СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Артикуляційна гімнастика - першик крок до грамотної мови

комментариев: 0 / добавить комментарий

Перший звук, який вимовляє дитина - це його перший крик при народженні. Він ще не має відношення до мови, але це вже тренування мовного апарату. Кожна мама в перші дні життя немовляти з ніжністю і тривогою прислухається до того, як малюк прицмокує губами, зітхає, крекче, кричить, - то радісно, ​ ​то вимогливо, то жалібно. Підготовка до оволодіння мовою починається вже з 2-4 місяців з вправ у вимові окремих звуків. Цей період прийнято називати етапом гуління і агукання. Дитина вимовляє задньопіднебінні (г, к, х) і голосні звуки, що нагадують поєднання «ГХИ», «АГХИ», «АІИ».

Наступний щабель в підготовці до оволодіння мовою - період белькотіння, чи послогової мови, багатої інтонаціями і мелодикою. Цей період триває приблизно до 1, 5 років і знаменує початок оволодіння мовою і розуміння деяких окремих слів і речень. Л. С. Виготський писав: «Дитина починає розуміти, що звуки і їхні комбінації можуть означати певні предмети, що з їх допомогою можна досягти дуже багато чого, що, сказавши «ам-ам», можна отримати їжу, а сказавши «ма-ма», можна покликати маму». Коли дитині віповниться 7-8 місяців батьки можуть зайнятися підготовкою мовної, тобто артикуляційної, моторики до формування правильної звуковимови. Наприклад, дитина посміхається, складає губки в трубочку, облизує губи, клацає язичком, зображуючи конячку - активізуються м'язи, що забезпечують формування мовнорухового навику. Чим раніше дитина навчиться клацати язиком, тим швидше в його промові з'являться звуки, що потребують верхнього підйому язика (Ш, Ж, Р, Л).

Час і порядок появи звуків у різних дітей неоднакові. Зазвичай до двох років дитина засвоює губні звуки - Б-П, М і їх м'які пари, губно-зубні - Ф-В, передньоязикові - Т, Д, Н, С, 3, Л, задньоязикові - К, Г, X. Свистячі звуки, шиплячі і сонора у віці дитина до 2-2, 5 років пропускає або замінює. Завдання батьків - проводити підготовчу роботу, яка допоможе малюкові опанувати рухами артикуляційного апарату і розвинути слухове увагу. Наприклад, можна запропонувати дитині визначити іграшку по звуконаслідуванню (собака, корова, кішка, мишка і т.д.), або предмет по його звучанню (бубон, дзвіночок, барабан, металофон і т.д.).

Дитина вчиться вимовляти різноманітні звуки завдяки достатній рухливості в роботі органів, необхідних для правильної артикуляції. У дитини поступово розвиваються точність, сила та обсяг. Дорослі можуть допомогти йому в цьому проведенням артикуляційної гімнастики. Артикуляційна гімнастика сприяє виробленню рухів мовних органів, що необхідних для технічно вірної вимови звуків та для об'єднання простих рухів у складні.

Артикуляційна гімнастика не повинна бути дуже стомлюючою. Гра з язичком триває не більше 3-5 хвилин. У нормі вже до трьох років діти опановують правильною вимовою всіх звуків, іноді викликає труднощі вимова звуків Ш, Ж, Р, Л. Мова може бути недостатньо виразною, чистою по звучанню. Порушення звуковимови пояснюються недостатнім розвитком артикуляційного апарату, малою рухливістю язика, нижньої щелепи, губ. Для тренування і розвитку артикуляційної моторики пропонуємо спеціальні вправи. Бажаємо успіху!

комментариев: 0 | просмотров: 264 | 10/09/2012
Читайте также:
Дорогой детский отдых
Оздоровительных лагерей становится все меньше, путевки все дороже. Но ...
День рожденья для ребенка
Организация детских праздников со сказочными героями. Веселые игровые ...
В поисках родовых корней…
Событие, произошедшее в Харькове за неделю до пышного празднования оче ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Артикуляційна гімнастика - першик крок до грамотної мови»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/artikulyatsiina-gimnastika-pershik-krok-do-gramotnoji-movi/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/artikulyatsiina-gimnastika-pershik-krok-do-gramotnoji-movi/">Артикуляційна гімнастика - першик крок до грамотної мови</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/artikulyatsiina-gimnastika-pershik-krok-do-gramotnoji-movi/]Артикуляційна гімнастика - першик крок до грамотної мови[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ