СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Боротьба з хронічною втомою

комментариев: 0 / добавить комментарий

Медики прогнозують, що в цьому сторіччі хронічна втома стане хворобою №1, відсунувши на другий план серцево-судинні захворювання. Але боротьба з цим станом актуальна вже зараз.

Що ж таке хронічна втома, які у неї ознаки і як вона відбивається на здоров'ї?

Зазвичай, коли людина отримує фізичне навантаження, він втомлюється. Це відчуття фізичної втоми всім добре знайомо. Якщо фізичне навантаження було невелике, то фізична втома швидко проходить. Часто буває достатньо небагато посидіти або полежати і, в результаті цього короткого відпочинку, сили швидко відновлюються і відчуття втоми проходить. Якщо фізичне навантаження серйозніше, то фізична втома від короткого відпочинку не проходить і залишається до кінця дня. Але нормальний повноцінний сон справляється з цією втомою і вже вранці ми відчуваємо себе нормально і готові виконувати свої обов'язки.

Але буває і так, що в результаті ударної праці ми втомлюємося до вечора до такого ступеня, що аби доволочитися до ліжка. Часто, у такому разі, нічного сну не вистачає і вранці ми відчуваємо себе втомленими і розбитими. В цьому випадку для відновлення свого фізичного стану доводиться витрачати декілька днів. Але після цього все знову приходить в норму.

Так що ж таке хронічна втома. У 70-80-х роках про неї мало що говорили, але за останній час відбулося різке прискорення ритму життя, зросло розумове, психічне і емоційне навантаження на людину. В результаті цього відбувається значний розлад діяльності організму і виникає відчуття втоми, яке не проходить тривалий час.

Хронічна втома виявляється по-різному. Вона може протікати, як у відносно легкій формі, так і в достатньо важкій.

У легкій формі хронічна втома  протікає, коли людина не втрачає своєї працездатності. При цьому зберігається постійне відчуття втоми, апатія, сонливість вдень і порушення сну вночі. Ці синдроми тривають роками і не проходять навіть після відпочинку в декілька днів або тижнів. При тривалому відпочинку симптоми просто декілька лагідніють, але відчуття втоми швидко відновлюється, як тільки виникає будь-яке навантаження.

Хронічна втома у важчій формі знижує працездатність настільки, що людині важко здійснювати свою трудову діяльність, йому здається, що вночі він майже не спить, а вдень занепад сил від безсонної ночі такий, що хочеться негайно все кинути і полежати. На тлі хронічної втоми різко загострюються сердечно судинні і гастроентерологічні захворювання, знижується зір, наростає апатія, падає імунітет, знижується сприйняття навколишнього світу.

З погляду медицини Тибету хронічна втома пов'язана із занепадом життєвої енергетики організму.

І річ не лише в тому, що рівень життєвої енергії в організмі знизився. Це тільки півбіди. Біда полягає ще і в тому, що  організм включив низький рівень життєвої енергетики в свій гомеостаз, тобто він сам підтримує рівень життєвої енергії низьким. Спроби підвищити рівень життєвої енергії за рахунок відпочинку, поліпшення харчування, збільшення надходження вітамінів, насичення організму киснем сам організм блокує тим, що скидає рівень життєвої енергетики назад вниз. Людина відчуває на короткий час полегшення, а потім дієвість методів пропадає.

З цього виходить два виводи.

  • Потрібно завжди прагнути підтримувати рівень життєвої енергетики організму на можливо високому рівні.
  • Позбавлення від синдрому хронічного дефіциту - тривалий процес, оскільки доводиться протидіяти зіпсованому гомеостазу.

Традиційним способом підтримки рівня життєвої енергії в організмі є здоровий спосіб життя. І до недавнього часу це було, в більшості випадків, достатньо. Але сучасні тенденції розвитку суспільства, і зокрема: непомірне інформаційне навантаження, гіподинамія, скупченість і різні техногенні чинники, зокрема екологія, призвели до того, що традиційних способів вже явно недостатньо.

Для подолання синдрому хронічної втоми сучасна медицина може запропонувати тільки вітаміни і пігулки типу снодійних препаратів або стимуляторів і адаптогенів. Слів немає, це іноді корисно, але не вирішує проблему в корені, оскільки лікує симптоми, а не саму хворобу.

Для того, щоб ефективно боротися з синдромом хронічної втоми, відновити енергетику організму і захистити своє здоров'я необхідно зрозуміти, що таке життєва енергія.

Життєва енергія – це невивчений фізичний чинник. Компоненти цього фізичного чинника розсіяні в природі і містяться в твердих і рідких тілах, існують у вигляді випромінювань. Наш організм, як і будь-який інший організм, синтезує з цих компонентів свою життєву енергію, ексклюзивну, як відбиток пальця. Тому, від того наскільки успішно він це робить, наскільки економно він її витрачає і залежить швидкість відновлення сил.

З цього виходить, що відновлення енергетики організму є комплексним і багатоступінчатим процесом, залежним від безлічі чинників.

В першу чергу треба забезпечити організм компонентами необхідними для синтезу життєвої енергії. Головним, але не єдиним, джерелом таких компонентів є їжа, як вже готовий і збалансований енергетичний концентрат. Але їжа, при всіх своїх перевагах і максимальній наближеності до складу життєвої енергетики організму, має істотний недолік. Організм сам витрачає величезну кількість зусиль на витягування з неї компонентів життєвої енергії. Крім того, з'являється величезна кількість живильних речовин в організмі, надлишок яких отруює організм з тяжкими наслідками, наприклад, у вигляді ожиріння. Тому найбільш перспективними є фізіотерапевтичні способи насичення організму компонентами життєвої енергії, коли в тіло поступають необхідні компоненти без їх матеріальних носіїв. В деякій мірі, ці проблеми можуть вирішуватись методами фэн шуй, але з погляду сучасних технологій ці методи нетехнологічні і слабо передбачені. На порядок ефективнішими є методи, що запропоновані в книзі «Магія успіху, влади і довголіття».

Іншим напрямом є оптимізація витрачання життєвої енергії, бо, скільки б життєвої енергії в організмі не виявилось, її все одно буде недостатньо. Про це багато мовилося і писалося, але все це розсіяно в численних книгах - ученнях.

Опубліковано на www.stateyki.org.ua

автор: Той, що теж дико втомився
комментариев: 0 | просмотров: 181 | 01/12/2009
Читайте также:
Серьги, говорящие о вас: какие сережки подходят именно вам
В этой статье мы расскажем о том, как выбрать сережки, которые максима ...
Как бросить курить
Курить вредно, но как бросить курить? Большинство курильщиков задавали ...
Бросаем курить: несколько простых советов
Мучает вопрос "как бросить курить?" Вот в статье бесплатные рецепты. Н ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Боротьба з хронічною втомою»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/borotba-z-hronichnoyu-vtomoyu/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/borotba-z-hronichnoyu-vtomoyu/">Боротьба з хронічною втомою</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/borotba-z-hronichnoyu-vtomoyu/]Боротьба з хронічною втомою[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ