умов проживання, то поточний ремонт на блоках був зроблений улітку силами студентів-першокурсників. За бажанням батьки можуть теж допомогти, наприклад, поклеїти шпалери у кімнаті, де мешкає дитина. Зазвичай студенти самі дбають про затишок у  своїх тимчасових домівках. Дехто із студентів йде на  більш радикальні зміни у кімнатах, наприклад, міняє двері чи ставить пластикові вікна (звичайно, отримавши на це згоду адміністрації).

Про гуртожитки Національного технічного університету розповів Валерій Мєкотов, голова студмістечка. Загальна кількість місць у чотирьох гуртожитках КНТУ – 1712. Проблем із поселенням зазвичай не виникає: існує наказ ректора про обов’язкове поселення усіх іногородніх студентів. Як правило, поселяючись на першому курсі, студенти технічного університету гарантовано отримують житло на всі роки навчання. Вартість проживання – 58 грн. на місяць (у гуртожитку №4 – 64, тому що там трохи кращі умови). Студенти, які навчаються на комерційній формі, мають можливість оформити субсидію – тоді плата за проживання суттєво знижується. Як зазначає В.Мєкотов, КНТУ єдиний навчальний заклад в Україні, що надає таку послугу. Студенти платять за проживання впродовж усього року, оскільки на літо їх не виселяють. У когось практика, хтось працює влітку. Як жартує Валерій Мєкотов, дай Бог, аби хоча б півмісяця за рік студент провів не в гуртожитку.

Ремонт місць громадського користування робиться за рахунок навчального закладу, а от кімнати облаштовують самі студенти. Пройшовши коридором, можна переконатися, наскільки тут чисто й охайно. Щоправда, і кухні, і коридори були порожніми, бо студенти були на заняттях. Однак в одній з кімнат я застала дівчину, яка сказала, що тут їй подобається і на квартирі вона жити не хоче. І справді, кімната не відрізняється від звичайної: ті ж речі, по-домашньому затишно…

Стосовно іноземних студентів, точних даних про кількість проживаючих не в гуртожитках, а на квартирах, немає. Араби, африканці, китайці, а також білоруси (які й не сприймаються як іноземці) мешкають у гуртожитку, на одному поверсі з нашими студентами.

До речі, кожні два роки проводиться конкурс на кращий гуртожиток. Останні вісім років КНТУ на цьому конкурсі посідає перше місце.

Проживаючи у гуртожитку, студенти вчаться не лише бути самостійними, а й знаходити спільну мову із сусідами, ділитися, а іноді й поступатися. А це, погодьтеся, знадобиться у житті.

Кожен знаходить свій мотив для того, щоб жити у гуртожитку. Це опитування не є репрезентативним. Ми просто поцікавилися у кількох дівчат, що саме їх привело до гуртожитку. Як виявилося, те, що одним подобалося у гуртожитку, іншим було не до смаку.

Історія перша. Анархічна. Тут треба одразу розставити крапки над І. Бо, як ви подумали, людина, мабуть, не знала, куди приткнути свою уявну тачанку і подалася до гуртожитку. А ось і ні! В анархії якраз причина того, що вона туди не пішла. Ірина обрала для себе життя на квартирі, бо в гуртожитку занадто багато людей і всі вони сунуть носа у твоє життя без будь-яких на те прав. А у неї самої і так цієї самої анархії у душі багато. Тому дівчина подалася на квартиру. Але життя з хазяйкою не виправдало сподівань. Чи то вони надто часто намагаються показати свій авторитет, чи то молода людина не хоче з цим миритися. Тому оптимальний варіант, як для свободолюбивих студентів чи студенток, - знімати квартиру разом з кимсь. І бажано без хазяйок.

Історія друга. З борщем. Хоча краще було б її назвати «про життя комуною». Саме через це Альона і пішла у гуртожиток. Коли у тебе немає грошей на електричку, чи й взагалі на хліб, коли просто закінчилися запаси будь-чого, тебе завжди виручать друзі. Так само, як і ти їх. Так, як одного разу виручив їх команду борщ. Це було у якийсь вихідний день. Була п’ятниця, і на пари ніхто не пішов. Ще й зголодніли всі і, як на зло, нема чого їсти. Тут побачили Бебешка (прізвище трохи змінено), який присмачував і мішав борщ. Бебешко пішов, всі насипали борщу, який він приготував. Уже коли доїдали, хтось запитав – а чий борщ? Бебешка.

Хтось сумно зітхнув, а хто той борщ приготував, так ніхто і не знає. Отже тим, у кого в душі живе дух колективізму – пряма дорога в общагу.

Історія третя. Спартанська. Ольга пішла до гуртожитку, бо інакше якось навіть не уявлялося: «Ну, яке студентське життя без гуртожитку?». Вони жили вчотирьох у кімнаті з трьома ліжками. Троє дівчат спали на двох ліжках, зсунутих разом. Щось на зразок двоспальної кроваті. Не те щоб дуже зручно….Середня  постійно провалювалася на залізяки між ліжками. Тому на цьому «провальному» місці спали по черзі. Душу також там не було. Як не було і лампочок у туалеті. Як майже і самого туалету, тобто він був, і навіть у приміщенні. Але скоріше це був цегляний поміст, далекий від тенденцій програми «Квартирне питання». Тому, якщо вам до душі дружна компанія і комунальні умови життя – ласкаво просимо. Хоча, як зазначає Ольга, її молодша сестра навчається у Полтаві і там умови в гуртожитку дуже хороші.

Обираючи навчальний заклад, вступники не в останню чергу звертають увагу на гуртожиток. І, на жаль, навчальний заклад з поганими гуртожитками обирають, коли вже просто нікуди піти. А студентам кіровоградських навчальних закладів теж би хотілося жити не в гірших умовах, ніж молоді, яка приїхала вчитися до столиці.

автор: Вікторія Шкабой, Ірина Полулях
источник: pravda.kr.ua | комментариев: 0 | просмотров: 91 | 17/09/2009
Читайте также:
Чем полезен интернет для человека
Уже достаточно долгое время ведется дискуссия, чем полезен для нас инт ...
Ayata - найдется все. Поиск книг в Интернет-магазинах и как купить книгу не переплачивая
В современном мире на ресурсах сети Интернет имеется огромное количест ...
Казнет
В статье описывается мое мнение при выборе автомобиля. Обзор казанета ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Де жити бідному студенту?»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/de-zhiti-bidnomu-studentu/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/de-zhiti-bidnomu-studentu/">Де жити бідному студенту?</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/de-zhiti-bidnomu-studentu/]Де жити бідному студенту?[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ