Фітотерапія – відмінне доповнення до лікування синтетичними препаратами. Лікування травами відомо протягом століть. Самостійно збирати їх – справа нелегка. Це можна робити тільки в сухі і теплі дні. Мокрі рослини втрачають свою цінність. Не можна збирати трави, що ростуть близько шосе і поблизу промислових підприємств.
Тому найчастіше використовують готові трави, що випускаються у фільтр-пакетах, сушені або у вигляді таблеток, сиропів, мазей і кремів. Вони продаються в аптеках.
Це відмінний засіб для людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, нервової системи і синдромом хронічної втоми, що мають проблеми зі шкірою або які страждають запорами.
Своїми лікувальними властивостями трави зобов'язані цілющим субстанціям, що містяться в них. Ці сполуки впливають на весь організм, регулюючи роботу органів. Найчастіше їх вживають у вигляді настоїв і відварів.
Прийом трав'яних препаратів повинен бути узгоджений з лікарем. Тільки після консультації слід приймати, наприклад, серцеві трави (конвалія або наперстянку шерстисту) або ж ті, що знижують тиск (глід, омелу, валеріану лікарську).
Серед найпопулярніших трав – подорожник, що допомагає заліковувати рани; ягоди бузини – від запалення порожнини рота, горла і від ангіни; звіробій, що допомагає при розладах печінки і жовчного міхура; ромашка, що володіє антисептичною властивістю.
Для комплексного впливу можна використовувати препарати, що складаються з комбінації високоактивних елементів, наприклад Вобензим. Ензими, що входять до його складу, оптимізують обмін речовин, знижують рівень холестерину, активізують імунітет, знижують ризик інфарктів та інсультів.
Трави можуть нашкодити алергікам і вагітним жінкам, які повинні уникати засобів, що мають проносну або сечогінну дію. Навіть трави, що вважаються нешкідливими, можуть мати побічний ефект, якщо застосовувати їх неправильно.
Проблеми виникають зазвичай тоді, коли трапляється передозування. Так, тривалий прийом відвару плодів ялівцю може призвести до порушення функції нирок. Якщо довго пити відвар ромашки, це може викликати шкірне запалення, порушити менструальний цикл. Кропива може викликати припухлість повік. Хвощ – призвести до нестачі вітаміну В1. Якщо ви приймаєте ліки, необхідно уточнити, чи не змінять їх дії трав'яні відвари, які ви маєте намір пити.
Трави можна купити в аптеках на вагу або упаковані в фільтр-пакетиках. Лікування травами дає ефект десь за місяць після початку курсу.
URL | http://www.stateyki.org.ua/articles/alternativna-meditsina-fitoterapiya/ |
Ссылка | <a href="http://www.stateyki.org.ua/articles/alternativna-meditsina-fitoterapiya/">Альтернативна медицина – фітотерапія</a> |
BBCode | [url=http://www.stateyki.org.ua/articles/alternativna-meditsina-fitoterapiya/]Альтернативна медицина – фітотерапія[/url] |