Булімія (грец. bulimia, від bus «бик» і limos «апетит») – це психічний розлад, в базі якого лежить переїдання. Діагностика даної хвороби важча, ніж діагностика анорексії, оскільки майже всі жінки і молоді дівчата, що страждають від булімії, зберігають звичайну масу тіла. Вони вживають багато їжі, до 5000 ккал, після цього різними методами викликають блювоту, використовують медичні препарати для схуднення, послаблюючі, діуретики, роблять клізми або ж активні фізичні процедури і навантаження. У більш суворій формі булімія має місце бути в пізньому юнацькому віці, хоча може розвиватися і у тих, хто старше, практично до 40 років.
Булімія найбільш "популярна" хвороба, ніж анорексія. Приблизно 10% дівчат у різні періоди власного життя страждають на булімію, в першу чергу – в юнацькому віці. Захворювання зустрічається і ще і у чоловіків практично з цією ж частотою, що і у представниць слабкої статі.
Як і у разі анорексії, при булімії люди пробують здійснювати контроль над власною вагою. З часом тяга до очищення шлунку стає некерованою і, в даному випадку, найбільш негативним чином позначається на самопочутті. Часта блювота негативно робить великий вплив на слизову оболонку гортані і харчового тракту, стан зубів. Виникають труднощі з печінкою і нирками. У пацієнта трапляється зневоднення організму, мають всі шанси спостерігатися припадки. Зростає ризик зупинки серця унаслідок порушення водно-сольового обміну.
Як правило, хто хворіє на булімію, вирішують почати працювати над собою і роблять перші кроки по виправленню ситуації виключно в 30-40 років. Проте до даного відрізка часу виробляються стійкі харчові прихильності, такі, що набагато ускладнюють вдале лікування.
Небезпечні показники цієї неприємної хвороби:
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/bulimiya-nash-vorog/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/bulimiya-nash-vorog/">Булімія - наш ворог</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/bulimiya-nash-vorog/]Булімія - наш ворог[/url] |