СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Бізнес в кризу - магазин секонд хенд

комментариев: 0 / добавить комментарий

Економічні передумови

В умовах сучасної уповільненої економічної кризи, якій (принаймні, у нас в країні) кінця і краю не видно, організувати свій бізнес тепер, якщо не зовсім нереально, то вже точно дуже важко. І справа навіть не у відсутності банківських кредитів і програм розвитку малого бізнесу, а в звичайному зниженні споживання, що викликане збідненням населення.

Не розвиватимемо цю тему, просто відзначимо, що продати що-небудь стало дуже складно. І тут, як завжди, теж є своє "АЛЕ"! Є групи товарів, які споживач не може не купувати. Це так звані товари першої необхідності, в список яких входять продукти харчування, ліки, предмети гігієни, одяг і взуття, і тому подібне. У цих галузях, з приходом кризи, теж відбулися серйозні зміни, але їх природа трохи інша – відбувся зсув попиту в дешевші сегменти. Але якщо в торгівлі продуктами харчування і подібним до них, в основному, відбулося заміщення вітчизняними дешевшими аналогами, то в сегменті одягу нашому і так не особливо балуваному покупцеві відступати далі нікуди – залишається тільки задовольнятися результатами праці великого китайського народу.

А що робити, якщо не хочеться ходити у тих футболках, що "збліднуть" після першого прання, кросівках, що розповзаються, куртках, що втрачають форму після тижня носіння, і джинсах, у яких витягуються коліна на другий день? І тут на допомогу приходить вже майже забутий з 90-х «секонд хенд». Багато хто кривиться при цьому слові, особливо чоловіки, але проте нишком удома міряють речі, що принесені дружиною зі «стоку» (цим словом часто підміняють «Секонд хенд» охочі обдурити себе). І, спостерігаючи відкриття в кожному місті десятками і сотнями магазинів секонд хенд і стоків, вже однозначно можна сказати, що «секонд» щільно увійшов до нашого життя. Я не розповідатиму жалісних історій про Мерседеси під магазинами секонд хенда і вибивати сльози розповідями зірок, що там одягаються, скажу лише одне – в гардеробі більшості українців є хоч би одна річ секонд хенд.

Бізнес з нуля

Я, коли від кого-небудь чую фразу «бізнес з нуля», намагаюся визначити, хто переді мною: аферист, романтик, що не розчарувався, або представник відомої канадської компанії, що, по суті, є щось середнє. Почати бізнес, не вклавши в нього грошей, неможливо! Упевнений, що знайдуться багато охочих зі мною посперечатися та сподіваюся, що це романтики, що не розчарувалися.

Але, бізнес, який можна почати з невеликими вкладеннями, що відповідають двом-трьом місячним бюджетам середньої сім'ї, я особисто відношу до поняття «Бізнес з нуля». Торгівля секонд хендом це і є той варіант, коли потрібно тільки трохи грошей і особисту участь. Особливих знань тут не вимагається, а первинні витрати на відкриття невеликого магазина складатимуть від 2 000 доларів. Звичайно все залежить від розмаху, але за бажання і, роблячи деякі нескладні речі своїми силами, можна в цю суму укластися. Головне не попастися на вудку благодійнику – шахраю, який переконає вас, що для початку потрібного узяти у нього 2-3 тонни відмінного німецького оригіналу і "тоді вам буде щастя".

Бізнес-план магазину секонд хенд

"Бізнес-план магазину секонд хенд", "допоможемо", "налагодимо" - весь ua-нет останнім часом пістрявить цими словами і всілякими їх комбінаціями. Тисячі людей стоять в черзі, щоб допомогти вам відкрити магазин секонд хенд саме у вашому унікальному місті, районі, мікрорайоні. Вірите? Можете не відповідати, оскільки на пошукових серверах запитів на ці ключові слова на порядок більше. А мені цікаво, якщо ви зібралися відкривати магазин цього напряму, навіщо вам бізнес-план? Ні, ну якщо хочете випустити акції свого магазина або узяти в банку кредит на розвиток, тоді звичайно, а якщо збираєтеся працювати і продавати, то вам не потрібний бізнес-план, потрібно лише декілька цифр і знання декілька речей. На них я і хочу звернути вашу увагу нижче.

Основні чинники успіху магазину секонд хенд

Хотілося б почати зі СВОТ-анализу. Жарт. Скільки не аналізуй, успіх магазину секонд хенд в основному залежить від трьох «М»: місце, місце, і ще раз місце. Знову ж таки знайдеться багато фахівців маркетологів-мерчендайзерів, які спробують переконати вас в тому, що можна розкрутити будь-яке місце за допомогою реклами, і із задоволенням в цьому допоможуть (за ваші гроші), і, можливо, це навіть матиме ефект, але, в цей час, ваш конкурент на зручнішому місці зароблятиме гроші, не вкладаючись в рекламу. Тому, не наступайте на чужі граблі, краще відразу витратьте час на пошук хорошого місця. Основний критерій – пішохідний потік повз дверей магазину – вимірюється легко: стоїмо і рахуємо людей, що проходять. Наявність зупинок суспільного транспорту вітається. Так, і обережно віднесіться до приміщень в самому центрі міста, бо часто магазин з втричі меншою орендою в спальному районі міста дає набагато більший оборот.

Другий значущий чинник майбутнього успіху - товар, а точніше його співвідношення ціна-якість. Як правило, коли вам розповідатимуть про оптимальне співвідношення ціна-якість, розумійте, що це означає лайно, але дешево. Відразу з'ясуйте собі, що є два види товару: хороший і дешевий. Середній не дано, але завжди є можливість узяти і одного і іншого. Від того, який товар буде в магазині із старту, на другу половину залежить успіх магазину. Докладніше асортимент магазину ми розглянемо далі. Зараз головне зрозуміти одне – якщо ви помилитеся з вибором постачальника і товару, то сушіть весла. Розповім вам по секрету, в ua-неті купа оголошень з пропозиціями оптових постачань англійського оригіналу партіями від тонни за ціною нижче за два долари, при покупці якого вам максимум дадуть проглянути один мішок і розкажуть про те, що секонд хенд – це лотерея. Це на 90% так звані одноразові торговці непотребом. Вони знають, що другий раз вас не побачать і тому будуть намагатися «втиснути» за цей один раз якомога більше. Нормальний постачальник не обмежуватиме вас в партії товару і не заборонятиме проглядати товар, в розумних межах, звичайно. У нього не буде непотребу, з причини, описаної класиком: для того, щоб продати що-небудь непотрібне, потрібно спочатку купити це саме непотрібне. Так, і трохи не забув, англійського оригіналу на Україні за півтора долари не буває в природі.

Відкриття магазину секонд хенд

Отже, ми знайшли приміщення, домовилися з постачальником, що далі? Давайте коротко пройдемося за основними діями.

Ремонт приміщення. Не раджу особливо морочитися, оскільки стояки з вішалками і так повинні закрити всі стіни, можливо хіба що злегка освіжити білення.

Торгове устаткування – звучить вагомо, пропозицій купа, ціни різні. Реально, потрібні тільки трубки, на які можна вішати плічки з одягом, декілька полиць і пара-трійка корзин. Найпростіший варіант, якщо можливо, використовувати стіни, а краще всього, пройдіться по працюючих магазинах секонд хенда, не забувайте про правило велосипеда. До речі, не раджу опускатися до торгівлі з ящиків і коробок.

Реклама – варіантів море, охочих допомогти ще більше, ніхто вас не обмежує у виборі каналів реклами, але спершу можливі три основні канали:

  • зовнішня візуалізація приміщення, тобто вивіска, будь-яка на ваш смак, аби була помітна, корисно ще поставити штендер, по-простому «спотикач»;
  • рекомендаційна реклама, через кожного задоволеного клієнта;
  • безадресна розсилка по довколишніх будинках, варіанти від розноски роздрукованих на принтері листівок по поштових скриньках сусідніх будинків, до роздачі промоутерами друкарських флаєрів.

Переліченого вище спершу вистачить, а далі вирішуйте самі, якщо правильно зробите все вищеописане, часу на останнє не залишиться.

Ціноутворення і товаропросування – все у ваших руках, обмежуся лише перерахуванням основних методів:

  • продаж речей на вагу з фіксованою ціною за кілограм, використовується частіше при торгівлі дешевим секонд хендом;
  • продаж на вагу із змінною ціною, наприклад в день завезення 50 грн./кг і далі із зменшенням до 10 грн./кг – вельми ефективний метод для товару середньої категорії;
  • продаж за фіксованою ціною за річ – кожна річ оцінюється і позначається цінником – вельми трудомісткий але ефективний метод для торгівлі середнім і дорогим секонд хендом;
  • комбінації в різних пропорціях вищеперелічених методів. Універсального рішення немає, вибір за вами, можу тільки відзначити одну закономірність: чим дешевше товар, тим ближче до ваги, чим дорожче – до цінників.

Продавець – рішення по персоналу приймати особисто вам. Традиційно, секонд хенд вважається сімейним бізнесом, оскільки дуже складно контролювати і вести облік товару, у будь-якому випадку, по-перше, бажано, щоб це була людина, якій ви довіряєте, а по-друге, хоч би спершу, потрібно особисто постійно знаходитися в магазині. Завдяки останньому, зможете вивчити попит, усунути недоробки, «обжити» магазин.

Ось, тепер вивіска висить, плічки чекають, продавець в нетерпінні.

Покупка товару, формування асортименту

Знову ж таки, тут вам доведеться узяти відповідальність за ухвалення рішення на себе, я лише спробую описати можливі варіанти і основні принципи.

По-перше, в торгівлі секонд хендом ми маємо справу із специфічною і нерівномірною структурою попиту. Наприклад, на п'ять жіночих речей продається в кращому разі одна чоловіча, але у будь-якому випадку вам доведеться особисто вивчати структуру попиту у вашій місцевості. По-друге, у виборі між дешевим і хорошим товаром, доведеться перепробувати різні комбінації, але повністю відмовитися від одного або другого не вийде без втрати частини клієнтів. Необхідна кількість товару для відкриття магазина обчислити нескладно – це близько 10-15 кг на квадратний метр приміщення (оригіналу більше, сортування менше) і не забуваємо, що мінімум раз, а краще двічі в тиждень доведеться довозити товар, а значить необхідно мати товар про запас.

Найважче буде зробити вибір між торгівлею оригіналом і сортуванням:

Оригінал – у нормального постачальника ви купуєте оригінал, який поступає безпосередньо від місця, де його зібрали без відбору і сортування. Якщо товар прийшов з багатого міста/району/країни, то висока вірогідність того, що там будуть нові речі з цінниками і речі без зносу, модні і ексклюзивні речі. Найякісніший оригінал надходить з північних районів Англії і Шотландії, хоча думок із цього приводу багато, але є одна закономірність – чим країна ближче до нас, тим нижче якість. Відносно невисока ціна оригіналу захмарилася ризиками, такими, як можливість отримати високий відсоток неліквіду і сміття або відкласти на склад більше половини несезонних речей і на тривалий час заморозити засоби.

Сортування – різні види сортування по різних критеріях спочатку можуть вас заплутати, але надалі ви будете чітко знати свої потреби. Тут вже, не спробувавши, не дізнаєшся. У роботі з сортуванням не може не радувати той факт, що завжди можна узяти те, що потрібне і в потрібній кількості (не забуваємо про нерівномірність попиту). Та і туди сміття і мотлох постачальник, що поважає себе, сунути не стане. Сортування бувають за типами (куртки, футболки, джинси і тому подібне), якістю (від екстра те дрантя), гендерним і віковим типами (дитячий, жіночий, чоловічий) і різні їх комбінації (наприклад, зимовий дитячий екстра мікс) і для новачка тут дійсно легко заплутатися, тому доведеться просити ради у постачальника, дивитися і пробувати. До речі, раджу обережно відноситися до всяких супер-экстра, крем-шопам і іншим супер-пупер сортуванням, оскільки часто за красивими назвами з надхмарною ціною намагаються продати звичайний перший сорт. Хочу відзначити той цікавий факт, що на сортувальних фабриках в Європі неможливо налічити такого розмаїття градацій якості, як у багатьох наших оптовиків, і виникає справедливе питання: звідки ж вони беруться?

Відразу попереджаю, що вибравши тільки торгівлю оригіналом або сортуванням, рано чи пізно вам доведеться шукати друге, а тому краще всього зі старту сформувати асортимент магазину навпіл з сортування і оригіналу, а потім добирати те, що краще продаватиметься.

Всі тонкощі і нюанси цієї справи в цьому коротенькому опусі я, звичайно ж, описати не міг, але сподіваюся, що тепер ви не з голими руками підете у ваш перший бій – розмова з потенційним постачальником і не поповните ряди горе-бізнесменів, які товар купили, а торгувати так і не почали.

І на сам кінець я залишив найсмачніше:

Фінансові розрахунки

Якщо ви працюєте в податковій інспекції, то вимагаємо від вас покинути сайт :)))

Розрахунок рентабельності можна робити по-різному, але цифра на виході, як правило, складає не менше 30-50%, зважаючи на чистий прибуток і на загальні витрати, в яких вже враховані непродані залишки, які не повинні перевищувати 30%. Собівартість товару складе 30-35%. Раджу відразу розрахувати "кошик" загальних витрат в день, для того, щоб визначити точку беззбиткової – наприклад при середньоденних витратах 220 грн. магазин повинен наторгувати 440 грн., щоб їх покрити, все, що вище – вже прибуток на 50%.

Як говорив один мій знайомий, поки я не розповів тобі про це, відповідальність за твоє рішення лежала на мені, тепер ти це знаєш, а значить відповідальність вже на тобі.

Джерело: http://secondhand.uz.ua

комментариев: 0 | просмотров: 488 | 31/03/2016
Читайте также:
Бизнес-идея. Получение дохода от выращивания чеснока
В статье рассказано о неплохом и достаточно прибыльном виде заработка ...
Особливості розвитку підприємницької діяльності в АПК
Проаналізовано розвиток та ефективність підприємництва в сільському го ...
Історія пожежних закордоном
В давні часи як таких пожежних не було. Коли будинок горів, з палаючим ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Бізнес в кризу - магазин секонд хенд»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/biznes-v-krizu-magazin-sekond-hend/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/biznes-v-krizu-magazin-sekond-hend/">Бізнес в кризу - магазин секонд хенд</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/biznes-v-krizu-magazin-sekond-hend/]Бізнес в кризу - магазин секонд хенд[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ