СТАТЕЙКИ.ORG.UA
электронный каталог статей

Амброзія – «зелений агресор»

комментариев: 0 / добавить комментарий

Амброзія – «зелений агресор»

Амброзія полинолиста (Ambrosia) – це однорічний карантинний бур’ян заввишки 200- 250 см. За зовнішнім виглядом амброзія схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва “полинолиста”). Кореневою системою проникає в грунт до 4 метрів. При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі близько 2 тис. тонн води.

Насіння амброзії визріває у серпні-вересні, легко обсипається, засмічуючи грунт. Одна рослина може дати до 100 тисяч зернят, які здатні проростати ще 10-15 років після визрівання. Амброзія не має природних ворогів, її не їдять тварини. Як справжній «зелений агресор» ця рослина успішно витісняє злаки, подорожник, ромашку, череду та інші рослини.

За останні роки для багатьох регіонів поширення амброзії стало серйозною проблемою. Адже вогнища цього бур’яну в період цвітіння (з середини серпня до кінця жовтня) не тільки пригнічують розвиток сільськогосподарських культур, але й спричиняють алергійні захворювання людей. При цьому втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури. Алергологи стверджують, що пилок амброзії – найагресивніший алерген, який, крім алергічної реакції, здатний викликати астму. Ефективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.

На невеликих площах та присадибних ділянках у боротьбі з амброзією доцільне пізнє скошування амброзії полинолистої безпосередньо до її цвітіння, коли утворюються волотеподібні суцвіття, але вони ще не розкрились. Це дозволить вирішити кілька проблем – утворення алергенного пилку та насіння. Орієнтовні оптимальні терміни скошування – друга половина липня – початок серпня. Амброзію потрібно прополювати і скошувати не менше 3-4 разів за літо. А на великих площах краще застосовувати гербіциди. Хімічний метод боротьби з амброзією є найбільш дієвим.

ЗНИЩУЙТЕ АМБРОЗІЮ ПОЛИНОЛИСТУ! ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР’ЯН!

Державний фітосанітарний інспектор Шестунова О.О.

автор: Шестунова Ольга
комментариев: 0 | просмотров: 635 | 09/08/2020
Читайте также:
Західний квітковий трипс – найнебезпечніший шкідник закритого ґрунту
В статті розказано про одного з найнебезпечніших шкідників теплиць - З ...
Увага! Амброзія полинолиста!
Наразі амброзія полинолиста поширена повсюдно по території України, за ...
Бензопила Садко - 1 день работы с ней окупает сезон
На рынке много бензопил, но опытные садоводы ищут именно тот инструмен ...
Комментарии:
Администрация каталога не несет ответственности за информацию, размещенную посетителями сайта. Сообщения, оставленные на сайте, являются исключительно личным мнением их авторов, и могут не совпадать с мнением администрации каталога.
комментариев нет

ты можешь быть первым
* - поля, помеченные звездочкой, обязательны к заполнению.
Ваше имя*: (max 64 символа)
E-mail: (max 64 символа)
Комментарий*:
без HTML (min 20, max 1000 символов)


Ссылки на статью «Амброзія – «зелений агресор»»:
URL
http://www.stateyki.org.ua/articles/ambroziya-zelenii-agresor/
Ссылка
<a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/ambroziya-zelenii-agresor/">Амброзія – «зелений агресор»</a>
BBCode
[url=http://www.stateyki.org.ua/articles/ambroziya-zelenii-agresor/]Амброзія – «зелений агресор»[/url]


Інтернет реклама УБМ
Биржи
etxt.ru
 

 

Інтернет реклама УБМ


Інтернет реклама УБМ